Pokládka podlahových krytin - Pardubice

Podlaha je důležitou složkou interiéru. Při jejím výběru je nutné zvážit všechna pro a proti a vybrat skutečně tu nejvhodnější. Pro pokládku a rady volejte kvalifikovanou firmu.

Podlaha je jeden ze základních prvků** interiéru** a jejímu výběru je nutno věnovat dostatečné množství času. Bohužel tuto skutečnost spousta lidí opomíjí a nemnohokrát se tak stane, že brzy se musí takto neuvážlivě vybraná podlaha měnit, což samozřejmě omezí plnohodnotné využívání bydlení a jistě že i vlastní peněženku.

Plovoucí podlaha a její pokládka Pardubice

Velice obsáhlá kategorie, která ve svém portfoliu obsahuje jak podlahy dřevěné, tak laminátové. A těch je opět celá řada. Důvodem je samozřejmě obliba této podlahové krytiny. Podlahy plovoucí vypadají elegantně, jsou nenáročné na údržbu, mají velkou odolnost a svými vlastnostmi se řadí mezi tak zvané podlahy teplé. Tudíž ty, po kterých můžete chodit i zimě třeba jen v ponožkách a netrpíte bolestmi studených nohou.

Laminátová podlaha, odborná pokládka na Pardubicku

Pokud vaše peněženka zrovna nepraská ve švech, volte jako podlahovou krytinu laminátovou podlahu. Je poměrně levná, přitom spolehlivá, dost vydrží a hodí se jak do dětského pokoje, tak obýváku nebo kuchyně. Při pokládce této krytiny si zavolejte odborného řemeslníka. I když o vaší zručnosti a šikovnosti nikdo z okruhu vašich známých nepochybuje, přece je jen bezpečnější, pokud pokládku provede odborník. Nejde sice o nic složitého, jenže pokud se řádně pokládka neprovede, mohou vzniknout nedostatečně kryté spáry, jinými slovy mezery mezi jednotlivými díly podlahové krytiny a při mytí nebo jiném potříštění podlahy vodou se do spár snadno dostane voda, která podlahovou krytinu nenávratně zničí. Poznáte to podle bobtnající podlahy. Poté nezbude nic jiného, než položit podlahu novou, což opět omezí jednak chod domácnosti a rovněž i vaši peněženku.** Laminátová podlaha** je jinak kvalitní, pevná i odolná. Jestliže budete dodržovat i rady odborníků, tak vám bude sloužit po celý život.

Dřevěná podlaha Pardubice, kvalitní podlahová krytina

Podlahy Horák

Podobným vlastnostem jako laminátová podlaha, vládne i podlaha dřevěná. Je však výrazně dražší, což je logické, ale také kvalitnější a hlavně, a to ocení jistě vaši sousedé pod vámi, jestliže bydlíte v bytě, neboť je dřevěná podlaha tichá a běžná chůze zaznamenává podobnou hodnotu decibelů jako například koberec. Vzhled podlahy můžete volit dle interiéru, svého vkusu a uvážení. Na trhu jsou motivy starých podlah, tak nových, úhledných a moderních. Barvy od světlé, bílé, přes klasické hnědé s odstíny černých, fialových až po podlahu černou. Dřevěná podlaha má tu výhodu, že se hodí do každého interiéru a může být doplňkem jak moderního bytu, tak dobové chalupy. Široké spektrum nabízených podlahových krytin ze dřeva svědčí o oblíbenosti tohoto materiálu. Proč se uchýlit k volbě právě dřevěné podlahy nám mohou napovědět dřevěné parkety v tělocvičnách a kulturních domech. Po desítky let drží stále a důvodem, proč se právě do takových prostor tyto dřevěné podlahy pořizovaly, je právě velká odolnost i při silném zatížení.

Pokládka podlah z PVC materiálu Pardubice

Podlahy Horák

Klasická linolea a lina jaká známe z dřívějších dob, jsou pasé. Jednoduché motivy s napodobením dřeva či jiných, neidentifikovatelných předmětů jsou sice stále na trhu, jenže tentokrát v lepší kvalitě a ve nesrovnatelně** širší paletě nabízených motivů a barev**. Již není problém sehnat podlahu červenou, fialovou nebo zelenou, imitující trávník, kamení nebo v poslední době oblíbenou šachovnici. Dětem se jistě zavděčíte kreslenými obrázky a vaše podlaha v koupelně poděkuje za krytinu, přes kterou se nepromáčí a která je i jistým způsobem teplá. Ano, i podlahy z PVC patří k podlahovým krytinám teplým.** Navíc se hodí do většiny, ne-li každé místnosti v domě**. Jediné místo, kam se snad nedoporučují, je okolo domácího krbu. Dnešní linolea jsou odolná a materiál je zpracován tak, aby nevytvářel vlny a jiné nerovnosti. Pokud se však bude hovořit o odolnosti ve srovnání s jinými podlahovými krytinami, tak první místo PVC podlaha jistě nezíská. Svojí konzistencí měkké hmoty se při vysokém zatížení často vytvářejí dolíčky, například obrys skříně apod. Může se také stát, že vám na linoleum spadne ostrý předmět a část vydloubne. I když se jedná o malou, byť i nepatrnou vadu, může vést k dalšímu a nakonec celou podlahu vyměnit. Pokud jste se však pro podlahu z PVC již rozhodli, může pro vás být utěšující zpráva, že jde o jednu z nejlevnějších podlahových krytin.

Dlažba do kuchyně, koupelny, kolem krbu Pardubice

Další, velice významnou a oblíbenou podlahovou krytinou je** dlažba**. Je velice odolná, pevná a široký výběr různých motivů na trhu uspokojí snad každého, i náročného zákazníka. Jedinou nevýhodou je její teplota, neboť se jedná o podlahu tak zvaně studenou. V letních měsících si sice její chlad budete užívat, ale v zimních měsících budete dělat velké kroky, abyste se jejímu kontaktu vyhnuli. V tomto případě je s dlažbou dobré počítat, pakliže uvažujete o podlahovém vytápění. To je pak ideální spojení a navíc správná dlažba vykouzlí elegantní interiér raz dva. V jiných případech je vhodné dlažbu pokládat v koupelnách, na WC, případně kuchyni a kolem krbových kamen.

Další druhy podlahových krytin

Podlahy Horák

Mimo výše uvedené krytiny jsou na trhu k mání například v poslední době oblíbené korkové podlahy, nebo luxusní kožené, skleněné apod. Jsou však na údržbu náročné, také se nejedná o levnou záležitost a nejsou tolik praktické.

Obkládání stěn Pardubice, profesionální obkladač

Také vás již nebaví malování a líčení stěn v domě? Nemusíte si věčně zoufat, protože nejste sami a hlavně, nyní již existuje stálé řešení. Obkládání stěn v domě. Mimo strop, kde se většinou lepí polystyrénové tabule, se obkládají i stěny a to dřevěnými nebo laminátovými deskami. Někdy je k vidění i dlažba, ale pro její studenost se moc nedoporučuje. Dřevo naopak drží teplo a vytvoří úhledný vzhled interiéru. Stěnové obklady jsou tak vhodné například u postele, kde se často opíráte, stejně tak v jídelně nebo kuchyni u jídelního stolu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13481 (magazinpodnikani.cz#1837)


Přidat komentář