Pokládka podlahových krytin - Jičín

Pokládka podlahových krytin je otázkou znalostí technologických postupů a také zručnosti, bez které se to neobejde. Chystáte se doma změnit starou podlahovou krytinu a nevíte si s tím rady? Měli byste oslovit odborníka.

Všichni máme ve svých domovech jednu společnou věc a tou je podlaha. Druh podlahy vybíráme vždy podle toho, k jakému účelu používáme pokoj, ve kterém se nachází, ale jak si vybrat správně? Jak zjistit, která podlaha pro nás bude nejlepší?

Pokládka podlahových krytin Jičín a okolí

Podlahy nabízejí širokou škálu podlahových krytin, přičemž je pouze na Vás, kterou si zvolíte. Můžeme si tak vybrat podlahu dřevěnou, laminátovou, korkovou, vinylovou či podlahuPVC. Dále pak máme podlahy z linolea, Marmolea a v neposlední řadě také koberce.

Dřevěná podlaha a její pokládka Jičín

Dřevěné podlahy patří mezi nejoblíbenější druh podlah, které si vybíráme nejčastěji a to především proto, že se jedná o zcela přírodní materiál, který nám náš domov velmi zútulní. Každá dřevěná podlaha je unikátní, neboť dřevo není nikdy stejné a tak je každý kus originál. Dřevěná podlaha má vynikající izolační vlastnosti a péče o ni je velmi jednoduchá. Další předností je odolnost proti plísním a prachu. Mnoho lidí volí dřevěnou podlahu také proto, že má velmi dlouhou životnost, která může být až 50 let a to proto, že ji lze několikrát za život renovovat. Nemáte-li rádi stereotyp, můžete jednoduše změnit vzhled a odstín dřevěné podlahy.

Pokládka laminátové podlahy Jičín

Obecně lze říci, že je laminátová podlaha jakousi levnější variantou podlahy dřevěné. Výhodou číslo jedna je u laminátových podlah jejich cena, která je oproti podlahám dřevěným velmi nízká. Laminátové podlahy jsou nabízeny v mnoha barevných odstínech a vzorech, přičemž musíme vyzdvihnout také barevnou stálost a vysokou tvrdost. Rovněž otěruvzdornost laminátové podlahy velmi potěší a mnohé z nás především potěší fakt, že není potřeba žádných povrchových úprav. Nevýhodou tohoto druhu podlah je, že je nelze renovovat.

Korkové podlahy Jičín, podlahy z přírodního materiálu

Korkové podlahy patří mezi ten druh podlah, které na nás působí velmi teplým dojmem, stejně tak, jako podlahy dřevěné a to vše proto, že je korková podlaha rovněž podlahou z přírodního materiálu. Korkové podlahy vynikají skvělou tepelnou a zvukovou izolací, také má dokonale měkký povrch a je pružná, což oceníme zejména ve chvílích, kdy nás bolí klouby. Rovněž tvarová stálost, snadná údržba a nízká cena mluví pro korkovou podlahu.

Podlaha z PVC, pokládka PVC podlah

Podlahy z PVC neboli vinylové podlahy mají skvělé tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Vynikají měkkým povrchem, jsou pružné a tvarově stálé. Nevíte-li tedy jakou podlahovou krytinu si vybrat, pak zvolte podlahu z PVC, neboť je to podlahová krytina, kterou nemusíte zdlouhavě čistit, neboť vyniká snadnou údržbou. Kromě snadné údržby je potřeba zmínit její nízkou cenu, což mnohé z nás velmi potěší.

Linoleum, pokládka linolea Jičín

Linoleové podlahy známe již z minulosti, kdy bylo linoleum podlahovou krytinou číslo jedna. Dnes již však není tento druh podlahové krytiny tak fádním a nudným jako tomu bylo kdysi. Linolea se prodávají v nepřeberném množství barevných odstínů a vzorů a mnohdy nelze ani poznat, že se o linoleum jedná. Oproti jiným materiálům lze položit podlahu z linolea pouze z jednoho kusu. Linoleum má velmi tichý došlap, je pružné nebo v případě potřeby také tvrdé. Údržba linolea je jednoduchá a lze na něj použít i desinfekční prostředky. Chcete-li moderně bydlet, zvolte linoleum, které je ideálním do moderních domácností a to za velmi nízkou cenu.

Marmoleum, ekologický podlahový materiál

Marmoleum je přírodní verze linolea a jedná se o zcela ekologický podlahový materiál. Málokdo z nás však ví, z čeho je Marmoleum vyrobeno. Základem pro výrobu Marmolea je lněný olej, nášlapná vrstva je složena z korkové drti, pryskyřice, vápence a dřevité moučky. Celá tato směs je slisována na jutovou textilii ve zvolené tloušťce a tvrdosti. A vzhledem k tomu, že je Marmoleum barevné, je barveno ekologicky šetrnými pigmenty. Co se týče kvality Marmolea, musíme vyzdvihnout antibakteriální vlastnost, skvělou hlukovou a tepelnou izolaci, odolnost proti ohni a snadnou údržbu.

Koberce, pokládka koberců Jičín a okolí

Koberce patří mezi podlahové krytiny, které známe všichni a využíváme je již dlouhou řadu let. V minulých dobách jsme měli koberec doma všichni a málokdo jej doma neměl vůbec. Kdybychom zde měli zmiňovat druhy koberců, trvalo by velmi dlouho, než bychom zde vše obsáhli a proto se tímto zabývat nebudeme. Málokdo z nás se v kobercích vyzná a proto je potřeba se při nákupu obrátit na odborníka, který nám je schopen vybrat koberec takřka na míru.

Co je důležité před pokládkou podlahových krytin?

Ještě před tím, než je provedená pokládka dané podlahové krytiny je potřeba si dokonale připravit podklad, který musí být zcela rovný, čistý a suchý. Musíte-li podlahu před položením krytiny vystěrkovat, musíte počítat s tím, že je potřeba nechat vše důkladně zaschnout. Nezapomeňte na to, že podklad je základem perfektně provedené pokládky. Pokud není podklad připraven dokonale a rovně, odrazí se všechny nedostatky na již hotové podla ze, čímž může dojít k jejímu znehodnocení a kratší životnosti.

Jak pokládat podlahové krytiny?

Pokud se chystáte na pokládku podlahových krytin, a to jakýchkoli, neměli byste tuto skutečnost podceňovat. Mnozí z nás jsou schopni si položit podlahu sami, ale na důsledky, které to může mít, již nemyslí. Pokládka podlahových krytin, kterou provede laik, se může po čase velmi vymstít, neboť například pokládka dřevěných podlah vyžaduje znalosti a také praxi, neboť pouze tak lze zaručit dokonalý výsledek a také dlouhou životnost této podlahy. A není to pouze u dřevěných podlah, můžete si říci, že například koberec zvládnete položit sami, ale na druhou stranu již není domyšleno, že koberce potřebují odborně ořezat, olištovat apod. Můžete tak koberec uřezat krásně a vše krásně položit, ale chybějící okolní lišty mohou celkový estetický dojem pokazit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13502 (magazinpodnikani.cz#1877)


Přidat komentář