Pokládka plovoucích podlah a veškeré dokončovací stavební práce

Rozhodnutí o finálním vzhledu interiéru našeho obydlí není nikdy jednoduché. Existuje mnoho možností a vybrat si tu správnou znamená znát a být schopen porovnat jejich vzájemné výhody a nevýhody.

Dokončovací práce jsou zásadním krokem, který ovlivní konečný vzhled interiéru. Výběr materiálů a dodavatelských firem by se proto neměl brát na lehkou váhu. Kvalita provedení těchto prací bude na první pohled okem viditelná, proto je třeba zvolit zkušené profesionály, kteří odvedou kvalitní práci, jež se stane naší chloubou.

Sádrokartonářské práce, výstavba příček, obkládání stropů

Tyto práce jsou součástí dokončovacích zednických prací. Sádrokarton je moderní stavební materiál, který se díky svým vlastnostem těší rostoucí oblibě. Sádrokartonové desky se upevňují na speciální konstrukci, tzv. rastr a poté se uchycují na určené místo. Díky této konstrukci vzniká mezi novou sádrokartonovou deskou a místem uchycení volný prostor, který můžeme využít např. pro vedení kabeláže anebo ho vyplnit izolačním materiálem, abychom dosáhli lepších zvukově a tepelně izolačních vlastností v daném místě. Sádrokarton se využívá zejména pro:

  • výstavbu příček – sádrokartonové příčky jsou výjimečné svou nízkou hmotností a přitom pevností, rychlostí výstavby, při které nedochází k používání mokrých procesů a zároveň tvarovatelností, která umožňuje výstavbu oblých zdí a podobných atypických tvarů. Při výstavbě sádrokartonových příček však nesmíme zapomenout, že nemají nosné vlastnosti typických zděných příček.
  • obklady stěn a stropů – sádrokartonové desky je možné použít jako obklad poškozených interiérových stěn nebo jen pro vytvoření dodatečné izolace stávajících stěn. Jsou výborným řešením šikmin stropů v podkrovních částech domů a také jako rychlé řešení při potřebě snížení výšky vodorovných stropů.

Pro speciální účely byly vyvinuty 2 specifické druhy sádrokartonových desek. Protipožární sádrokarton, který má červenou barvu a je určen do místností se zvýšenými požadavky na protipožární ochranu. Druhým typem je tzv. impregnovaný sádrokarton zelené barvy, který se používá do místností se zvýšenou vzdušnou vlhkostí.

Plovoucí podlahy, rychlá pokládka podlahy

Hlavními přednostmi plovoucích podlah jsou zejména rychlost a jednoduchost jejich pokládky, úspora nákladů a také možnost výměny jednotlivých poškozených částí. Plovoucí podlahy se mohou lišit typem použitého materiálu:

  • dřevěné plovoucí podlahy – jsou složeny z dřevěných parket, většinou 2-3 vrstvých lamel
  • laminátové plovoucí podlahy – skládají se ze sendvičových parket s laminátovou pochozí vrstvou
  • korkové plovoucí podlahy – tvoří je sendvičové lamely s pochozí vrstvou z korku
  • bambusové plovoucí podlahy – vyrobeny ze sendvičových parket s pochozí vrstvou z bambusu
  • dřevěné parketové podlahy – jedná se o dřevěné parkety, které jsou položeny plovoucím způsobem

Obklady a dlažby, obklady z přírodního kamene

Jsou nejvíce využívány v koupelnách a vstupních chodbách, kde splňují vysoké nároky na otěruvzdornost. Poskytují řadu tvarových a barevných možností, díky kterým můžeme vytvořit „kouzelné“ prostředí při relativně nízkých nákladech. Pokud jsou používány v exteriérech, je třeba dbát na mrazuvzdorné vlastnosti, bez kterých by v zimních měsících mohlo dojít k popraskání. Velice žádanými jsou obklady z přírodního kamene nebo jeho napodobeniny, které se často používají jako dekorační prvek na stěny za krbem či jiná místa v prostoru, na které chceme upozornit.

