Pokládka obkladů a dlažeb - Most a okolí

Chystáme-li se položit dlažbu a obklad, měli bychom si na tuto práci zavolat odbornou firmu nebo řemeslníka. Nejdůležitější na pokládce obkladů a dlažeb je dodržování technologických postupů a kvalitního materiálu. Posledním aspektem je také přesnost.

Všechny řemeslné práce jsou otázkou praxe a zkušeností. Proto je také pravdou, že pokud chceme provést nějakou řemeslnou práci, měli bychom si na ni najmout řemeslníka Plzeň, tedy pokud my sami toto řemeslo neovládáme. A mluvíme-li o pokládce dlažby a obkladů, platí to dvojnásob, neboť je zapotřebí znát potřebné technologické postupy apod.

Profesionální obkladačské práce Most a okolí

S poptávkou** obkladačských prací** vám můžeme doporučit obrátit se na firmu pana Davida Moravce. Jeho firma má vynikající reference.

U pana Davida Moravce si můžete objednat:

  • veškeré obkladačské práce
  • dlažby
  • vyklízení domů, bytů, či kanceláří
  • bourání střech a domů
  • výkopy jam na vedení kabelového systému

Přitom se můžete spolehnout na vstřícné jednání, na profesionalitu a ochotu.

Pokud si budete chtít předem dohodnout přesný termín schůzky, nebo se budete chtít jen informovat o nabídce, pak můžete využít,

e-mailové adresy s.tavbi@seznam.cz, nebo telefonního čísla +420 603 249 110

Pan David Moravec Vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Obkládačské práce - Most a okolí

David Moravec

Tel: +420 603 249 110

Email: s.tavbi@seznam.cz

Pokládka obkladů a dlažeb, výběr dlažeb Most a okolí

Při výběru obkladů a dlažby je potřeba si promyslet, jaký barevný odstín hledáme. Barva odkladů a dlažby by měla ladit s výmalbou a také s nábytkem, který v dané místnosti již máme. Pokud si nejsme jisti, jakou barvu vybrat, můžeme vsadit na jistotu a tou je bílá. Výběr je nutno přizpůsobit také prostředí, ve kterém obklady a dlažbu budeme instalovat. Důležité jsou u obkladů a hlavně dlažeb nasákavost materiálu, jeho odolnost proti opotřebení nebo otěruvzdornost a protiskluznost.

Nasákavost materiálu zásadním způsobem ovlivňuje mrazuvzdornost. Nasákavost je potřeba hlídat pouze u dlažeb, které vybíráme k venkovní instalaci a u té by měla mít hodnoty 0,1 až 0,3%. Obklady a dlažba do koupelny mohou překročit hodnotu 10%. Obecně platí, že čím nižší je nasákavost, tím vyšší je mrazuvzdornost.

Dalším aspektem u obkladů a dlažeb je otěruvzdornost, což je odolnost proti opotřebení. Dlaždice jsou rozděleny do stupnice od 1 do 5. Vybíráme-li dlaždice do vnitřních prostor jako jsou kuchyně, koupelny, obývací pokoje apod. měli bychom vybírat stupeň 3. Pro veřejná místa pak vybíráme dlaždice označené stupni 4-5.

Nejvíce nás při výběru dlaždic do domácnosti zajímá protiskluznost. Ta je velmi důležitá, pokud budeme dlaždice instalovat v interiéru, kde se chodí také na boso. K tomuto účelu vybíráme dlaždice glazované speciálními protiskluzovými glazurami a také ozdobnými reliéfy. Tyto dlaždice nám zajistí bezpečnost v místech, kde nám hrozí nebezpečí uklouznutí a to jak na boso tak samozřejmě v botách. Místa, do kterých je vhodné vybírat glazované dlaždice jsou koupelny, sprchy, schody, balkony apod. Protiskluzové dlaždice mají označení A, B a C, přičemž A nám označuje základní protiskluznost a C nejvyšší stupeň protiskluznosti.

Venkovní obložení domu, obkladači Most a okolí

Pokud právě renovujete svůj dům a to včetně fasády, měli byste popřemýšlet také o možnosti venkovního obložení domu. Dáváte-li na dům omítku, můžete ji dokonale sladit také s obkladem. K tomu je však potřeba vybrat si pečlivě druh obkladu. Nejvhodnějším materiálem na obložení domu je použití dlažby a to ve větších rozměrech. Nejvyhledávanějším druhem obkladů jsou o velikosti 30x60 cm, které nám dávají širokou škálu možností. Nejdůležitějším na těchto dlaždicích je, aby splňovaly nejdůležitější aspekt a tím je 100% mrazuvzdornost.

