Pokládka zámkové dlažby - Ostrava a okolí

Zámková dlažba byla původně určena pro veřejná prostranství, zejména pak pro pěší zóny. Zásluhou velkého výběru vzorů v různých barvách našla své místo i v zahradách, na soukromých dvorech a příjezdových cestách.

Zámková dlažba vypadá velmi efektně. Obzvláště pokud sladíte její barevné i tvarové provedení s okolím. Dá se použít na venkovní plochy, jako jsou chodníky, cesty, parkoviště, komunikace, rampy a terasy. Díky barevnosti lze vytvořit oddělené plochy, pásy, kruhy, čtverce, zkrátka jakékoli obrazce, které mohou mít účel orientační, například jako pomoc při nájezdu nebo čistě dekorativní.

Pokládka zámkové dlažby - Ostrava a okolí

Než se rozhodnete, pro pokládku zámkové dlažby, měli byste si ujasnit nejen tvar jednotlivých prvků, ale i barevné provedení. Je nutné zvolit i správnou výšku dlažby. Ta je důležitá zejména při realizaci příjezdových ploch. Pokud byste zvolili příliš nízkou, mohla by pak pod váhou auta praskat. Přestože existuje spousta návodů** jak položit zámkovou dlažbu** je lépe vyhledat odbornou firmu. Dobré je to i z důvodu, že náklady na položení zámkové dlažby nejsou malé a vynaložené náklady na pozdější opravy by je ještě navýšily.

Dlažba, kterou jde rychle rozebrat a zase složit

Název zámková dlažba se odvíjí od jejího provedení. Tedy od toho, že jednotlivé kusy dlažby do sebe zapadají a tím se jakoby zamknou. Právě proto dosahují takové pevnosti. Dalším plusem zámkové dlažby je i to, že je možné ji kdykoli rozebrat a zase složit.

Pevná, odolná a mrazuvzdorná dlažba

V současné době jde o nejefektivnější dlažbu. Dosahuje vysoké pevnosti, trvanlivosti a mechanické odolnosti. Je mrazuvzdorná a nepoškozují ji chemické látky určené k rozmrazování. Působí zajímavě a esteticky. Při jakýchkoliv pracích se nemusí zpevněné plochy rozbíjet, stačí je prostě rozebrat a potom zase složit. Pokládka zámkové dlažby vyjde levněji než pokládka ostatních dlažeb, přičemž záleží na každém, jak zajímavé provedení zámkové dlažby si vymyslí. Může tak získat velice reprezentativní doplněk venkovního okolí svého domu za přijatelný peníz.** Údržba zámkové dlažby** nevyžaduje téměř žádné náklady. Stačí ji pouze zamést. Pokud se stane a znečistí se například při grilování, odstraní se špína speciálním čisticím prostředkem.

Jaké jsou druhy zámkové dlažby?

Zámková dlažba je ve své podstatě** druh betonové dlažby. Dlažební kostky zámkové dlažby** mají na svých stranách speciální výstupy a kapsy, které do sebe při pokládání zapadají. Tímto způsobem se docílí stability a pevnosti obkládané plochy. Dlažební kostky jsou nabízeny v různých tvarech, velikostech a barvách. Základní typ zámkové dlažby je v šedé barvě a pořídíte ho za relativně nízkou cenu. Za barevné variace a různé tvary si již musíte připlatit.

Zámková dlažby na chodníky, cesty, dvorky

Základní pravidlo pro výběr je, že pro pěší cesty, chodníčky, zpevněné zahradní plochy, plochy dvorů je postačující zámková dlažba o tloušťce 4 – 6 cm. Pro plochy, kde budeme najíždět autem, parkovat nebo kde se předpokládá, větší hmotnostní zátěž je dobré použít** zámkovou dlažbu o tloušťce minimálně 8 cm**.

Rady pro pokládku zámkové dlažby

Zámková dlažba by se měla pokládat za teplého, suchého a také nevětrného počasí. Sucho je potřebné, aby se jednotlivé vrstvy nelepily, bylo možné je podle potřeby přemisťovat a přisypávat. Také konečné zasypání křemičitým pískem vyžaduje sucho, s mokrým pískem se špatně pracuje. Bezvětří zabrání náletu semen plevelů a v teplém počasí se podstatně lépe dělají výkopové práce.

Přestože pokládka zámkové dlažby svépomocí vyjde levněji, výsledný efekt často neodpovídá vynaložené práci.** Obrátit se na profesionální firmu většinou ušetří spoustu problémů i nervů.** Na majiteli pozemku pak zbude zejména vymyšlení nejlepšího provedení a barevného sladění zámkové dlažby. Ušetří tak nemalé náklady na případné opravy zámkové dlažby zejména po zimním období, které každou stavbu náležitě prověří. Zanedbatelné není ani to, že každá profesionální firma Říčany na svou práci poskytuje záruku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13025 (magazinpodnikani.cz#797)


Přidat komentář