Pokládka podlahových krytin - Brno

Podlahové krytiny zabírají největší plochu v domácnosti. Mělo by se po nich dobře chodit, měly by dobře izolovat teplo, propouštět co nejméně hluku o patra níž, měly by být co nejméně náročné na údržbu a také by měly ladit s interiérem.

Podlahy v interiéru a její výběr

Podlaha ovlivňuje celkový dojem z interiéru. Pokud je interiér sebe lépe zařízen, ale podlahy jsou škaredé, prošlapané nebo odřené, celkový dojem vyzní spíše pro neútulný omšelý interiér. Nevýhodou starých podlahových krytin je i to, že se špatně udržují. Často i po umytí jsou plné bacilů, které rádi zalézají do prasklin, odřenin a zvětšených spár. Tyto bacily se pak přenášejí dál a mohou zapříčinit například plíseň či jinou nemoc. Již z toho důvodu je lépe zvolit moderní podlahovou krytinu, která se dobře udržuje a často je i antibakteriální. Při výběru podlahové krytiny byste měli, vzhledem ke zdravému klimatu domova měli zvážit vlastnosti a přednosti jednotlivých materiálů. Vybírat můžete z přírodních materiálů nebo umělých. S výběrem je nejlépe obrátit se na podlahářskou provozovnu, kde vám odborně poradí.

Pokládka podlahových krytin - Brno

v Brně a okolí nabízí firma pana Michaela Franka pokládku podlahových krytin. Tato firma je prověřená nejen počtem realizací, které má již na kontě, ale také spokojenými zákazníky. Firmu pana Franka** si můžete objednat na pokládku všech podlahových krytin, samovinelační stěrky , renovaci parket a také** veškerou dodávku materiálu . S panem Frankem** se vždy domluvíte na nejlepším řešením i ceně. Více naleznete na http://www.podlaharstvi-frank.wbs.cz/. Pro sjednání schůzky využijte telefonní číslo: +420 774 022 180 či e-mail: mfpodlahy@seznam.cz.Firmu pana **Franka vám můžeme jen doporučit. Jistě oceníte vstřícné jednání a necháte si poradit nejlepší možné řešení svých požadavků.

Plovoucí podlaha Brno - oblíbený způsob pokládky podlah

Plovoucí podlahy se staly nejčastěji žádaným způsobem pokládky. Důvodů je mnoho, od rychlé pokládky plovoucí podlahy, přes bezkonkurenční cenu a moderní trendy, až po praktičnost a dekorativní vzhled plovoucích podlah. Pokládání plovoucí podlahy je prací rychlou, čistou a pokládaná podlaha přibývá prakticky před očima. Dokonce je možné tyto podlahy i** opravovat**. Ale pouze v případě, že byly odborně položeny podlahářskou firmou. Plovoucí podlaha se skládá z jednotlivých lamel, které mohou mít i různou šířku, ty se do sebe zaklapávají pomocí speciálních zámků. Nevýhodo těchto podlah je jejich hlučnost při chůzi. Vzniká takzvaný** kročejový hluk**. Ten však lze celkem lehce odstranit jak správnou pokládkou, tak vhodným výběrem lamel a také přípravou podkladu. Podklad pod plovoucí podlahu musí být** naprosto rovný**. Toho podlaháři dosahují aplikací** samonivelačních stěrek**. Na ty se pak pokládají folie, které zabraňují vzlínání vlhkosti a kročejovému hluku. Folie proti kročejovému hluku může být také nalepena přímo na spodní straně lamely. Tato úprava je již přímo z výroby. Na připravený podklad se pokládá** plovoucí podlaha.** Jednotlivé lamely mají různou šířku i sílu. V interiéru s velkou zátěží je lépe zvolit** silnější lamely**. Dnes se lamely spojují novými, lepšími zámky, které činí podlahu kvalitnější. Po položení se podlaha** olištuje** a ukončí prahy podle přání zákazníka. Místo prahů lze použít přechodové lišty.

  • Michael Frank
  • tel: **+420 774 022 180*** ***
  • email: **mfpodlahy@seznam.cz*** ***

Plovoucí podlahy dřevěné a laminátové

pokládka podlahových krytin

Asi nejčastěji se plovoucí podlahy pokládají jako dřevěné nebo laminátové.** Dřevo** má jistě své přednosti. Je přirozeně měkčí, teplejší, dýchá, dobře izoluje a je méně hlučné. Výhodou je i to, že se dá renovovat, tím se prodlužuje jeho životnost. Výhody laminátu jsou v jeho odolnosti proti oděru či prošlápnutí, proti otiskům nábytku, nebledne působením světla a UV záření, nabízí dokonalou imitaci nejrůznějších dřevin, je mnohem tvrdší než dřevo a jeho životnost je patnáct až dvacet let.

