Pokládka podlahových krytin - Šenov

Výběr podlahové krytiny by měl zohlednit hned několik hledisek. Měl by účelně i designově doplnit interiér, měl by vzít v potaz údržbu i odolnost podlahové krytiny. Nabídka je dnes tak široká, že si vybere opravdu každý.

Podlahových krytin je dnes celá řada. Výběr je tak široký, že si můžete pořídit do velkého domu do každé místnosti zcela odlišnou podlahu. Vybere si tedy každý přesně podle svých potřeb, představ i životního stylu celé rodiny. Právě životní styl rodiny je velmi důležitý pro výběr podlahových krytin. To proto, že je třeba zohlednit to, jak bude podlaha zatěžována i náročnost na její údržbu. Výběr podlahové krytiny by měl zohlednit přání každého obyvatele místnosti, a také by měl zohlednit způsob užívání společných částí domu nebo bytu. Pokud zde nastane problém, je lépe obrátit se na odborníky a požádat je o pomoc. Výhodou je, že odborníci vám mohou ukázat podlahové krytiny pomocí vizualizace a upřesnit tak vaše představy.

Jak objednat podlahovou krytinu?

S výběrem i objednávkou podlahové krytiny je nejlépe svěřit se do rukou odborníků. Tento způsob je výhodný nejen z hlediska odborné pokládky a nakonec i z důvodu pomoci s výběrem podlahové krtiny, ale i z důvodů finančních. Odborníci totiž nestřílejí od boku, ale přijedou přímo na místo pokládky, zaměří je a zjistí i stav podkladu. Pak vypočítají přesnou potřebu materiálu, jeho cenu i kolik bude stát úprava podkladu a samotná pokládka. Bez úpravy podkladu totiž nemá smysl kupovat novou podlahovou krytinu. Kvalita podlahových krytin a kvalita podkladu spolu souvisí a odvíjí se od toho užitné vlastnosti i životnost podlahové krytiny.

Jak pokládat podlahové krytiny?

Možností je více, a odvíjí se od vybrané podlahové krytiny. Podlahové krytiny je možné pokládat jako plovoucí podlahy, což patří k nejoblíbenějším způsobům pokládky dnešní doby. Nebo je možné je lepit k podkladu, či připevňovat na takzvaný suchý zip. Poslední způsob se týká celoplošných koberců, které takto položené jsou stabilní, neshrnují se, a mají mnohem delší životnost.

Pokládka lepením k podkladu

Pokud se podlahové krytiny lepí k podkladu, tak získají lepší vzhled, udrží se pevně na místě a zároveň je delší i jejich užitná hodnota a tedy tím i životnost. Lepení se provádí ekologickými, zdravotně nezávadnými lepidly. Nelze samozřejmě lepit všechny podlahové krytiny. Doporučuje se lepení linoleí, PVC, vinylu, parket nebo korku. Lepí se i zátěžové koberce, které se instalují do komerčních prostor.

Plovoucí podlahy Šenov

Využívají se u řady materiálů, ale typické jsou pro laminátové podlahové krytiny. Pokládka probíhá pomocí spojování speciálními zámky, které se liší podle výrobců. Plovoucí podlaha leží volně na vyrovnaném podkladu a izolačních vrstvách. Ty jsou v tomto případě zcela nezbytné. Plovoucí podlaha musí být izolována proti vlhkosti, někdy je třeba tepelná izolace, ale co je velmi důležité, je** izolace proti kročejovému hluku.** Pokud tato izolace chybí, pak nastává problém pro sousedy, kteří bydlí pod vámi. Pokud jdete po neizolované plovoucí podlaze, tak klape, a tento zvuk je pro sousedy od spodu velmi nepříjemný. Nejvíce je to cítit u panelových domů. Plovoucí podlahy jsou doplněny o další prvky. Klasické lišty se připevní okolo zdí a tím se plovoucí podlaha uchytí. Přechodové lišty zajistí plynulý přechod z jedné podlahové krytiny na druhou.

