Pokládka podlahových krytin - Brno a okolí

Podlaha není jen něco, po čem chodíme, ale také interiérový doplněk, který dokáže doplnit a pozvednout celé zařízení bytu či domu. Výběru podlahy bychom měli věnovat pečlivou pozornost. Od kvality podlahy se odvíjí také její životnost.

Výběr podlahové krytiny, podlahářská prodejna Brno

Vybrat nejvhodnější podlahovou krytinu se může stát vskutku velkým problémem. Ne proto, že by nebylo z čeho vybírat, ale právě proto, že je na trhu opravdu velké množství nejen druhů podlahových krytin, ale také nejrozmanitějších barev a vzorů. Při rozhodování byste měli brát v úvahu styl zařízení vašeho domu či bytu, jednotlivé místnosti a potřeby jejich obyvatel, vlastnosti a odolnost podlahy, to jak se podlaha udržuje a také životnost a náročnost pokládky. Pokud se poohlédnete po nabídce jednotlivých prodejen a podlahářských center, zjistíte, že sami si vyberete jen těžko. Na trhu jsou podlahové krytiny z tradičních materiálů i z nových, v různých kvalitách a do různých prostředí. Nejlépe uděláte, pokud si orientačně vyberete některý druh podlahy a pak si necháte poradit, případně zpracovat nabídku v podlahářském centru. Výhodou podlahářských prodejen je to, že nabízené podlahové krytiny můžete vidět v reálu. Od každé krytiny, kterou nabízejí, mají vždy vzorek. Při výběru například na internetu nebo v katalogu často fotografie neodpovídá realitě.

pokládka podlah

Položení krytiny podlahářskou firmou Brno

Naprosto nevýhodné je zakoupit si samostatně podlahovou krytinu a pak si ji nechat položit odborníkem. Připravíte se tak o možnost využití sníženého DPH. Pokud si zakoupíte i necháte položit podlahovou krytinu jednou podlahářskou firmou, získáte na celou zakázku nižší cenu. Výhodou položení podlahových krytin firmou je i to, že starou podlahovou krytinu firma sama odstraní a také odveze. Zajistí přesné vyměření podlahové krytiny tak, aby nedocházelo ke zbytečným přebytkům. Následně také připraví pro pokládku podklad. Správně připravený podklad je velmi důležitý nejen pro funkčnost, ale i pro životnost podlahy. Pak podlahu přiveze a položí. Nakonec ještě získáte** záruku na materiál i na provedenou práci.**

Jak upravit podklad pro podlahovou krytinu?

Kvalita podlahových krytin závisí především na kvalitně připraveném podkladu. Pokud se podklad nepřipraví podle jednotlivých druhů krytin, nemůžete očekávat splnění vlastností vybrané podlahy. Pod plovoucí podlahy a parkety musí být podklad naprosto rovný. Jinak bude položená podlaha vrzat, klapat a zámky nebudou držet.** Pod PVC, korek a všechny druhy linolea** musí být podklad dokonale hladký, jinak vám tyto podlahoviny budou kopírovat každou jeho nerovnost. Položit podlahu na litý beton se v žádném případě nedoporučuje. Litý beton nikdy není dostatečně hladký. Ve většině případů navíc časem pracuje, praská a drolí se. Proto se na beton pod podlahové krytiny používají samorozlévací stěrkovací hmoty. Ty dokáží podklad téměř ideálně vyrovnat. Pokud na podlaze zůstanou zbytky lepidel či asfaltu z předešlé pokládky krytiny, odstraní se speciálními prostředky. Na úpravě podkladu se opravdu nevyplácí šetřit. Ošizená penetrace nebo špatná stěrkovací hmota se vám vždy vrátí ve špatné funkci podlahy a také ve zkrácené životnosti.

Jak ppodlahyodlahové krytiny pokládat?