Dřevěné podlahy a jejich pokládka Brno

Dřevěné podlahy jsou dávno ověřenou a oblíbenou klasikou. Jsou krásné, zútulní každý prostor a výborně se udržují. Vyrábějí se z jehličnatých a listnatých dřevin. Pro kvalitu a životnost dřevěných podlah je důležitá tvrdost dřeva. Do méně užívaných prostor může být použito měkké dřevo, ale do intenzivně využívaných prostor je nutné vybrat dřevo tvrdé. Dnes lze vybírat i z dovážených** exotických dřevin**. Cena těchto podlah je však vyšší. Dřevěné podlahy mohou být v provedení jako plovoucí podlahy, nebo se mohou lepit k podkladu jako parkety. Protože dřevo reaguje na okolní vlivy, měl by být podklad dobře odizolován a měla by být provedena kvalitní povrchová úprava buď olejem, voskem nebo lakem. Zhruba jednou za osm let je možné dřevěné podlahy renovovat.

Renovace parket a dřevěných podlah na Brněnsku

pokládka podlahových krytin

Renovací se velmi zvyšuje užitná hodnota dřevěných podlah. Renovovat tyto podlahy lze tolikrát, kolikrát to dovolí jejich tloušťka. Každá renovace si vezme pouhý** milimetr dřeva**. Začíná se broušením, které má několik stupňů, od nejhrubšího až po nejjemnější. Broušení se provádí novými brusnými stroji, které zároveň odsávají i ten nejdrobnější prach. Tak není domácnost plná prachu, ale zůstane naprosto čistá. Běhen jednoho dne lze zrenovovat podlahu o výměře asi dvacet pět čtverečních metrů. Po vybroušení je možné podlahy i mořit. Jinak se provádí konečná úprava lakem, voskem nebo speciálním olejem. Co se týká parket, mohou se vyskytnout i problémy, jako je vrzání nebo dírky. Parkety, které vržou, jsou pokládané pomocí hřebíků. Zde je nutné parkety** rozebrat** a znovu položit již ne pomocí hřebíků, ale** lepením**. Lepené parkety nikdy nevržou a jsou také trvanlivější. Škrábance a dírky se jednoduše vytmelí za pomoci prachu, který zůstal z výbrusu.

  • Michael Frank
  • tel: **+420 774 022 180*** ***
  • email: mfpodlahy@seznam.cz

Laminátová plovoucí podlaha, pokládka Brno

Tato podlaha patří k nejžádanějším. Má** velké množství dekorů.** Je složena ze tří vrstev, z vrchní laminátové, nosné a stabilizační. O kvalitě podlahové krytiny nejvíc rozhoduje právě nosná vrstva. Měla by být dostatečně tvrdá, aby odolávala zatížení. Pokud se rozhodnete právě pro laminátovou podlahu, měli byste ji vybírat nejen podle vzhledu, ale i podle stupně zatížení. Jen tak vám bude dlouho a dobře sloužit.

Podlahy z PVC, pokládka Brno

pokládka podlahových krytin

Tyto podlahy jsou značně odolné a nabízejí se v širokém designu. Jejich nespornou výhodou je velmi snadná údržba, dlouhá životnost a také nízká cena. Pokládají se většinou lepením, což zvyšuje životnost.

Korkové podlahy, pokládka Brno

Nejsou sice tak odolné, ale v běžných bytových podmínkách mají své místo. Výhodou je jejich tepelná pohoda, měkký došlap i snadná údržba. Zásluhou svých kvalit se hodí do dětských pokojů a do pokojů alergiků. Tyto podlahy je nutné opatřit nátěrem proti UV záření. Pak budou dobře a dlouho sloužit. Pokládají se lepením a také jako plovoucí podlahy.

Pokládání linolea Brno

Pokud si představíte dřívější typ** linolea**, tak se velmi mýlíte. Dnešní linoleum je naprosto odlišné. Má vynikající vlastnosti, je dostatečně měkké, má antibakteriální úpravu, velmi snadno se udržuje a k dostání je v** nepřeberném množství vzorů**. Pokládá se stejně jako korek, buď lepením nebo jako plovoucí podlaha. Lepené linoleum má daleko vyšší životnost.

Pokládání koberců Brno a okolí

Pokládka klasických celoplošných** koberců** se provádí takzvanou fixací. To znamená, že v případě potřeby je možné koberec odstranit. Fixace funguje podobně jako suchý zip. Poslední dobou se celoplošné koberce kupují méně. Častěji je zájem o koberce kusové, které zvýrazní podlahovou krytinu z jiného materiálu.

Podlahové krytiny a jejich údržba

pokládka podlahových krytin

Aby vám podlahové krytiny dlouho a dobře sloužily, je zapotřebí dát jim správnou péči. To znamená vyhnout se univerzálním čisticím prostředkům a používat** speciální prostředky určené na daný typ podlahy**. Základem však je kvalitní pokládka podlahářskou firmou, která vám doporučí nejvhodnější způsob údržby vybrané podlahové krytiny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13393 (magazinpodnikani.cz#1628)


Přidat komentář