Prodej a montáž dřevěných a plovoucích podlah - Opava a okolí

K dokonalosti Vašeho interiéru Vám chybí již pouze dřevěná nebo plovoucí podlaha, která dokonale doladí celkový vzhled a dojem Vašeho domova. Pokud si nevíte rady, pro kterou z těchto podlah se rozhodnout je na čase nechat si poradit.

Dřevo je přírodní materiál, který my lidé používáme stále častěji. Ze dřeva si stavíme domy a chaty a dnes je dřevo velmi oblíbené také jako materiál pro výrobu plovoucích podlah. Dřevěná plovoucí podlaha vypadá úžasně, ale komu svěřit její pokládku? A můžeme si ji položit sami?

Dřevěná masivní prkenná podlaha, dřevěné parkety pokládka Opava a okolí

Dřevo je čistě přírodní materiál, a pokud si nejste jisti, jaký druh podlahy si domů nechat položit, pak je dřevo jednou z nejlepších voleb. Dřevěná podlaha je prostě něco, co doma musíte mít. Výhod dřevěných podlah je velká spousta. První z nich je především ta, že je dřevo materiálem, který je schopen Vám vydržet po mnoho desítek let. Tato výhoda je možná především proto, že lze dřevo během života několikrát brousit a lakovat, čímž dosáhneme neustálého obnovování vzhledu podlahy. Možná si to mnozí z nás neuvědomují, ale dřevěná podlaha působí velmi příznivě na naše zdraví. Jsou-li navíc dřevěné podlahy ještě plovoucí, pak působí velmi příznivě na naše klouby a krevní oběh.

Dřevěné podlahy se dají obstarat hned v několika možnostech. První z nich je dřevěná masivní prkenná podlaha, která se vyrábí z dlouhých prken masivního dřeva. Druhou je dřevěná třívrstvá podlaha, která je tvořena masivním povrchem v kombinaci s jiným druhem materiálu. Třetí a tou nejznámější variantou dřevěné podlahy jsou dřevěné parkety. Tato podlaha se skládá z parket, které jsou vyrobeny z menších kusů masívního dřeva.

Pokládka plovoucích podlah Opava a okolí, vhodnost pro podlahové topení

Plovoucí podlahy jsou dnes oblíbeny stejně tak jako podlahy dřevěné a vzhledem k jejich dokonalosti se není čemu divit. Plovoucí podlahy mají výhodu zejména v tom, že si můžeme vybrat mezi plovoucími podlahami ze dřeva či laminátu. Dřevěná plovoucí podlaha je krásná a vydrží po dlouhá léta a oproti tomu plovoucí podlaha z laminátu je levnější verzí plovoucí podlahy a díky moderním technologiím a dokonalému vyhotovení není mnohdy k rozeznání od dřevěné.

Stejně tak, jako má dřevěná podlaha nevýhodu v podobě vysoké pořizovací ceny, tak má své výhody a nevýhody podlaha plovoucí. Nyní si řekneme výhody plovoucích podlah, kterých je mnohem více, než nevýhod. Především nám u plovoucí podlahy nehrozí problém s tvorbou spár, které vznikají například u parket. Mnohé z nás přesvědčí o výběru plovoucí podlahy také komfort při chůzi. Podíváme-li se na technické vlastnosti, pak je plovoucí podlaha velmi pružná a tuto pružnost lze velmi dobře ovlivnit vhodně zvolenou podložkou. Pro plovoucí podlahu také mluví fakt, že je její pokládka velmi rychlá a probíhá zcela v tichosti a bez zápachu. Plovoucí podlahou získáte vynikající izolační prvek, neboť je protihluková a nezpůsobuje hlučnou chůzi. Pokud se stane, že dojde k poškození některého z dílu plovoucí podlahy, pak je tato oprava velmi rychlá, neboť lze podlahu velmi snadno demontovat. Ženy zvolí plovoucí podlahu proto, že je zdravotně nezávadná a pokud se podíváme na údržbu, pak zde budeme velmi spokojeni, protože k údržbě nám postačí vhodný mop či vlhký hadr. Uvažujete-li o podlahovém vytápění a nemůžete se rozhodnout, jaký druh podlahy zvolit, pak je plovoucí podlaha skvělou volbou.