Podlahové krytiny se pokládají podle druhu. Může to být lepením, jako plovoucí podlaha nebo na rošty.** Lepení podlah je pevné a trvalé.** Výhodou lepení je zvýšená životnost podlahových krytin až o třetinu. Také jsou chráněny před protržením a posunem. Dnes se podlahové krytiny jako je PVC, různé druhy linolea, koberců, ale i lamelových podlah či parket lepí novými disperzními lepidly a fixačními nátěry. Tyto nátěry jsou naprosto ekologické a neobsahují žádné toxické látky. Konečná úprava lepených podlahových krytin se provádí speciálním zaválcováním, které vytlačí veškerý vzduch a dosáhne se tak perfektního vzhledu krytiny.** U koberců se pokládka provádí způsobem fixace**, což umožňuje kdykoli koberec sundat. Fixace působí jako suchý zip.** Plovoucí podlahy se pokládají na připravený podklad**, na který se nejdříve musí položit speciální folie, které zabraňují jednak vzlínající vlhkosti, jednak kročejovému hluku. Celá** podlaha** se skládá z lamel, které do sebe zapadají pomocí speciálního zámku. Pokládka podlah na rošty se používá, pokud nelze vyrovnat podklad. I pod tuto podlahu je nutné položit speciální folie.

Pokládka podlahové krytiny z PVC Brno

Moderní podlahové krytiny z PVC se vyrábějí z pružného materiálu, který je vynikajícím izolantem. Výhodou PVC je jeho odolnost proti zašpinění, skvrnám, oděru a také jeho snadná údržba. PVC se vyrábí v široké škále dekorů, které imitují exotické dřeviny, parkety a dokonce i dlažbu a kámen. V nabídce najdete také jednobarevné, vícebarevné a dekorativně zdobené PVC. Podlahové krytiny z PVC se lepí v širokých pásech nebo čtvercích. Hodí se do všech interiérů. Mohou se používat i do místností s podlahovým topením. Životnost PVC je asi dvacet let.pokládka podlah

Pokládka koberců na Brněnsku

Výběr koberců je velice široký. V nabídce najdete koberce kusové i v metráži, z přírodních i umělých materiálů, do domácích interiérů i do komerčních prostor. Zatímco si kusové koberce položí každý sám, koberce v metráži potřebují speciální zaměření i pokládku. Jen tak je jejich životnost dlouhodobá. Metrové koberce do domácnosti i do komerčních prostor se fixují pomocí fixačních nátěrů a pak se olištují. Tím se zamezí jejich třepení v krajích. Koberce lze pokládat téměř všude, včetně místností s podlahovým topením. Neměly by se však používat v domácnostech s alergiky.

Pokládka laminátové podlahy v Brně

Tyto podlahy jsou asi nejrozšířenější. Většinou se pokládají jako plovoucí. Patří mezi levnější druhy, které však při správné pokládce mají krásný vzhled a vydrží velmi dlouho. Jsou nabízeny ve velkém množství designů. Mohou být v imitaci dřeva, kamene, ale i v různém barevném provedení.

Brno pokládka dřevěných podlah

Patří mezi nejluxusnější podlahy. Vyrábějí se z jednoho kusu** dřeva**. Dnes si můžete vybrat nejen z tuzemských druhů dřev, ale i z dovážených exotických druhů. Výhodou dřevěných podlah je možnost jejich renovace. Pokládají se jako desky, lamely nebo parkety. Všechny druhy pokládky jsou žádané. Každá se vyznačuje jiným, ale vždy velmi zajímavým exkluzivním vzhledem. Konečná úprava se většinou provádí ekologickými laky nebo vosky či oleji.

podlahy

Renovace podlah z masivu Brno

Masivní podlahy ať již v deskovém provedení nebo v parketách se dají renovovat broušením. Záleží ovšem na výšce podlahy. Broušení parket se není třeba obávat. Dnešní brusky jsou opatřeny odsáváním a tak se nevíří prach. Parkety se vybrousí, potom se začistí škrábance a díry. Nyní je dokonce možné změnit barvu parket mořením. Konečná úprava se provádí opět ekologickými laky anebo vosky či oleji.

Přírodní linolea, korkové, bambusové podlahy

Existuje ještě celá řada dalších druhů** podlahových krytin**, jako jsou například** přírodní linolea, korkové nebo bambusové podlahy**. Nejlépe si vyberete v podlahářské provozovně za pomoci odborníka, který vás seznámí se všemi klady i zápory jednotlivých nabízených krytin.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13278 (magazinpodnikani.cz#1356)


Přidat komentář