Pokládka zámkové dlažby - okres Vyškov

Pokládku zámkové dlažby volíme v případě, že si chceme zvelebit okolí svého domu a chceme-li se zbavit blátivých míst, které okolo našeho domu vznikají a tím nám značně znepříjemňují život.

dlažba Pokládka dlažby je práce, kterou nezvládne jen tak někdo. Jste-li laik a toužíte potom položit si doma zámkovou dlažbu, musíte na tuto práci povolat odborníka. Neboť pouze řemeslník zná technologické postupy, které je nutno při pokládání zámkové dlažby striktně dodržovat.

Pokládka zámkové dlažby na Vyškovsku, budování chodníků, cest

Jaro je vhodným ročním obdobím k tomu, začít s pracemi na zahradě a v okolí našim domů, které po zimě mnohdy vypadají velmi zbědovaně. Chceme-li mít hezkou zahradu je potřeba v první řadě provést nutné terénní úpravy. Chceme-li mít kolem domu uklizeno a také nám záleží na tom, mít v okolí našeho domečku čisto, je vhodnou volbou zámková dlažba, která nás vyjde finančně lépe, než kdybychom chtěli požít jiný materiál. Zámková dlažba navíc vypadá velmi dokonale a je-li položena kvalitně, vydrží nám po dlouhou dobu. Zámkovou dlažbu můžeme použít na výrobu různých chodníčků, ale také ji volíme při vybudování příjezdových cest.

Jestliže máte zájem o pokládku zámkové dlažby, obraťte se na firmu pana Jana Kuvíčka ( www.dlazdic.ic.cz). Pan Kuvíček nabízí:

  • pokládku zámkové dlažby
  • realizace plotů
  • odvoz suti

Pan Kuvíček má bohaté zkušenosti, díky kterým vám zajistí nejen kvalitní práce, ale také vám díky praxi může poradit, co je z dostupného trhu to nejlepší. Pan Kuvíček se přizpůsobí na míru vašim potřebám a profesionálně a výhodně vypracuje danou zakázku. Ochotné jednání a příjemný přístup jsou zárukou vaší spokojenosti.

Využijte kontakty na zmiňovanou firmu: kostka

Jan Kuvíček

tel.: 606 215 417

email: jan.kuvicek@seznam.cz

web: www.dlazdic.ic.cz

Druhy zámkové dlažby, cena zámkové dlažby

Při výběru zámkové dlažby se možná zapotíme, neboť se vyrábějí v mnoha velikostech, barvách a také tvarech. Základní typ zámkové dlažby, která je nejrozšířenější a známe ji v barvě šedé, lze pořídit za velmi příznivou cenu. Cena za zámkovou dlažbu se zvyšuje, pokud ji chceme mít barevnou či požadujeme speciální tvary. Ale i přesto, že si při výběru zámkové dlažby budeme trochu vymýšlet, pořád se bude jednat o nejdostupnější materiál.

Zámková dlažba je druhem betonové dlažby. Dlažební kostky zámkové dlažby mají po stranách vytvořeny speciální výstupy a kapsy, které do sebe při realizaci zapadají, a tím nám vzniká dokonalá plocha. Pouze tímto způsobem lze docílit stability a rovněž pevnosti obkládané plochy.

Výběr zámkové dlažby podle místa jejího položenípokládka

Pro pěší cesty, chodníčky apod. se používá zámková dlažba o tloušťce 4-6 cm. Pro výstavbu parkovacích ploch a příjezdových cest kde je potřeba počítat s větší zátěží by měla být zámková dlažba o minimální tloušťce 8 cm.

Vytvoření podkladu pro zámkovou dlažbu Vyškov

K tomu, abychom se mohli těšit z dokonale položené zámkové dlažby je nutné mít kvalitní a dokonalý podklad, který je základem. Plocha, na kterou budeme zámkovou dlažbu pokládat je nutno odkopat, uvést do roviny a zhutnit.

