Pokládka podlahových krytin - Nový Jičín

Podlaha je jedním ze základních prvků domu. Pokud se zvolí správná s dobře se o ní stará, může vydržet i po celý život. Nutné však je, aby pokládku provedla odborná firma. Jinak může hrozit její nenávratné zničení.

Jestliže nechceme dopadnout jak v Kocourkově, kde stavěli domy od střechy a chytali světlo do pytlů, protože pak zapomněli na okna, musíme jít při stavbě domů od základů. Až máme stavbu hotovou, čeká nás, milá, i když finančně také náročná, realizace interiéru. No a právě i zde je nutno dodržet jisté kroky, které stanoví prvotní zařízení kvalitní podlahy. Jenže jaký druh podlahové krytiny zvolit, když dnešní trh druhy podlah a motivů jen kypí a my zatím neposbírali dostatek zkušeností, které nás opravňují k výběru té nejvhodnější a nejúčelnější podlahy pro náš byt.

Druhy podlahových krytin a jejich vlastnosti

Následující řádky prozradí, jaké druhy podlahových krytin se nám mohou dostat pod ruce.

Marmoleum - Marmorette – přírodní linoleum

Také jste si nejprve jazyk lámali nad názvy jako je Marmoleum a Marmorette? Není divu, není to zrovna echt české slovo a navíc nejde ani o konkrétní produkt, jako spíše obchodní značku. Přestaňte hledat správnou výslovnost a zapamatujte jsi, že jde o klasické přírodní linoleum. Povrch je velice hladký, takže je snadný na údržbu a nezachytává se na něj tolik špíny. Navíc podlaha patří mezi krytiny tak zvaně teplé a i bosá noha nepocítí nepříjemný chlad.

Podlahová krytina Artoleum

Speciální název a speciální podlahová krytina jménem Artoleum se vyrábí z obnovitelných zdrojů, jako jsou pryskyřice, lněný olej, vápence, dřevitá moučka, přírodní pigmenty a juta. Artoleum rozeznáte od jiných podlah pohledem z blízka, kdy jsou jednotlivé barvy jasně ohraničeny. Pohled z dálky již hovoří jinak a vybarvuje vše do jednoho charakteristického odstínu.

Vinylové podlahy a jejich pokládka Nový Jičín

Vinylovou podlahu výrobce i odborník určitě doporučí jako podlahovou krytinu do chemických laboratoří a farmaceutických pracovišť. No prostě všude tam, kde se používají chemikálie denně a pořád. Ne každý druh podlahové krytiny snese podobnou zátěž jako vinylová podlaha. Navíc je Vinyl jednoduchý na údržbu a má perfektní antistatické a vodivé vlastnosti, vykazující stálé hodnoty i po maximálním zatížení.

Pokládka PVC podlah Nový Jičín

Obrovské množství motivů a barev představuje trh s podlahovými krytinami z PVC. Již je dávno pryč doba, kdy jste se museli omezit na vzhled dřeva, nebo podivných, někdy až velice divokých, neidentifikovatelných tvarů. Nyní můžete pokládat podlahu mající dekor dřeva, kamene, kovu, dlažby či trávníku. Někdo dá přednost oblázkům, jinému se líbí šachovnice. Někdo se pouští do experimentů více a nechá si na podlahu pokládat PVC sytých, někdy i výrazných barev. PVC podlaha není tolik odolná jako například již zmíněná vinylové podlaha, avšak je o poznání levnější a bez problémů se doporučuje a užívá v běžných bytových prostorech.

Kaučukové podlahy, pokládka Nový Jičín

Podobné vlastnosti jako vinylová podlaha má i podlahová krytina kaučuková. Nejen že je odolná proti chemikáliím, také proti cigaretovým nedopalkům, má vysokou životnost, je barevně stálá, má skvělé protiskluzové vlastnosti a díky výše jmenovanému se velice dobře uplatňuje jako krytina podlah v nemocnicích, školách a školkách a na jiných místech s enormním zatížením a využíváním.

Pokládka korkové plovoucí podlahy Nový Jičín

Korkové podlahy jsou velice oblíbené díky svých, zejména izolačním vlastnostem. Dále jsou korkové podlahy vyhledávány pro svoji pružnost, odolnost a nepropustnost. Díky tomu, že jde čistě o přírodní materiál, nepohlcuje a ani nepřitahuje prach, tudíž je podlaha velice snadná na údržbu a pro své další vlastnosti, kterými jsou antistatika a hypoalergennost, je vhodná do domu, kde je malé dítě, nebo brzo přibude. Co možná každý neví je, že korková podlaha nemusí mít nutně klasickou přírodní barvu, kdežto jakékoli barevné provedení tak, aby se hodilo vám do interiéru.

Dřevěné dvou a třívrstvé podlahy

Dřevěné podlahy jsou nejen pěkné na pohled, ale také skvělé díky svým tzv.** tichým** vlastnostem. Podlahová krytina ze dřeva se neozývá, jako jiné, podobné podlahy, například klasický laminát. Klasický dekor dřeva budí pozornost velké elegantnosti a váženosti. Dle motivu se hodí jak do moderních prostor, tak do dobových, někdy s nadsázkou zvaných až archaických. Co je možnou nevýhodou dřevěné krytiny je její cena, neboť je oproti jiným značně vysoká. Avšak za ten komfort a výdrž jistě stojí.

Nový Jičín laminátové a plovoucí podlahy

Podobné vlastnosti jako podlaha dřevěná má její levná sestřenice z prvního kolena – laminátová podlaha. Je odolná, má příjemný vzhled, avšak oproti dřevěné podlaze se ozývá a budou ji slyšet nejspíš i sousedé pod vámi. Pokud pokládku provede zkušená a kvalifikovaná firma, pak máte jistotu dokonalé podlahy s dlouhou životností. Pokud totiž nejsou jednotlivé kusy do sebe zapojeny perfektně, může do nich zatékat voda, což se projeví bobtnáním a následným zničením podlahy**. Laminátová podlaha je poměrně levná** a v posledních letech velice oblíbená.

Koberce a kobercové čtverce, pokládka koberců Nový Jičín

Klasický koberec se dnes, v moderních obydlích nevyskytuje příliš často. Pokud už ano, jde o kusový koberec, který je umístěn vprostřed společenské místnosti a to jedna pro svoji estetičnost a hlavně pro teplo. Neboť jak všichni dobře víme, koberec je prakticky nejteplejší podlahovou krytinou.

Firmy nechávají do svých kanceláří pokládat kobercové čtverce. Jde o jednoduchý koberec, obvykle šedých, modrých nebo hnědých barev, a pokud se část značně znečistí, vždy se snadno vymění jen daný úsek.

Čistící koberce, rohože a zóny Nový Jičín

S čistícími zóny se můžeme setkat ve veřejných institucích, jako jsou úřady, nemocnice či jiná pracoviště s velkou koncentrací lidí. Jde o místo, které** značně omezí znečištění celé budovy**. Aniž by procházející chtěl, svoji znečištěnou obuv zde očistí. Pořizovací cena takových zón není sice nijak malá, ale v konečné fázi vám ušetří velkou část nákladů vynaloženou za úklid.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13510 (magazinpodnikani.cz#1889)


Přidat komentář