Laminátové podlahy Šenov

Jde v dnešní době o nejžádanější podlahy. Laminátové podlahy jsou krásnou ukázkou toho, jak je možné zkombinovat vlastnosti přírodních a umělých materiálů do maximálně praktického celku, a získat tak podlahovou krytinu výjimečných vlastností a přitom téměř k nerozeznání od přírodní podlahové krytiny. Laminátové podlahy jsou nabízeny v řadě povrchových dekorů. Nejčastěji jde o dekory dřeva, ale je možné vybírat i dekory kamene, dlažby, nebo jiných materiálů. Vzor se kombinuje na jedné lamele i na více lamelách. Je možné vybrat i kombinované vzory, které mají podobu zámkových parket, nebo selské vzory, či vzory, které mají 3D provedení. Pro konkrétní interiér je nutné vybrat i správný stupeň zátěže. Laminátové podlahy do komerčních prostor mají vysokou odolnost zátěži a to i kolečkovým židlím. Pro soukromé bytové prostory je možné vybírat laminátové podlahy pro nižší zátěž.

Dřevěné podlahové krytiny Šenov

Jsou sice dražší při pořizování, mají však nesporné výhody. Tou hlavní je možnost renovace. Renovace je možné provádět pravidelně po několika letech. U podlah z tvrdého dřeva je to asi po 20 až 30 letech, u podlah z měkkého dřeva asi po 5 letech. Z toho plyne, že dřevěné podlahy se pořizují pro několik generací. Vybírat je možné dřevěné podlahy lamelové, prkenné a parkety. První typ se pokládá jako plovoucí podlaha, prkenné podlahy se lepí k podkladu, nebo se pokládají na rošty, a parkety se vždy lepí k podkladu. Dřevěné podlahy jsou velmi krásné, přinášejí do interiéru pohodu, a jsou vhodné i pro alergiky. Povrchová úprava se vždy provádí pouze ekologickými přípravky.

Moderní PVC podlahy Šenov

PVC připomíná dřívější linoleum. Je zde však rozdíl. Moderní PVC je vyrobeno ze** syntetických materiálů,** které jsou zcela zdravotně nezávadné, jeho vzhled je krásný a při správné pokládce trvanlivý. PVC je nabízeno v nepřeberném množství dekorů. Je měkké a velmi dobře izoluje teplo. Při výběru je nutné brát zřetel na to, kam bude PVC pokládáno. Dělí se totiž na 3 zátěžové třídy pro bytovou výstavbu a 3 zátěžové třídy pro komerční prostory. Pokládá se lepením k podkladu.

Přírodní linoleum Šenov

Linoleum je zcela přírodní materiál. Je antibakteriální, zdravotně nezávadný, vhodný pro alergiky.  Zásluhou vysoké odolnosti je vhodné i do komerčních a zdravotnických zařízení, stejně tak i do školských zařízení. Materiál linolea je tvrdý, ale působí velmi příjemným teplým dojmem. Výhodou je, že linoleum je možné kombinovat s podlahovým vytápěním. Pokládku je možné provádět** lepením** pásů, čtverců, nebo jiných tvarů. Linoleum je nabízeno i jako plovoucí podlaha, kdy je nalepeno na jednotlivé lamely.

Měkký korek na podlahu Šenov

Korek je čistě přírodní materiál, který je v podobě podlahy velmi krásný. Na chůzi je příjemný, teplý, měkký a navíc je i odolný. Pokládá se lepením čtverců, nebo pásů, nebo se pokládá jako plovoucí podlaha. Jeho povrch je nutné ošetřit proti UV záření, které způsobuje vybledání. V případě plovoucí podlahy, jsou jednotlivé lamely ošetřeny předem.

Profesionální pokládka podlah

Každá podlahová krytina má svá specifika. Pokud chcete dosáhnout správného položení i nejvyšší možné kvality vybrané podlahové krytiny, pak svěřte její pokládku profesionální firmě. Věřte, že se to vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14232 (magazinpodnikani.cz#3209)


Přidat komentář