Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj

Rekonstrukce nebo nová stavba vyžadují také pokládku podlahových krytin. Vzhledem k rozsáhlé nabídce si ji můžeme každý vybrat podle svých představ. Je jich celá škála a dají se volit nejen podle vzhledu.

Variant řešení podlahových krytin a jejich cen je na našem trhu skutečno mnoho. Proto si je může pořídit každý z nás. Nezáleží zde pouze na vzhledu, ale také na vizuálním efektu, pohodlnosti, účelnosti, cenovém rozhraní a kvalitě. Všechny tyto složky jsou základem pro dlouhou životnost a hlavně naši spokojenost. Můžeme si vybírat mezi dřevěnou nebo laminátovou plovoucí podlahou, vinylovou podlahou, marmoleem, kobercem, PVC podlahou, linoleem, korkovou podlahou, pokládkou OSB desek a mnoha dalších. Všechny mají své využití v interiéru a někdy i v exteriéru. A v neposlední řadě je i dobře zvolený podlahář Plzeň, který se drží správných norem pokládky. Takto zvoleným výběrem si zajistíte kvalitně odvedenou práci.

Pokládka podlahových krytin Plzeňský kraj

Je základem našich představ o vhodném nábytku a dekoracích. Je to také estetická, vizuální a akustická součást pro jejich správnou volbu. Podlahář vždy na základě vašeho rozhodnutí poklade podlahovou krytinu vždy podle předpisů, u kterých se musí dodržovat určitá pravidla a povinnosti. Před začátkem pokládky zjistí podlahář daný stav celé práce a Vámi zvolenou podlahovou krytinu. Jestliže zjistí, že v určitých směrech volba není správná vzhledem k zatížení, podá vám odbornou radu, abyste měli přesnou představu o vložené investici. Navržené krytiny a příslušný podklad jsou vázány na právě již zmiňovaných předpisech, které by měl podlahář dodržovat. Jen tak předejde zbytečným pozdějším komplikacím a zajistí Vám dlouhodobou životnost pokládky. Proto přihlédnout na odbornou radu zkušeného podlaháře je ideální. Tento styl pokládky mohou využít nejen soukromé osoby, ale také podnikatelé, průmyslové podniky, obchodní řetězce a podobně. Po ukončení předá podlahář své dílo, vystaví vám fakturu a záruční list.

Renovace podlahových krytin Plzeňský kraj

Tato práce se dělá podobným postupem jako pokládka. Vždy záleží, za jakým účelem je renovace potřebná. Chcete – li třeba obnovit parkety nebo dřevěnou podlahu, potom se tato podlaha řádně obrousí, zatmelí nedostatky, naolejuje a vyleští. Výsledkem je obnovení a estetické detaily, starých parket a dřeva. Dřevo samo o sobě stále stoupá v oblibě, proto zaujalo i svou dokonalostí při výrobě plovoucích podlah a dřevěných parket, které jsou oblíbenou podlahovou krytinou již mnoho let. Menší nevýhodou je, že za nějaký čas potřebuje tato podlahová krytina renovaci s ohledem na běžné užívání a případným rýhám. Renovace jakékoliv podlahové krytiny má jednu velkou výhodu a tou je, že je to svým způsobem levná záležitost. Správnou renovací máte také celou pokládku v krátkém čase zrenovovanou a jejich vzhled jako nový.

Na co se zaměřit při výběru podlahové krytiny

Jakmile se rozhodujete pro výběr podlahové krytiny, neměli bychom také zapomínat, zdali zvolit olejový nebo lakovaný povrch. Jedná se zejména o dřevěnou podlahovou krytinu. Tyto podlahy jsou velmi žádané, protože mají mnoho předností a ani sluneční paprsky na ně nemají žádný vliv. Zasouvají se do drážek, pokud si zákazník přeje, tak je lepí disperzním lepidlem.

Lakovaný povrch podlahy se dobře udržuje

Lakovaný je ideální na údržbu, kde stačí pouze saponát a vlhký hadr. Tato krytina je odolná i vůči poškození. Pokud se vám stane, že se takto zvolená krytina přeci jenom poškodí, potom je zde možnost obroušení a obnovení laku. Jedině tak bude podlaha opět jako nová.

Olejový povrch podlahy nezadržuje vlhkost

Olejový povrch vytváří dokonalý estetický dojem svou vysokou strukturou dřeva a barvy. Je to sice matná úprava, ale její účinnost má své klady, kterými jsou zejména vlhkost. Ta díky otevřeným pórům dřeva přirozeně uniká. Další výhodou je, že nejsou tak viditelné škrábance jako u lakovaných podlah. Nevýhodou je naopak velmi náročná údržba. Pokud si nevíte rady s výběrem, stačí oslovit podlaháře, který Vám rád pomůže nejen s výběrem, ale také podá odbornou radu o vhodnostech daných materiálů.

