Profesionální kominictví - okres Kutná Hora

Pravidelná údržba komínů je nezbytnou péčí o váš dům. Protože zimní období je za námi, tak nastává příhodná doba nechat si zkontrolovat komín, aby byl připraven na další sezónu.

Kontrola komínů okres Kutná Hora

Komín není jen jednoúčelovým vývodem kouře z vašeho domova. Tak jako o jiné části stavby i zde se musíte o jeho fungování pečlivě starat. Od počátku tohoto roku navíc platí, že pravidelné jednoroční kontroly komína jsou povinné. Proč k tomu došlo? Lidé tuto péči zanedbávali a tím, jak byly komíny zanedbané, se běžně stávalo, že vyhoření spousty domů bylo přikládáno právě zanedbanosti komína. Pokud si tedy objednáte služby kominíka, tak myslete na to, že to není jen z nějaké zbytečné pravidelnosti a nařízení. Pokud něco zanedbáte, tak můžete přijít o svůj majetek.

Profesionální kominictví okres Kutná Hora – čištění komínů

Pravidelné čištění komínů vyžaduje jakýkoli typ komínu, resp. je jedno, jaké používáte topné suroviny. Během spalování se totiž v komíně usazují různé částečky, např. saze. Ty se mohou v komíně nakupit a průchod komínem už nebude pro kouř tak snadný. V této souvislosti se pak uvolněné teplo může na sazích vznítit a v lepším případě proběhne zážeh v komíně, v tom horším požár pohltí celou stavbu.

Až si budete objednávat profesionálního kominíka, tak mu sdělte, kolik komínů budete potřebovat pročistit. Zároveň zajistěte přístup ke komínu. Samozřejmě, že kvůli tomu nemusíte kupovat nový žebřík, to se dá zajistit, ale spíše zajistěte ze zahrady volný přístup nebo mějte v pořádku střechu, aby odborník nepřišel k úrazu.

Čištění samotné pak závisí na daném problému. Protože jako uživatel nemáte možnost** zkontrolovat stav komína**, tak kominík zjistí, co vše je třeba provést. Může vyčistit komín, zkontrolovat teplotu spalin, zjistí, jestli proces vytápění funguje správně a změří dané vstupní teploty vzduchu a množství spalin. Po provedené práci by měl kominík napsat záznam o  kontrole a vykonaných pracích. Tento doklad si pečlivě uschovejte pro případ, kdyby přišel revizor anebo si jej můžete uschovat pro případ, abyste věděli, kdy zase máte zavolat odborníka.

 

Profesionální kominictví - okres Kutná Hora

Profesionální kominictví – vložkování komínů Kutná Hora

Vložkování komínů je rekonstrukční proces, kdy se zlepší stav a funkčnost komína. Touto údržbou se prodlouží i jeho životnost. Komínový otvor se vyvložkuje příslušným materiálem (dle typu a rozměru), který zlepší funkčnost komína.

Vyvložkování se hodí pro každý typ stavby. Komínové vložky mohou být z plastu, kovu nebo keramiky. Kominík sám zhodnotí, který materiál se nejlépe hodí pro potřeby vašeho komína. Vložka se umístí do otvoru komína, kdy se připevní ke zdivu. V případě, že je komín úzký nebo zanesený proběhne nejprve vyčištění, popř. frézování.

Profesionální kominictví – frézování komínů Kutná Hora

Frézování komínů znamená, že se zvětší průchod komínu a tím pádem se lépe odvádí kouř a eliminuje se i riziko případné nehody při znečištění komína. Frézování si můžete nechat udělat kdykoli, ale pokud třeba zapojujete nový spotřebič, necháváte si udělat krb apod., tak je pro vás výhodnější nechat si udělat více služeb naráz, abyste to měli při jednom. Rovněž, pokud vám netěsní zeď a necháváte si dát udělat vyvložkování, tak lze provést i frézování.Profesionální kominictví – revize komínů

To se provádí tak, že do komína se spustí rotující přístroj, jež za pomocí ocelových řetízků zvětšuje průchod komína. Při tomto procesu se obrušuje vnitřní zdivo, které se mění na jemný prach. Tento proces jednak zvýší životnost komína a zajišťuje bezpečnost.

