Pokládka obkladů a dlažeb - okres Přerov

Toužíte po nové koupelně? Jejím hlavním prvkem jsou krásné obklady. Samozřejmě, že si je můžete provést sami, to ale vyžaduje znalosti a velkou zručnost. Pozvat si na tuto práci odborníka se vyplatí z mnoha různých důvodů.

Rádi byste měli špičkově provedenou koupelnu či jiný interiér, případně exteriér? I s těmi nejdražšími a nejluxusnějšími obkládačkami nedosáhnete pěkného vzhledu, pokud budou položeny neodborně.

Rekonstrukce a stavební práce na klíč

Jistě asi časem každý z nás zatouží po větším nebo novém bydlení. Ať už by se mělo jednat o výstavbu nového domu nebo o modernizaci a rekonstrukci stávajícího domova doporučujeme se obrátit vždy na profesionální firmu, která tyto typy stavebních prací většinou provádí na klíč. Pod pojmem „na klíč“ se myslí to, že veškeré stavební úpravy jsou prováděny s využitím různých řemesel (instalatérské, topenářské,obkladačské práce apod.) které zajistí stavební firma a tak se nemusíte o nic dalšího starat. Jedna z takových firem je i TOMI Stav, která vždy navrhne nejideálnější řešení dle potřeb a možností každého klienta.

Obklady a dlažba, keramická dlažba pro podlahové vytápění

Obklady i dlažba patří mezi současné moderní trendy v bydlení. Výhody jejich použití je širokospektré. Mezi výrazná pozitiva každé keramiky patří dobrá hygiena a snadná údržba. Další výhodu ocení hlavně rodiny s alergiky na prach a roztoče pro své antistatické vlastnosti. Kromě toho jsou ekologické, bez zápachu, neprašné, neabsorbují žádné látky z okolí a jsou ideální volbou pro tvorbu úsporné podlahy. Jestli uvažujete o podlahovém vytápění, keramická dlažba má tu nejlepší prostupnost tepla ze všech ostatních dostupných podlahových krytin.

Profesionální obkladačské práce okres Přerov

Jak jsme se již výše zmínili, že neprofesionální obklady se potýkají s chybami, které celé dílo nakonec dokáží zcela znehodnotit. Výhody profesionálních obkladačů však nespočívají pouze v profesionálně odvedené práci, která by měla být samozřejmostí.

S využitím služeb kvalifikovaného řemeslníka můžete i ušetřit! Vezměte v úvahu skutečnost, že při vlastním osobním výběru obkladů nakonec zaplatíte o dobrých 17% více, než když si je vyberete u odborníka, který se o jejich následnou koupi postará sám. Ptáte se jak je to možné? Řemeslník totiž na rozdíl od vašich 22% DPH při nákupu zaplatí pouhých 5% daně z přidané hodnoty.

Nechte si poradit. Módní trendy jsou proměnlivé a ne vždy jsou vhodné do každého prostoru. Odborník vám může říct jestli je vaše představa realizovatelná a místu prospěje, či nikoliv.

Jaké jsou nejčastější chyby při pokládce obkladů

Zajímají vás nejčastější chyby při pokládce? Amatérská pokládka obkladů a dlažby se pozná celkem snadno. Odborníci tyto zásadní chyby dělí do tří skupin: chyby vzniklé před pokládkou, v průběhu pokládky a po pokládce. Samotná pokládka se skládá z komplexní technologie zahrnující znalost správné volby a úpravy pokládaného materiálu, povrchu i výběru vhodného druhu dlaždice pro dané prostředí. Její součástí je i správný výběr lepící a spárovací hmoty.

Při pokládce amatérští obkladači chybují v tom, že obklady nepodepřou rovnoměrně lepící hmotou po celé ploše keramiky. Další chybou je pak nekompaktní spárování, pochybení v mezerách mezi jednotlivými dlaždičkami a nerovnost pokládky. Hlavní a celkem zásadní chybou je pak špatná volba obkladového materiálu, protože každý prostor má své specifikum. Konečným výsledkem pak bývá nevzhledný a mnohdy i nefunkční obklad, který je potřebný opravit anebo provést celý znovu. Předejděte nepříjemnostem a včas vyhledejte dobrého řemeslníka.

Jak najít dobrého obkladače okres Přerov?

Názory se v České republice různí, někdo si myslí, že máme kvalitní obkladače a druhý s tímto názorem nesouhlasí. Jak tomu tedy je?

