Pokládka podlahových krytin Moravskoslezský kraj

Současný trh nabízí velký výběr všech druhů podlahových krytin. Vybírat můžeme ze dřeva, linolea, korku nebo PVC materiálů. Také při volbě koberců máme v nabídce několik materiálů. Rozhodnout se můžeme pro textílie nebo umělé hmoty.

Podlahové krytiny v domech a bytech

Podlahové krytiny jsou součástí bytů, domů, veřejných i průmyslových prostor. Využíváme u nich především jejich izolační vlastnosti. Mohou však také vhodně esteticky dotvořit celkový vzhled místnosti. Rozdělujeme je na textilní – koberce,  dlažby, dřevěné a umělohmotné.

Pokládka plovoucích podlah Moravskoslezský kraj

Tento druh podlahových krytin se stává čím dál více populární. Zájemci hlavně upřednostňují jejich rychlou pokládku a izolační vlastnosti. Na výběr máme několik materiálů. Volit můžeme z laminátu, dýhy, korku, dřeva a linolea. Hlavní výhodou plovoucích podlah je akustická izolace zabraňující šíření hluku z místnosti do jiných části domu. Mezi další přednosti náleží rychlost a čistota pokládky. Tyto krytiny mohou být instalovány i na méně tvrdém podkladu. Jsou zdravotně nezávadné a nevyžadují žádnou zvlášť nákladnou údržbu. Podobně jako jejich montáž je i eventuální demontáž jednoduchou záležitostí. Mile nás překvapí i svou nízkou pořizovací cenou. Nejsou však vhodné do vlhkých místností a prostor s proměnlivým klimatem.

Pokládka linolea Moravskoslezský kraj

Linoleum je umělohmotný druh podlah. Původně se jednalo o korkový koberec spojovaný kaučukem nebo gutaperčou. V dnešní době se však jedná o přírodní produkt biologicky odbouratelný a nenarušující životní prostředí. Je vhodné k použití prakticky kdekoliv. Využíváno je především ve zdravotnických zařízeních pro svénealergické a hygienické vlastnosti.

Moravskoslezský kraj pokládka PVC podlahových krytin

Polyvinylchlorid je nejpoužívanější umělou hmotou. Vyrábí se polymerací těkavého, jemně nasládlého plynu zvaného vinylchlorid. Takto vzniká bílý prášek nebo zrnitá hmota, který se spojuje do řetězců jen částečně se rozvětvujících. Samotný polymer se nezpracovává, ale mísí se s různými přísadami. Pokud se přidávají pouze stabilizátory, maziva a modifikátory na pevné výrobky vzniká neměkčený tvrdý novodur. Smísí–li se změkčovadly vytváří se měkčený novoplast. Od jiných plastů se liší obsahem chloru. Počátek jeho výroby sahá do 30, let minulého století. K jeho významným vlastnostem patří snadná zpracovatelnost, schopnost želatinace, chemická a tepelný odolnost. Své využití našel hlavně ve stavebnictví, kde nahrazuje tradiční stavební materiály jako dřevo, hlínu, beton a textilie.

Moravskoslezský kraj dřevěné podlahové krytiny a jejich pokládka

Dřevo je využíváno k výrobě podlahových krytin pro svou jednoduchou pokládku, snadnou údržbu od dávných dob. K jeho dalším kladům patří antialergičnost azabraňování šíření prachu. Tyto krytiny jsou vhodné propodlahové vytápění. Mohou mít dvě nebo tři vrstvy, z nichž nášlapná je okolo 4 mm. Dýhované parkety jsou vyráběny z nejušlechtilejších druhů dřeva. Podle vlastního výběru barvy a kresby je nalisována dřevěná dýha na kvalitní nosič, čímž je jí zaručena dlouhá životnost. Při výrobě dýhových podlah je také menší spotřeba dřeva.

Pokládka korkových krytin

Korek je vnější část borky dubu korkového. Ta je odřezávána pomocí speciálních nožů zhruba jednou za 9 let. Korek obsahuje suberin (přírodní polymer způsobující jeho pružnost), lignin (zpevňuje jeho stěny), polysacharidy a taniny (ovlivňují jeho barevnost). Pro svou pružnost, lehkost a tepelné izolační vlastnosti našel kromě jiného své využití jako podlahová krytina. Korek je také odolný vůči plísním a má dlouhou životnost.

Pokládka dlažby Moravskoslezský kraj

Dlažba je povrch podlahy pokrytý dlažebními kostkami nebo dlaždicemi. Většinou se setkáváme s kamennou dlažbou, ale může být i cihlová nebo vytvořena z betonových nebo keramických dílců. Dlaždice mohou být navrženy a pokládány tak, aby do sebe navzájem zapadaly. Toto je využito u zámkové dlažby. Ta je tvořena zhutněným betonem s upravenou svrchní pohledovou stranou. Použitím různých barevným odstínů vznikají hezké obrazce.

Jak udržovat podlahové krytiny

Šetrné zacházení a pravidelná údržba prodlužují mají životnost podlahových krytin. U pevných typů se zaměřujeme na přebrušování, lakování a napouštění. U textilních krytin provádíme čistění pomocí vysavače, který zbaví koberec prachu a následně používáme mokrou metodu. K té můžeme využít extrakční přístroj. Pokud jej nevlastníme, můžeme si ho vypůjčit nebo případně si objednat čistění tímto způsobem u některé z firem zabývajícími se takovouto službou.

Výběr podlahových krytin

Při výběru vhodné podlahové krytiny bychom měli vzít v potaz její umístění. Na frekventovaných místech použijme odolnější materiály. Plovoucí podlahy jsou vhodné pro své izolační vlastnosti do místností s vyšší intenzitou zvuku. Takto můžeme třeba izolovat obývací pokoj od ostatních částí bytu či domu. Koberce nejsou vhodné do prostor, kde je nebezpečí jejich častého znečistění. Tak co si vyberete?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13288 (magazinpodnikani.cz#1380)


Přidat komentář