Pokládka podlahových krytin- Trutnov

Trh s obklady a dlažbou, tuzemský i zahraniční, nabízí stále větší, novější a rozmanitější kolekce. Vzory, barevnost, dekory, formáty jsou v takové nabídce, že si opravdu vybere každý. Navíc dlažbu i obklady lze kombinovat až k naprosté dokonalosti.

Výběr obkladů a dlažby, nabídka vzorů

Ať již vybíráte obklady a dlažbu kamkoli, vždy byste měli pečlivě zvážit a prodiskutovat, jak by vše ve finále mělo vypadat. Jakmile budete mít alespoň zevrubnou představu o budoucím položení obkladů a dlažby měli byste se podívat po** nabídce vzorů.** Rozhodně byste neměli nakupovat na internetu. Ten je dobrý pouze k všeobecné orientaci. Doporučit nelze ani velké řetězce, které sice nabízejí zboží často v akci, ale v omezeném množství. A tak později již nelze vybraný vzor dokoupit. Nejlépe uděláte, pokud se obrátíte na specializované prodejce. Zde vám nejen odborně poradí, ale především si vyberete podle reálných vzorků a tak budete mít jistotu, že vybrané obklady a dlažba nakonec nepřijdou v odlišné barvě. Internet i katalog totiž velmi často zkresluje.

Prodejna obkladů a dlažby

Specializovaná prodejna obkladů a dlažby je opravdu velkým plus. Většinou zde pracují odborníci, kteří se vám budou individuálně věnovat. Často je v jejich nabídce možnost vytvoření i několika návrhů v 3D měřítku. Zásluhou těchto návrhů získáte poměrně dobrou představu o tom, jak bude vybraná dlažba a obklad vypadat v reálu. Pokud** rekonstruujete koupelnu**, tak můžete navštívit** speciální koupelnové studio,** kde kromě obkladů a dlažeb nabízejí také veškeré zařízení do koupelen. Samozřejmostí je sladění celého interiéru podle vašeho přání. I zde je možné udělat si reálnou představu pomocí grafických návrhů. Výhodou těchto studií je i to, že je možné vzít si více metrů a nepoužité celé metry pak vrátit zpět. A navíc většina těchto center vám doporučí také firmu, která vám vybrané obklady a dlažbu položí.

Pokládka dlažby od specialistů

Položit dlažbu nebo obklad není až tak jednoduché jak by se mohlo zdát.** Aby vše opravdu dobře sloužilo, je nutné položit kachle i dlažbu do roviny, bez nerovností a také mít stejné spáry. Vzhled spár** je vidět hned na první pohled. Pokud jsou nerovné, ať již nerovným položením nebo ujíždějícími kachlemi v době pokládky, vždy je to zřetelně vidět. Také nerovnost a špatné položení dlažby se při chůzi později projeví pukáním a pohybem jednotlivých kachlí. Proto dejte raději na doporučení a vyberte si takovou firmu, která vám odvede vynikající práci a dá vám na ni záruku.

Jak na dlažbu a obklady?

Vzhledem k tomu, že se obklady a dlažby nejvíce uplatňují v obytných místnostech, měly by ladit s duchem domu. Zvláštní důraz je třeba klást na kvalitu materiálu, detaily i celkové provedení. Vybírat nelze jen podle barvy, dekoru nebo struktury, ale především podle parametrů dané dlažby. To znamená, že například před krb je nutné použít mrazuvzdornou dlažbu. Ne to není překlep. Mrazuvzdorná dlažba odolává nejen velmi nízkým teplotám, ale také těm vysokým. Použijete-li ji tedy před krb, nestane se vám, že by popraskala v případě, že na ni postavíte horký popel nebo na ni spadne rozžhavené dřevo. V koupelně i kuchyni, stejně jako na terase či balkoně by měla být použita protiskluzová dlažba. Ta zamezí uklouznutí při rozlití vody nebo venku při mrazu. Kromě jmenovaných vlastností byste měli brát zřetel na nasákavost, tepelnou vodivost, délkovou tepelnou roztažnost, hydrotermální nárůst, odolnost vůči vzniku trhlin a proti teplotním změnám, antistatičnost, pevnost, obrusnost a nárazovou pevnost, odolnost vůči povrchovému opotřebení neboli otěruvzdornost, tvrdost a také pevnost v tlaku. Toto vše jsou velmi důležité vlastnosti pro správný výběr dlažby. Ovšem pro každou místnost jsou důležité jiné vlastnosti. Důležitý je také podklad. Ten by měl být co nejvíce rovný. Často se provádí jeho vyrovnání nivelační stěrkou.

