Pokládka plovoucích podlah a rekonstrukce bytových jader - Ostrava

Práce, jako jsou pokládka plovoucích podlah či rekonstrukce bytového jádra patří do rukou odborných firem. Je tomu tak hlavně proto, že bychom to my sami nezvládli, neboť neznáme všechny nutné postupy. Nevíte si s těmito pracemi rady? Oslovte odborníka.

Všichni máme rádi doma útulno a teploučko. K tomu, abychom se tak cítit mohli, potřebujeme mít vše přesně podle našich představ, což obnáší po určité době přistoupit k rekonstrukci našeho domova. A k rekonstrukci patří také přestavba bytového jádra či pokládka plovoucích podlah.

Pokládka plovoucích podlah

Pokládka plovoucích podlah vyžaduje vždy profesionální pokládku, neboť se jedná o práci velmi specifickou a složitou. Nejdůležitější při pokládce plovoucí podlahy je dokonale připravený podklad, který musí být zcela rovný. Sebemenší odchylka by mohla zapříčinit nekvalitní pokládku, což by vedlo k tomu, že podlaha nebude vypadat dokonale.

Plovoucí podlahy - rychlá pokládka, snadná renovace

Plovoucí podlahy mají mnohé výhody. Mnohé z nás překvapí, že je pokládka plovoucí podlahy rychlá, což vede k úspoře času a také k úspoře finanční. Velkým plus plovoucí podlahy je také možnost rychlé a snadné výměny poškozených dílů a rovněž snadná renovovatelnost plovoucích podlah z přírodních materiálů. Velká většina z nás si nekoupí plovoucí podlahu proto, že se obávají vysoké ceny, což je zcela zbytečné. Díky obrovské konkurenci jsou plovoucí podlahy cenově velmi výhodné. Plovoucí podlahy disponují velkým výběrem materiálů, barev a také vzorů, což znamená, že si vybere každý.

Mají plovoucí podlahy nějaké nevýhody?

Plovoucí podlahy mají také pár nevýhod, z nichž tou nejhorší je, že na ni nelze instalovat těžký nábytek jako skříně či klavír apod., neboť by mohlo dojít ke zvlnění podlahy. Dále je zde riziko vzniku spár mezi lamelami, což mnohé z nás od instalace plovoucí podlahy odradí. Velkou nevýhodou plovoucích podlah je, že pokud Vám do ní zatečou jakékoli tekutiny, podlaha se tím naruší a tzv. zvedne. Poslední nevýhodou této podlahy je hluk při chůzi, který je na rozdíl od lepené podlahy hlučnější.

Plovoucí podlaha laminátová, plovoucí podlaha

Plovoucí podlahy se vyrábějí z několika druhů materiálů. Prvním a nejoblíbenějším materiálem na plovoucí podlahu je dřevo, což je čistě přírodní materiál, který náš domov provzdušní, a díky dřevěné podlaze budeme doma cítit teplo. Levnější variantou plovoucí podlahy je laminátová plovoucí podlaha, která je z umělého materiálu, ale vypadá téměř stejně jako dřevěná. V zahraničí je nejoblíbenějším druhem materiálu na plovoucí podlahu bambus, což je také přírodní materiál. Pohodlná a měkká podlaha z přírodního materiálu je také ta korková, kterou si doslova zamilujete. A v poslední řadě jsou zde nám všem známé parkety, které existují již dlouhá léta a stále jsou v kurzu.

Údržba plovoucích podlah

Již při výběru plovoucí podlahy je nutné prodiskutovat také způsob její údržby, který se podle druhu použitého materiálu liší. Dalším aspektem je také povrch dané podlahy. Jednu věc mají plovoucí podlahy všech druhů společné a tím je fakt, že na ně nelze používat agresivní čisticí prostředky. Nevhodné je rovněž používání tekoucí vody či pěny, tlakového vzduchu, vysavače bez kartáčového nástavce, tvrdého kartáče apod. Péči o náš druh plovoucí podlahy je nutné provádět přesně podle postupu, který udává výrobce podlahy. Plovoucí podlahu stačí na sucho vysát vysavačem s kartáčovým nástavcem a poté již postačí pouhé vytření vlhkým hadrem či mopem. Je-li plovoucí podlaha navíc z přírodního materiálu, je nutné ji čas od času ošetřit konzervačním přípravkem, který nám doporučil výrobce.

Rekonstrukce bytových jader

Ještě před tím, než se rozhodnete k rekonstrukci bytového jádra, je potřeba si ujasnit, zda se do ní pustíte svépomocí, nebo si najmete firmu, která vše provede za Vás. Výhody objednání stavební firmy, která Vám provede rekonstrukci bytového jádra na klíč, jsou nesporné. Největší a vlastně také jedinou výhodou je fakt, že Vy se o nic nemusíte starat. Prostě jen stavební firmě předáte klíče od bytu a vrátíte se, až bude vše hotovo a uklizeno.

Projekt pro rekonstrukci bytového jádra

Stavební firmu si na rekonstrukci bytového jádra na klíč objednáváme až ve chvíli, kdy máme hotový projekt, který nám zhotoví projektant. Na zhotovení projektu velmi záleží, neboť je to tzv. základní kámen k celé rekonstrukci. Podle projektu, který zhotovuje projektant za naší blízké spolupráce, probíhá celá rekonstrukce. Projekt je také dokument, na jehož základě nám bude vydáno stavební povolení a následně také vše ostatní. Pokud bychom tedy projekt vynechali, k žádné rekonstrukci by vůbec nedošlo.

Stavební firma pro rekonstrukci bytového jádra

Jakmile je hotov projekt, přichází na řadu výběr vhodné stavební firmy, která nám celou rekonstrukci bytového jádra na klíč provede. Firma, která tuto možnost nabízí, si od nás pouze převezme klíče od bytu a pak je již vše na ní. Při výběru stavební firmy je nutné podrobně si prohlédnout všechny stavební firmy ve Vašem okolí a poté je potřeba zjistit si na ně reference. Není nejlepším způsobem oslovit hned první firmu, na kterou narazíme, neboť se tím ochudíme o možnost najít někde jinde firmu profesionálnější a také levnější.

Jak firma při rekonstrukci postupuje?

Nyní již máte vybránu stavební firmu a na řadu přichází probrat, jaký druh materiálu si vyberete a také velmi důležitý výběr sanitární techniky, obkladů, dlažeb apod. Při výběru stavební ho materiálů a všeho ostatního je potřeba vše pořádně promyslet. Daleko výhodnější pro nás bude, když nám s výběrem pomůže odborník, kterého v dané stavební firmě jistě mají. Výhodou toho pro nás bude, že nám přesně poradí, jaký druh materiálu je pro nás výhodnější a co naopak kupovat nemáme. Tímto můžeme ušetřit nemalé finanční prostředky, které můžeme použít na něco jiného. Cenová nabídka stavebních firem je daleko výhodnější, než v obchodech. Stavební firmy totiž mají své osobní dodavatele materiálu, kteří jim dávají nižší ceny, což nám dosti pomůže. Rozhodneme-li se tedy pro stavební firmu, která nám provede rekonstrukci bytového jádra na klíč, ušetříme si tím nejen čas, ale také finanční prostředky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13264 (magazinpodnikani.cz#1334)


Přidat komentář