Sanitární technika do koupelny

Sanitární vybavení je v dnešní době nejen praktickým a nezbytně nutným, ale také designovým prvkem, který dotváří celkový vzhled koupelny. Důraz je kladen zejména na nevšední, atypické tvary, které si však zároveň zachovávají svou funkčnost

Profesionální malířské práce, dokončovací práce

Jsou konečnou fází přípravy interiéru k užívání. Společně s podlahovou krytinou vytváří základ budoucího pokoje. Jim se posléze bude přizpůsobovat ostatní vybavení pokoje. Měli bychom si tedy dobře rozmyslet, jaký druh a barvu malby použijeme. Pokud při výmalbě dodržíme základní pravidla, nemůžeme výsledek dopadnout špatně. Stačí si zapamatovat, že do malých a tmavých místností používáme světlé barvy, kdežto do velkých a světlých místností můžeme použít jak světlé, tak i tmavé barvy. Dalším užitečným pravidlem je, že pokud se chystáme vytvářet nějaké tvary potom platí, že vertikální pruhy místnost prodlužují a horizontální rozšiřují. Drobné tvary místnost opticky zvětšují a proto jsou vhodné i do menších místností. Do prostorných místností můžeme použít jak tvary malé, tak i velké. Pro dosažení nevšedních efektů při výmalbě lze použít jednoduché „triky“, jako jsou například:

  • váleček – kdy většinou na světlejší, jednobarevný podklad nanášíme  pomocí válečku tmavší barvu. Váleček je možné použít jen na některou stěnu v místnosti a tím docílit jejího zvýraznění.
  • houba – při použití obyčejné houby na nádobí nebo na mytí auta vznikají originální motivy. Houbu rozpůlíme a na ještě mokré nové malbě vytváříme vzor dle našeho vkusu, a to buď pouhým dotykem či tahy houbou. Je důležité, aby barva nového malířského nátěru byla kontrastní ke staré, podkladové barvě. Tím provedený efekt lépe vynikne. Alternativou či doplňkem k výmalbě jsou tapety, nálepky a palubky.

Dekorace zdí tapetováním, zakrytí prasklin na stěnách

Jsou vhodným řešením nejen pro dekoraci zdí v novostavbách, ale také jako řešení starých, nevzhledných stěn. Tapety dokáží zakrýt i jemné prasklinky. Můžeme volit z celé řady barev, vzorů a povrchových úprav. Při jejich nákupu bychom měli pořídit i lepidlo na tapety, které je určeno přesně na druh materiálu, ze kterého je vyrobena naše zvolená tapeta. Pokud si zvolíme tapetu s výraznějším vzorem, není nutné ji používat na všechny stěny v místnosti nebo nezbytně po celé ploše stěny od podlahy až ke stropu. Můžeme ji použít třeba jen na jednu, dominantní stěnu anebo z ní vytvořit například pruh, který umístíme na jednu ze stěn, jako výrazný designový prvek.

Dekorace zdí nálepkami na zeď

Nálepky se stávají hitem posledních let. Jejich aplikace je jednoduchá a konečný výsledek vysoce efektní. Stačí jen vybrat si nálepku, odstranit z ní zadní papírovou vrstvu, umístit ji na určené místo na zdi a řádně vyhladit. Během chvilky vytvoříme dominantní bod pokoje.

Palubky, obkládání šikmých stropů

Palubky jsou oblíbeným materiálem k obložení šikmých stropů v podkrovních místnostech. V posledních letech se ale hojně používají i na obložení vertikálních stěn. Jako levnější variantu dřevěných palubek lze použít i palubky z lamina či plastu, které navíc poskytují větší barevné možnosti.

Možností je mnoho a záleží jen na vašem vkusu a rozhodnutí, jak interiér vašeho domu či bytu bude ve finále vypadat. Pokud ale chcete mít jistotu, že dokončovací práce budou provedeny kvalitně a na odborné úrovni, obraťte se na profesionály, kteří za výsledek své práce ručí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13415 (magazinpodnikani.cz#1682)


Přidat komentář