Vinylová podlaha, marmoleum, PVC, linoleum, korek

U vinylové podlahy máte ty výhody, že je u ní snadná údržba, je vhodná pro alergiky, dá se vyměnit určitá část dílů. Protiskluzové, tepelně izolační vlastnosti a odolnost proti pádu jsou dalšími klady. Jejich barevnost je stálá a životnost je kolem 30 až 50 let.

Marmoleum Plzeň

Marmoleum se vyjímá svou dlouhou životností, tvrdostí proti pádu a otěru, ale také je odolnější vůči nečistotám. Je vyráběno pouze z přírodních zdrojů a proto má kladný vliv na zdraví a životní prostředí. Pokud se stane, že je nutná výměna určitého poškozeného místa, potom tato výměna není viditelná, díky naprosté celistvosti tohoto materiálu.

Podlaha z PVC Plzeň

PVC je praktická podlahová krytina s ohledem na údržbu, odolnosti proti otěru, snese i silnější desinfekční prostředky. Před touto pokládkou je nezbytností očistit ji nebo udělat její penetraci. Stěrkuje se podle potřeb, pokládá se fixací a zajistí se studenými nebo teplými sváry. Ukončení se provádí lištami.

Linoleum Plzeň

Linoleum je příjemné na dotek, je nehlučné má dlouhou životnost a ke všemu nepřitahuje prach. Tato** podlahová krytina** je také odolná proti oděrům a vysokým teplotám. Vyhovuje i nejnáročnějším hygienickým nárokům. Proto se dá umístit prakticky kdekoliv.

Korková podlaha Plzeň

Korková podlahová krytina se nejvíce hodí v místnostech s vysokou vlhkostí. Má protihlukovou izolaci, je odolná proti bakteriím a chemikáliím. Užívá se také pro obložení z důvodu zateplení. Barevná modifikace a její celkové složení zaručuje celou škálu výběru.

Volba odstínu podlahy podle nábytku a malby stěn

Na závěr bychom se mohli zaměřit v krátkosti na vhodnou kombinaci těchto podlahových krytin s ohledem na jejich barevnost. Jestliže jste milovníky světlejších stěn a nábytku, potom je vhodné si pořídit tmavší podlahovou krytinu. Důvodem je nádherné vyniknutí nejen samotného nábytku a dekorací v místnosti, ale také samotné podlahy. V opačném případě je vhodnější světlejší podlaha. Pokud potřebujete pokoj zvětšit, je vhodné zvolit světlejší podlahovou krytinu se světlejšími doplňky. Tmavé a teplé barvy jsou sice útulnější, ovšem místnost opticky zmenšují.

Pokládky podlahy Natura-interier

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv volbu podlahové krytiny nebo její renovace, je vhodné se poradit se zkušeným podlahářem, aby se vaše vložená investice vyplatila. Každý podlahář vychází v každém směru svému zákazníkovi vstříc jeho požadavkům a finančním možnostem. Proto bychom tuto skutečnost měli brát v úvahu, nežli se do pokládky pustíme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13247 (magazinpodnikani.cz#1296)


Diskuze a zkušenosti

Mirek | 09.12.2014 23:03
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj S pokládkou podlahy u nás v batě v centru Plzně jsem spokojen, mohu jen doporučit.

Roman | 11.12.2014 11:13
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj Dobrý den, pokud zvolím variantu volného pokládání, je nejlepší zafixovat okraje a spoje pomocí lepicí pásky? Děkuji

Ondřej Novotný | 11.12.2014 16:27
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj Dobrý den, já to tjem pokládku takto dělal a podlaha drží :-)

Xioon | 11.12.2014 19:15
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj koupili jsme si byt a všude je laminátová podlaha. Díky tomu ,že přítelkyně chtěla štěně tak všude si dělalo toaletu a nedalo se zabránit tomu že to udělá někde jinde než na svou toaletu... kdybyste viděli co s tím udělá psí moč už byste nikdy nechtěli žádné lamino... Jak se bude dávat podlaha volím jedině dlažbu.

Ondra | 13.12.2014 11:11
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj pro Xioon - no jo, ale nezdá se Ti dlažba moc studená pocitově???

Protiskluz | 14.12.2014 10:28
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj Kupujete-li dlažbu do koupelny, nezapomeňte věnovat pozornost protiskluzným vlastnostem povrchu.

Franta Nejedlý | 15.12.2014 14:28
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeňský kraj Nejlepší je u pokládky podlahy lišty přichytit jenom do zdi, protože podlaha bude ještě pracovat a lišty by se mohly vytrhat.

Patr | 18.12.2014 16:12
Re: Pokládka podlahových krytin - Plzeň Dobrý den, děkuji za info, určitě se ozvu.

Marek | 21.12.2014 12:53
Re: Pokládka podlahy Plzeň Potřebuji položit podlahu v lednu, budete mít prosím čas? Děkuji Marek Hruběš


Přidat komentář