Rekonstrukce a instalaterské práce - Moravskoslezsky kraj

Rekonstrukce, ať již jakákoli je vždy náročná. Mnoho lidí se rozhoduje, zda není lepší novostavba. Pokud se však rekonstrukce povede, vznikne často velmi originální bydlení, které svou krásou a výjimečností předčí leckterou novostavbu.

Příprava rekonstrukce

Příprava je vlastně naprosto nejdůležitější etapou celé rekonstrukce. Předvídavost a důkladnost v přípravné fázi vás ochrání před množstvím nepříjemných překvapení při samotné realizaci stavebních prací.** Rekonstrukce je totiž často náročnější než stavba nového domu.** Vyplývá to z toho, že dům se staví z nových materiálů, kdežto u rekonstrukce je nutné zohlednit nejprve materiály staré a pak je vhodně doplnit materiály novými. U rekonstrukce je nutné také zvážit dobu jejího trvání a vypracovat si pracovní plán. To je důležité z hlediska postupu rekonstrukce.

Projekt rekonstrukce

S projektem je dobré obrátit se na architekta, který zná staré i nové technologie a je tak schopný vše skloubit do hromady, případně starší materiály doplnit novými. Závisí na dohodě, jak bude konečný projekt vypadat. Vždy je však dobré domluvit se nejen na vypracování projektu, ale i na jeho kalkulaci a na vypracování komplexní inženýrsko-projektové činnosti. Asi nejlépe je pokud architekt má možnost představit projekt také v provedení 3D.

Povolení související s rekonstrukcí

Aby mohlo být vydáno stavební povolení, je nutné také vyjádření statika. Ten posoudí celou zamýšlenou změnu objektu a navrhne nejvhodnější způsob realizace celého projektu. Jakmile jsou vyřízena všechna povolení, začíná se se sháněním řemeslníků.

Rekonstrukce

Rekonstrukce je často řešení, které nejen zlepší komfort bydlení, ale také je jedinou možností jak získat vlastní bydlení. Rekonstruovat však nemusíte jen bydlení, ale také prostory pro podnikání. Zásluhu rekonstrukce lze dosáhnout významných úspor na provoz zrekonstruovaného objektu. Mezi nejčastější rekonstrukce patří rekonstrukce bytových jader, půdních prostor, pavlačových i jiných bytů a starších domů.

Instalatérské práce a rozvody

Rozvody vody, plynu a topení jsou zásadní pro správný a efektivní provoz domu. Proto se často přistupuje k jejich rekonstrukci. Důvodem bývá opotřebení materiálu nebo také drahý provoz, který je již déle neudržitelný. Jakmile se však s výměnou rozvodů začne, musí se vyměnit kompletně všechny rozvody. Důvodem bývá zejména to, že nelze kombinovat staré rozvody s novými. Staré rozvody topného systému bývají ze silných trubek, ty dnešní využívají co nejtenčí trubky a co nejmenší obsah vody. Také materiál je jiný. Dnes se nejčastěji používá nových speciálních plastů. Pokud například je nutné vyměnit prorezavělý kotel, může se stát, že zároveň s ním bude nutné vyměnit i celý rozvod topného systému.

Rekonstrukce plochých střech

Právě ploché střechy mají daleko menší životnost než střechy sedlové. Ve valné většině případů se doporučuje na rovnou střechu konstrukce střechy šikmé. To sebou nese značné náklady. Jsou však i firmy, které dokáží naprosto bez problémů zrekonstruovat rovnou střechu, aniž by měnili její tvar. Jedním z řešení je kvalitní očištění střechy, její izolace a utěsnění a konečná aplikace modifikovaných bitumenových pásů s břidlicovým posypem.

Instalace obkladů a pokládka dlažeb

Vyměnit obklady a povrchy podlah, ať již v domě nebo v jeho okolí je náročná práce. Nejnáročnější je odstranění staré dlažby. Pak již stačí jen vybrat novou dlažbu a obklad a nainstalovat ho. Při výběru správné dlažby je nutné zkontrolovat její mrazuvzdornost a protiskluzovost. Také způsob položení jednotlivých kachliček dělá s prostorem divy. Kachlíky položené na široko nebo na koso zvětšují opticky místnost. Jsou-li navíc převážně jednobarevné a světlé působí vzdušným prostorným dojmem.

Instalace nových podlah

Asi nejčastěji se mění staré povrchy podlah za** plovoucí podlahy.** Těch je dnes celá řada. Rozlišují se podle umístění i kvality povrchu. Důležitá je také spodní tepelná a kročejová izolace. Plovoucí podlahy nemusí být pouze laminátové nebo dřevěné. Na trhu najdeme také korkové provedení.

Svařování

Je další pomocník při rekonstrukci, opravách i nových úpravách. Přestože dnes mnoho lidí vlastní svářečku, nejde po domácku vše zavařit. Pokud například potřebujete zavařit litinu, slitinu, hliník nebo nerezový materiál, potřebujete umět speciální svářečské metody. Jejich zásluhou jsou potom svařené spáry rovné, tenké a nijak nehyzdí *** *svařovaný výrobek.

Malířské práce

Sehnat kvalitního malíře je umění. Dobrý malíř totiž nejen vymaluje podle přání klienta, ale** dokáže také poradit, umí oškrábat a vyrovnat stěny**, stejně jako si ví rady se stěnou, která plesnivý zásluhou mokrosti. Vyzná se v působení barev na prostor i na psychiku člověka. Ví, že tmavé barvy místnost opticky zmenší, světlé odstíny ji naopak zvětší. Teplé odstíny žluté, červené nebo hnědé místnost krásně proteplí a tak je v ní příjemně a každý má pocit jako by v ní bylo tepleji než ve skutečnosti je. Studené odstíny modré, zelené a bílé působí zklidňujícím dojmem a je dobré je využít v místnostech, kde se spí, učí nebo pracuje.

Stavební pohotovost

Jde o novou službu, která však dokáže mnohé zachránit a ušetřit vám nervy. Objednat si tuto službu můžete například, když vám řemeslník odvede špatně práci a nemá se k tomu, aby ji opravil. Nebo když potřebujete neplánovaně vymalovat, opravit některou část bydlení nebo třeba bytové jádro, do kterého zateklo od sousedů.

Hodinový manžel

Tato služba je sice také nová, ale již se zabydlela. Nejde o žádné erotické služby. Ty jediné** hodinový manžel** neposkytuje. Jde o pomoc v domácnosti, kdy potřebujete opravit, přišroubovat, upravit, vyčistit cokoli na co sami nestačíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13121 (magazinpodnikani.cz#1017)


Přidat komentář