Vizitkou dobrého obkladače je, když na vás nemá hned čas. Možná vám to zní trochu podivně, ale je tomu skutečně tak. Každý zkušený obkladač totiž o zakázky nemá nouzi, a proto má dopředu naplánovaný harmonogram práce. Dalším pozitivem kvalitního obkladače je členství v Cechu českých obkladačů. Ostatní se dozvíte buď z internetu anebo od doporučení svých známých. Jistým vodítkem může být i jednání v průběhu sjednávání schůzky.

Při výběru řemeslníka se ptejte na jeho vzdělání, praxi a zkušenosti, zjistěte si jeho reference a zajímejte se o cenu. Obkladači si svou cenu určují několika způsoby, buď se nechají platit od hodiny anebo od metru, či metru čtverečního. Platba podle odpracovaných hodin je pro vás velmi nevýhodná.

S každým řemeslníkem nejprve uzavřete předem smlouvu, kde se jasně domluvíte o provedené práci a termínu s případnými sankcemi za jejich nedodržení.

Jak si vybrat správné obklady?

Při výběru vhodných obkladů jsou důležité i jiné věci než jen jejich barva a nejnižší cena. Na vlastní výběr byste si měli vyhranit dostatek času. Nespoléhejte se pouze na katalogy a internet, raději si osobně zajděte do firem či prodejen s nabídkou různých tuzemských, ale i zahraničních výrobků. Je vhodné se při výběru podívat a poradit se s odborníkem o vhodnosti použití. Počítejte s tím, že se obvykle jedna série skládá z několika prvků, které můžete vzájemně různě kombinovat. Při nákupu dlažby i obkladu musíte také počítat s jistou s rezervou pro možnou budoucí opravu. Proto je potřebné, abyste si zakoupili o pět až patnáct procent keramiky více.

Co musí splňovat dlažby a obklady?

Keramika je přírodní materiál u níž nelze zcela zaručit stejnou barevnost u různých várek, a proto je potřebné kontrolovat čísla na krabicích, zda byly všechny vyrobeny v jedné várce.

Každý výrobce značí své zboží číselným anebo znakovým kódem, kterým rozlišuje barevný odstín na výrobku a přesný rozměr. Toto je důležité, protože pak může dojít k pomíchání a řemeslník pak nedokáže vytvořit jednotnou spáru.

Otěruvzdornost dlaždic

Při výběru dlaždic byste se měli zajímat o to z jaké hmoty je vyroben, jakou má nasákavost (což je potřeba vědět v exteriérech) a jakou má otěruvzdornost a protiskluzovost. Tyto vlastnosti jsou bohužel běžným zákazníkem opomíjeny. Přitom otěr i protiskluzovost je velice důležitým faktorem. Bývá označená PEI 1 - 5, čím je její odolnost lepší, tím je její číslo vyšší. Zatímco v koupelně, kde chodíte v domácí obuvi si vystačíte s PEI 3 ve vstupních prostorech potřebujete minimálně čtyřku, nejlépe PEI s číslem 5.

Protiskluzovost dlaždic

Nezapomínejte na označení protiskluzovosti! Tam, kde se usazuje na dlažbě vlhkost anebo voda, hrozí uklouznutí, a proto je potřeba vybrat si povrch s protiskluzovou úpravou. Protiskluzovost se člení do skupin A,B,C, přičemž C je značkou té nejvyšší dosažené protiskluzovosti i při chůzi bosou nohou.

Tam, kde se chodí v botách, balkony, schodiště, terasy anebo u vstupu do domu je potřeba užití speciálních protiskluzových glazur. Tyto dlažby se člení do skupin od R9 - R13.

Pokládka obkladů a dlažeb okres Přerov

Orientovat se v obkladech a dlažbě není vůbec jednoduché. Pokud si chcete vybrat skutečně kvalitní dlažbu, doporučujeme vám obrátit se na odborníka, který vám pomůže jak s výběrem, tak i objednávku toho správného materiálu za vás obstará. Uvědomte si, že výstavba či rekonstrukce interiéru je dlouhodobou záležitostí, do které je vhodné investovat. Je škoda, abyste vrchol vaší stavby či rekonstrukce zničili amatérsky provedenou prací, která by zhatila veškeré vaše původní představy a úsilí. Využití služeb profesionálního odborníka má za výsledek kvalitně odvedenou práci se špičkovým estetickým a účelovým využitím, ať už se jedná o pokládku dlažby či obkladu v exteriéru nebo v interiéru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13063 (magazinpodnikani.cz#889)


Přidat komentář