Pokládka zámkové dlažby, stavby plotů - Frýdek Místek

Pokládku zámkové dlažby stejně tak jako stavbu plotu, který kolem našeho domu musíme mít, bychom měli vždy přenechat odborníkům, kteří svou práci odvedou dokonale, rychle a zcela profesionálně, což my jako zákazníci vyžadujeme.

Každý majitel rodinného domu či jiné nemovitosti vždy klade důraz na to, aby bylo také okolí krásné a udržované. K dokonalosti stačí mnohdy velmi málo. Někde je to profesionálně položená zámková dlažba a jinde zase krásný plot, který okolí domu krásně doladí.

Zámková dlažba

Zámková dlažba, jak již prozrazuje její název pracuje na principu uzamykání jednotlivých dlaždic do sebe, čímž vzniká celistvá a dokonalá plocha. K tomu, aby bylo možno zámkovou dlažbu položit je potřeba dokonale připravit podklad. Podklad k zámkové dlažbě je nutno v první řadě odkopat, srovnat a poté ještě zhutnit, což je velmi důležité. Na takto připravený podklad musíme položit tzv. kladecí loži, která je většinou tvořena ze štěrkodrtě a několika vrstev štěrku nebo písku a je důležité, aby byla kladecí lože alespoň jeden centimetr nad okolním terénem a to je dáno tím, že je nutno počítat s tím, že si zámková dlažba zhutněním ještě sedne. Tato kladecí lože musí být tvořená v 3-5 cm široké vrstvě a je nutno dávat pozor, aby nebyla tvořena z nepropustných materiálů, neboť v případě opaku nebude moci odtékat voda. Toto v důsledku vede k tomu, že jakmile bude zámková dlažba vodou narušena, nebudete ji moci opakovaně rozebírat, ale budete nuceni ji rozbít.

Kde lze položit zámkovou dlažbu?

Mnozí z nás řeší dlouhou dobu, jak upravit okolí našeho domu tak, aby vypadalo perfektně a zároveň, aby nás to nezruinovalo. Všechny tyto podmínky hravě zvládne zámková dlažba, kterou lze použít jak na dláždění chodníků a cest, dláždění příjezdových cest a parkovacích stání, tak jako jednu z možností zpevnění venkovních ploch či k vydláždění terasy.

Výhody zámkové dlažby

Výhod zámkové dlažby je hned několik, přičemž ta nejdůležitější je nízká pořizovací cena, která nás přesvědčí jistě všechny. Další nespornou výhodou je rovněž vysoká odolnost proti vodě a mrazu, což je pro venkovní dlažbu nejdůležitější funkce. Také snadná demontáž a bezproblémová údržba nám pomohou se ihned rozhodnout právě pro zámkovou dlažbu, která vypadá vždy, když ji položí profesionál velmi dokonale.

Stavba plotu

Výběr plotu bychom měli přizpůsobit také svému okolí tak, aby působil spolu s ostatními celistvě a nebyl příliš extravagantní. Plot by měl doplňovat charakter celé ulice a následně také našeho domu a popřípadě také zahrady. Na plotu velmi záleží, neboť je to věc, která nám dotváří celkový pohled na náš dům a tak bychom si na plotu měli nechat záležet minimálně tak, jako na stavbě domu. Jistě jste si všimli, že je každý dům oplocen. Je to proto, že má každý majitel domu ze zákona povinnost si svůj dům oplotit. Výběr plotu je závislý na místě, kde bude stát a také účelu, kterému bude sloužit.

To, jak bude celý plot vypadat ovlivní použitý materiál, ze kterého bude vyroben, dále také tvar a barva a v neposlední řadě také výška plotu. Při výběru materiálu, který na stavbu plotu použijeme, je důležitá pevnost a stabilita a hlavním je odolnost proti povětrnostním vlivům. Ke stavbě plotu používáme hned několik druhů materiálů, z nichž nejpoužívanější jsou dřevo, plast, kovové profily, drátěné pletivo, cihly, kámen, beton apod.

Nutné součásti plotu

Hlavní věcí, která je u každého plotu velmi důležitá jsou pevné základy, což platí nejen pro zděné ploty, sloupky a podezdívky, ale také pro sloupky kovové a dřevěné. Máme-li plot laťkový, jsou od sebe sloupky vzdáleny 2000-3500 mm a jejich základy osazujeme do půdy v hloubce 500-700 mm, přičemž je dřevo potřeba před vsazením do země naimpregnovat a to z toho důvodu, že dřevo v zemi hnije. Máme-li tedy možnost použít například příchytky z ploché oceli zakotvené v betonovém základu, pak bychom je měli využít.

Přemýšlíte-li o oplocení složeném z plných a vysokých stěn, nebo stavíte-li plot ve složitějších podmínkách, pak je potřeba mít posouzení statika. Tomu, abychom si zajistili trvanlivost zděného plotu nesmíme zapomenout na izolování zdiva, čímž zabráníme vzlínající vlhkosti. Ke každému plotu patří také branka a brána, abychom měli zajištěn průchod osob a průjezd aut k domu. Brány a branky slouží k tomu, aby oplocení bylo kompletní. Bránu, která slouží k průjezdu automobilů vybíráme většinou z dvoukřídlých avšak v poslední době je stále oblíbenějším druhem brána posuvná. Dokonalého komfortu docílíme také tím, že si pořídíme bránu a branku s kompletním vybavením, které je obsluhováno dálkově, a obsluhují je motory řízené elektronikou. Tvar brány a také materiál, ze kterého je vyrobená musí vždy plně doplňovat plot a vstupní branku.

Dokonalá zámková dlažba a plot

K tomu, abychom se mohli těšit z dokonalé zámkové dlažby a také krásného plotu, potřebujeme hlavně najít schopnou firmu, která nám vše profesionálně provede. Pokud si myslíte, že je to věc jednoduchá, pak se mýlíte, neboť stavebních firem a také řemeslníků neustále přibývá a tak je velmi snadné se v celé té škále nabídek zmýlit. Hlavní věcí, která by nás při výběru schopné stavební firmy měla zajímat jsou reference dosavadních zákazníků. Na škodu také není zajít se do firmy, o které přemýšlíme osobně podívat, abychom mohli posoudit, zda je opravdu schopná a zda vůbec fyzicky existuje. V žádném případě nikdy nedáváme peníze předem, a pokud by to po Vás někdy nějaká firma chtěla, je potřeba se zamyslet nad tím, je-li tento postup vhodný.

K dokonale odvedené práci je potřeba kvalitní materiál, který by měl vybírat odborník. Přenecháme-li navíc nákup materiálu na odborné stavební firmě, může nás těšit fakt, že nás bude stát daleko méně, neboť právě odborné stavební firmy mají již své léty prověřené dodavatele, kteří mají daleko příznivější ceny, než běžné stavebniny či obchody se stavebním materiálem. Za zmínku rovněž stojí fakt, že stavební firmy používají pouze materiál, který se jim již osvědčil.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13120 (magazinpodnikani.cz#1016)


Přidat komentář