Nová koupelna a rekonstrukce bytového jádra

Dříve se prostory pro koupelny a sociální zařízení vybíraly v nejmenších místnostech. Typické pro tento přístup jsou bytová jádra v panelových domech.** V dnešní době se však ke koupelnám přistupuje naprosto odlišně.** Koupelny již nejsou jen místem, kudy rychle projdeme a vykonáme nutnou hygienu, ale především místem, kde se odpočívá, relaxuje, načerpávají se síly. Vždyť dnes často koupelny vypadají jako malé wellness centrum, kde je možné číst, popíjet víno, nechat se namasírovat nebo jen tak poslouchat hudbu při svitu svíček. Tento přístup ke koupelnám znamenal zvrat v jejich stavbě.** Nové koupelny** se staví jako prostorné místnosti, které poskytují vše pro potřeby svých obyvatel.** Bytová jádra podléhají rekonstrukcím**, které je dokáží i vzhledem k omezenému prostoru změnit k nepoznání.** Stačí jen vybrat správnou firmu a zkonzultovat své představy.**

Projekt koupelen při rekonstrukci koupelny

Jakákoli stavba či** rekonstrukce koupelny** se neobejde bez projektu. Kvalitně vypracovaný projekt, nejlépe v 3D provedení je základem pro získání perfektního sociálního zařízení. Zásluhou takového projektu můžete vidět různé možnosti uspořádání vaší koupelny. Z bývalého stísněného bytového jádra se tak může stát velmi prostorná koupelna. Nejde sice nějak zvlášť zvětšit prostor, ale strhnutí umakartových stěn a jiné dispoziční řešení dokáží zázraky. Projekt koupeny je nejlépe nechat vypracovat buď v koupelnovém studiu, nebo u architekta, případně u bytového designera. Koupelnové studio má výhodu v okamžité možnosti výběru dlažby a obkladů. Zároveň je možné si zde vybrat koupelnový nábytek, druh vany, sprchového koutu, umyvadlo a také záchod. Pracovníci studia jsou často tak znalí sortimentu, že vám dokáží poradit také s výběrem odpovídajících funkcí vzhledem k vašim požadavkům.

Použití silikonu při práci v koupelnách

Při práci v koupelnách, ale i dalších místnostech je často třeba** použít silikon**. Dnešní zkušení odborníci dokáží naprosto perfektně začistit silikonem veškeré spáry, obvody kolem vany, umyvadla, dřezu a všude ta, kde je to zapotřebí. Na trhu je celá řada silikonů. Již z tohoto důvodu je lépe svěřit tyto práce odborníkovi. Nejenže se v nabídce velmi dobře orientuje, ale také veškeré jím provedené práce mají dokonalý vzhled, což se nám jako laikům nemusí podařit.

Koupě dlažby a obkladů, koupě dlažby navíc

Při vybírání a měření obkladů a dlažby byste vždy měli počítat s určitou rezervou. Měla by činit asi** deset až patnáct procent na prořez a asi dva metry navíc, pro uschování do budoucna.** Tato rezerva vám bude sloužit v případě nutné opravy, kdy se budou muset odstranit kachle. Pamatovat byste také měli na nadčasovost koupelny. Moderní obrázky v časopisech udávají styl a módu bydlení pro tento rok. Ale koupelnu nebo jiné obklady a dlažby si pořizujete na mnoho let dopředu. Proto je důležité nepodlehnout módním trendům, ale řídit se vlastním citem a tím co se vám opravdu líbí a kde se budete cítit dobře i za deset let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13364 (magazinpodnikani.cz#1554)


Přidat komentář