Obkládačské práce - Most a okolí

David Moravec

Tel: +420 603 249 110

Email: s.tavbi@seznam.cz

Příprava podkladu pro položení obkladů a dlažby

Základem dokonale položených obkladů a dlažeb je podklad, který musí být přichystán opravdu profesionálně. Není-li dokonalý podklad, bude výsledek nehezký a každá byť jen minimální odchylka bude viditelná, což nám zkazí celkový dojem. Horní vrstva podkladu musí být vždy ve sklonu tak, aby byl zaručen odtok vody. V opačném případě dojde k usazování vody a následnému odpadání obkladů.

Základem dokonale připraveného podkladu je vyčištění od prachu a také mastnot. Další důležitou věcí je rovný a nenasákavý podklad. Máme-li s tímto problém, pak je nutné odstranit vystouplé nerovnosti a naopak prohlubně zahladit vyrovnávací maltou, která se nanáší v tloušťce 0-20 mm. Máme-li zdi z cihel, pak je zahladíme vápeno-cementovou nebo injektážní omítkou. Základem je soudržnost omítky s podkladem a právě z tohoto důvodu nesmí být omítka vápenná nebo stěrka, které k podkladu nepřilnou a tak by nám hrozilo odpadnutí obkladů.

Vhodné je také v místech s výskytem vysoké vlhkosti ošetřit podklad penetračním nátěrem, který sníží jeho nasákavost. Penetrujeme nasákavé materiály, neboť právě tyto materiály vstřebávají vlhkost z lepicí malty. Na pokládku dlažby musíme podlahu vyrovnat také a to buďto samonivelizačními stěrkami nebo vyrovnávací maltou, které nám dávají možnost v případě potřeby podlahu také vyspárovat. Plocha, na kterou pokládku realizujeme, musí být vždy rovná a lepící malta musí být rovnoměrně rozprostřena, což nám ušetří finance investované do malty, kterou bychom museli vyplňovat nerovnosti.

Jak vybrat lepící maltu na pokládku dlažby?

Kromě dokonalého podkladu nás musí zajímat také, jaký vybereme druh lepící malty. Lepící maltu vybíráme podle materiálu, ze kterého je vyroben obklad. Máme-li běžný keramický střep, postačí nám obyčejná stavební lepidla. Používáme-li mrazuvzdornou keramiku, potřebujeme již kvalitní a pružné lepící malty. Je-li podklad hydroizolace nebo v případě, že chceme pod dlažbu položit podlahové vytápění potřebujeme již flexibilní malty.

A k dokonalosti dlažby a obkladů nám schází již pouze dokonalé spáry. Kvalitní spárovací hmota, která je profesionálně provedena nám ucelí celý obklad či dlažbu a také se nebude samovolně uvolňovat. V interiérech postačí standartní spárovací malta v přiměřeném odstínu, přičemž na dlažbu a obklad, který je lepený pružnou maltou je potřeba doplnit pružnou spárovací hmotou. Jsou-li spáry vystaveny mikro pohybům, vyplňujeme je pružným silikonovým tmelem. Kdybychom totiž použili spárovací maltu, tak by nám spáry popraskaly.

Obkladačské práce - Hodonín a okolí
Miroslav Zemčík
tel.:  728 033 602
email: zem.mirek@seznam.cz

Profesionální obkladačská firma Most a okolí

Pokud jste četli pozorně, tak Vám jistě došlo, že k tomu, aby byly Vaše obklady a dlažby dokonalé je na jejich pokládku potřeba zavolat odborníka. Měli bychom to udělat již proto, že si správný technologický postup pokládky vyžaduje notnou dávku trpělivosti, zkušeností a také vědomostí. Také s výběrem vhodného obkladu a dlažby je mnohdy potřeba obrátit se na odborníka, přičemž nejlepším místem, kde se informovat jsou koupelnová a kuchyňská studia či stavebniny.

Pokud si však vybereme na realizaci obkladů a dlažeb odborníka, můžeme se s případnými otázkami ohledně správně zvoleného materiálu obrátit na něj. A ještě poslední malá rada na závěr. Máte-li nakoupenu kvalitní dlažbu v žádném případě nešetřete na lepidle. Stavební lepidla mohou mít tloušťku nejvíce 4 mm, a pokud jsou vrstvy širší, pak je nutno použít malty speciální. Jisté je, že čím silnější je vrstva obyčejného stavebního lepidla, tím menší je pravděpodobnost, že bude držet. A kdo z nás by byl ochoten riskovat rozbití drahého obkladu jen proto, že ušetřil pár korun na lepidle?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13146 (magazinpodnikani.cz#1061)


Přidat komentář