Profesionální kominictví – revize komínů Kutná Hora

Pravidelná kontrola je velmi důležitá. Nejedná se o byrokratické obtěžování, ale nutnost k vašemu bezpečí.** Kontroly komína** by tedy měly probíhat alespoň jednou do roka a to se týká jak celoročně obydlených domů, tak i sezónních chatek a chalup a je jedno, zda topíte pevným palivem nebo máte kotel či karmu na plyn. Komerční prostory, jako jsou např. restaurace, kde mají pec nebo krb se kontrolují jednou za dva měsíce.

Změny v revizi komínů

Jedná se o několik obměn, které jsou v oblasti kontroly komínů odlehčením, jinde se třeba nadělá více práce, ale budete mít větší jistotu o funkčnosti komína. Doklad o provedení revize bude složitější, ovšem budete vědět, kdy byla provedena kontrola, jaké práce a co bylo za problémy. Také se sjednotila doba, kdy měly probíhat kontroly. Dříve to bylo různé. U topení dřevem nebo uhlím se kotel čistil šestkrát za rok, letos bude stačit už jen dvakrát a na chalupách bude stačit jednou.

Co může způsobit zanesený komín?

Bylo už nadneseno, že díky špatnému stavu komína může dojít nejen ke špatné funkčnosti, ale i fatálním následkům. Kromě hrozby požáru vám díky udržování spalin uvnitř domu hrozí i otrava oxidem uhelnatým, který se vrací zpět do objektu, když nemůže volně projít.

Pokud se zjistí, že jste neměli řádně zkontrolovaný komín, tak jste nezabránili riziku škody a můžete zaplatit pokutu v řádech desítek tisíc korun.Vypalování komínů a kotlů

Vypalování komínů a kotlů Kutná Hora

Vypalování komínů a kotlů se řadí k velmi starým, ovšem stále účinným technikám čištění. Není-li komín pravidelně, a především odborně čištěn, pak může dojít k zanesení komínového průduchu hořlavým dehtem. Při vypalování dochází k odstranění dehtových spalin. Disponujete-li komínem cihlovým, keramickým, šamotovým apod., pak je možné využít možnosti vypalování. Ohledně vypalování komínu, kotle, se můžete dočíst různé návody od domácích kutilů. Doporučujeme Vám však, abyste nechali vypalování komínu, kotle na specialistovi, zkušeném kominíkovi. Jedná se totiž o poměrně složitou, náročnou práci. Při samotném vypalování dochází ke vzniku velmi vysoké teploty, kdy může dojít až k popraskání komínového zdiva, čímž do nemovitosti může vniknout plyn. Za ušetřené koruny Vám vypalování komínu, kotle svépomocí, rozhodně nestojí. Mohli byste se dočkat nemilého překvapení v podobě otravy, či vyhoření domu, chalupy.

Stavba a oprava komínů Kutná Hora a okolí

Snad netřeba říkat, že komín je jednou ze stěžejních částí domu. Již z toho důvodu je třeba komínu, jeho stavbě, případně opravě, věnovat maximální pozornost. Nejste-li patřičně znalí v problematice stavby, rekonstrukce komínů, pak se určitě obraťte na fundované odborníky. Profesionální kominická firma Vám doporučí konkrétní technologii, která bude korespondovat s objektem i použitých stavebních prvků. Zajistí Vám zpracování projektu, následně postaví komín podle patřičných norem, provede finální revizi komínu. S firmou se také můžete dohodnout na následných pravidelných kontrolách, revizích. Od profesionální firmy můžete očekávat navrhnutí optimálního řešení týkající se realizace stavby, opravy komínů. Pokud stojíte před otázkou nové výstavby komínů, pak je možné si podle umístění zvolit komín vnitřní, fasádní či volně stojící. Co se týká volby materiálu a technologie, nabízí se Vám cihla, kov, kámen, plast, tradiční stavba komínů, či komínový systém.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12995 (magazinpodnikani.cz#719)


Přidat komentář