Nyní je potřeba si říci také něco o nevýhodách plovoucích podlah. Asi největší nevýhodou plovoucí podlahy je malá odolnost proti kolísající teplotě a vlhkosti. Velký problém je, když dojde k zatečení vody nebo vylití vody na plovoucí podlahu. Pokud k tomu dojde, je nutné ihned podlahu vytřít do sucha. Problémem plovoucí podlahy je také horší izolace proti hluku v porovnání s podlahou lepenou. Toužíte-li po plovoucí podlaze, pak byste si měli uvědomit, že je to podlaha, na kterou nelze stavět těžký nábytek, jako jsou například velké skříně či piano.

Podlahář Opava, podlahářská firma v Opavě a okolí

Podmínkou k tomu, aby byla plovoucí podlaha položena profesionálně, je dokonale připravená pokládka, kterou by měli nejlépe připravovat podlaháři. Je-li podlaha položena neprofesionálně, může docházet k jejímu rozjíždění a ke vzniku spár. Poté, co se nám podlaha rozjede, hrozí nebezpečí zatékání vody a následné nabobtnání dřevěného jádra, což má za následek kompletní zničení plovoucí podlahy. Při pokládání plovoucí podlahy je potřeba zachovat vůli mezi podlahou a stěnami, aby byla zajištěna přirozená roztaživost materiálu.

Renovace parket, broušení parket na Opavsku

Je-li podlaha zničena a vyžaduje si opravu, pak je potřeba ji na renovaci připravit. Ještě před samotným broušením je nutné z podlahy odstranit vyčnívající hřebíky či jiný spojovací materiál. Ještě před samotným broušením parket je mnohdy nutné některé parkety vyměnit a celkově podlahu zpevnit a opravit. Jakmile je oprava hotová, přichází na řadu samotné obroušení, které se provádí speciálním přístrojem.

Broušením se z parket odstraňují různé rýhy, škrábance, olej, barva, skvrny a špína. Během tohoto procesu je prach sbírán do vaku, který je k přístroji upevněn, takže se není potřeba obávat nadměrného prachu. Chceme-li mít broušení provedeno opravdu kvalitně, pak je vhodné jej několikrát opakovat. První je tzv. hrubý brus a poté se přechází ne jemnější, až dojdeme k dokonale hladké podlaze. Na těžko přístupná místa, kde se přístroj nedostane, je nutné použít speciální nástroje.

Po obroušení přichází na řadu nátěry, které je potřeba provádět ve dvou až třech vrstvách a je na ně nutné použít speciální podlahářské laky. Tyto laky velmi rychle schnou a po zatvrdnutí je tato podlaha dokonale odolná a docílíme vysokého estetického a dekoračního efekt. Základem dokonalého nátěru jsou profesionální laky a oleje, které dodávají parketám jedinečný přírodní vzhled. Použitím kvalitních olejů a laků dosáhneme velké odolnosti proti podření, šlápotám a také chemikáliím, které se v domácnosti velmi často používají.

Renovace podlahy svépomocí?

V dnešní době, kdy se na všem, snažíme ušetřit se mnozí z nás, pouštějí do renovace podlahy sami. Dle mého názoru jde o dosti náročné technologické postupy, vyžadující si odborné znalosti a také speciální nástroje a materiál. Chceme-li tedy opravdu kvalitně zrenovovanou podlahu, pak je nejvhodnější způsob, jak toho dosáhnout, objednat si na tento druh práce zkušeného podlaháře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13172 (magazinpodnikani.cz#1125)


Přidat komentář