Další část podkladové vrstvy je tzv. kladecí lože, která se vyrábí ze štěrkodrtě, několika vrstev písku nebo štěrku. Kladecí lože má být silná 3-5 cm a je nutno dát pozor na to, aby nebyla budována z nepropustných materiálů. Je to důležité proto, že musí být tato vrstva podloží zcela propustná, aby mohla voda v klidu odtékat. Zvolíte-li jako podklad pro podkladovou loži beton, nebude mít kam voda odtékat, čímž se Vám ve Vaší vysněné zámkové dlažbě bude hromadit voda. Pokud si myslíte, že to nebude problém, mýlíte se. Pokud by se stalo, že bude Vaše dlažba mechanicky porušena nebo narušena, budete muset zámkovou dlažbu na místo rozebrání rozbít. Kladecí loži je nutno tvořit jeden centimetr nad okolním terénem, přičemž je potřeba myslet na to, že si zámková dlažba hutněním ještě o jeden centimetr sedne níž.

Vyhloubení základů pro zámkovou dlažbu Vyškov

Jak již jistě všichni víme, je podkladová vrstva základem k vybudování zámkové dlažby a hloubka podkladové vrstvy se liší takto:

  • Dostačující hloubka podkladové vrstvy u pěších cest, chodníků apod., které jsou méně zatíženy je 10 cm.
  • Hloubka podkladové vrstvy, která je dostačující u příjezdových cest a parkovišť, u nichž je zatížení mnohem vyšší, než u chodníků apod. by měla být alespoň 30 cm.

okraje

Jak tvoříme okraje zámkové dlažby?

Okraje zámkové dlažby lze vytvořit pomocí dlaždic na výšku zasazených nebo rovněž pomocí speciálních tvarovek. Ještě před tím, než s pokládáním okrajů započneme je potřeba vše pořádně rozměřit a zámkovou dlažbu je nutno pokládat nejlépe tak, abychom je nemuseli řezat. Podkladová vrstva pro zhotovení okrajů je nejvhodnější v hloubce 20 cm. Lože by měla být tvořena z betonu, tedy pevného materiálu.

Spárování zámkové dlažby

Podobně jako každá jiná dlažba, je nutno i zámkovou dlažbu po položení spárovat. Nejvhodnějším materiálem, používaným ke spárování zámkové dlažby je křemičitý písek. Tento písek zabraňuje mezi spárami prorůstání plevele a trav a také umožňuje klidné prosakování vody. A k finální úpravě pokládky zámkové dlažby použijeme druhé hutnění a to v příčném i podélném řezu pomocí vibrační desky.

Barevnost zámkové dlažby, šedá a barevná zámková dlažba

Při zvelebování našich domů a zejména jejich okolí je nutno pomyslet také na plochy určené k chození a nechceme-li chodit po trávě nebo hůř po trávě jezdit svým autem, je nejlepší variantou zámková dlažba. Můžeme zvolit zámkovou dlažbu šedou, čímž nám dokonale splyne s přírodou, ale pokud máme rádi pestrost a extravaganci, nemusíme se bát sáhnout po barevné zámkové dlažbě, která nám vše rozzáří a prosvítí. Je to daleko hezčí než nudná šeď, kterou kolem sebe mnohdy můžeme vidět.

Barevná zámková dlažba je mnohdy používaná ve městech, aby zpestřila nudnost města, což je dnes již velmi málo, neboť se města díky revitalizacím panelových domů pomalu rozsvěcují. Ve městech se tímto způsobem mohou z barevných dlažebních kostek vytvářet různé ornamenty a nápisy.

Pokládka žulové dlažby na Vyškovsku

Pokud si nevyberete dlažbu zámkovou máme zde ještě možnost žulové dlažby. Žulová dlažba má jisté výhody a její největší výhodou je fakt, že je nezničitelná. Tento druh dlažby nezničí nic, ani kdyby přes ni přejel buldozer. Rozdíl je rovněž v nasákavosti. Žulová dlažba nic nevstřebává, což je výhodné, v případě, že Vám zámková dlažbanapříklad z auta vyteče olej. Kdyby tento problém nastal u zámkové dlažby, už bychom z ní olej nedostali. Zámková dlažba trpí také na soli, které působí na zámkové dlažbě velmi agresivně, což u žulové dlažby neexistuje.

Dlažba žulová se dělá podle barvy kamene, což je:

  • Tmavě šedá
  • Světle šedá
  • Žlutá
  • Červená
  • Růžová

Tento druh dlažby se štípe z bloků což sebou přináší fakt, že jsou její hrany velmi ostré a proto se tento druh dlažby nehodí k bazénům, u kterých chodíme bos. Je nutno počítat také s tím, že jsou v žulové dlažbě větší spáry, které jsou zapříčiněny většími nerovnostmi kostky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13074 (magazinpodnikani.cz#917)


Přidat komentář