Pokládka dřevěných podlah a výroba pergol - Plzeňský kraj

Dřevo je samozřejmou součástí našich domovů. Pořizujeme si dřevěný nábytek, zařízení domu ze dřeva, dřevěné podlahy, dřevěné doplňky na zahradu. Dřevo zkrátka vede. Už jen proto, že je přírodní a krásné.

Využití dřeva pro stavbu pergol a zahradních doplňků

Dřevo se v našich domovech používá po staletí. Je to tradiční přírodní materiál. Zdobíme jím své domovy, obkládáme stěny i stropy, používáme ho k výrobě schodů, podlah, nábytku v interiéru, ale i v exteriéru k výrobě zahradního nábytku, stejně jako k výrobě posezení či různých pergol a zahradních dřevěných doplňků. Dnes se již nepoužívá jen tuzemských dřev, ale i dřev exotických. Výhodou exotických dřev je, že jde o podstatně odolnější dřeviny. Ani pokud zůstanou přes zimní období venku, tak nepodlehnou nepřízni počasí. Tuzemské dřeviny se musí na zimu uschovat nebo opatřit ochrannými nátěry. Naštěstí dnešní nátěry pro dřevěné povrchy jsou na vysoké úrovni, a tak dodají tuzemským dřevům nejen odolnost, ale učiní je ještě krásnějšími.

Dřevěné stavby, truhlářství Plzeňsko

Dřevěné stavby je nejlépe objednat u šikovného truhláře. Ten dokáže nejen poradit s výběrem dřeva, ale často i vytvořit projekt, podle kterého pak stavbu postaví. Odborníků v truhlářském řemesle je stále dost, i přesto, že jde o tradiční řemeslo a sektorového a průmyslově vyráběného nábytku, i různých zahradních domků a pergol je na trhu velké množství. Je to tím, že výrobek vyrobený odborníkem má nesrovnatelně vyšší užitnou hodnotu, řemeslné zpracování je na kvalitě výrobku jasně vidět a pak truhlář vyrobí vše podle přání zadavatele. Dnes často vypracuje projekt objednaného výrobku na počítači a předvede ho zákazníkovi ve 3D provedení, tedy vizualizací. Zákazník si pak vybere** druh dřeva podle vzorníku** a následně se vytvoří smlouva.

Pokládka dřevěných podlah Plzeňský kraj

Dřevěné podlahy se vyrábějí v mnoha provedeních. Rozdělit je můžeme na klasické dřevěné prkenné podlahy, které se obvykle přibíjejí na dřevěný rošt. Nejvhodnější jsou pro staré domy a chalupy, kde podtrhují rázovitost interiéru. Lamelové dřevěné podlahy nebo také vícevrstvé desky či sendviče bývají celodřevěné anebo s nášlapnou vrstvou z kvalitního dřeva v kombinaci s jinými materiály. Pokládají se buďto jako plovoucí podlahy anebo se lepí na rovný podklad. Dřevěné parkety se většinou lepí na připravený rovný podklad speciálními netoxickými lepidly. Dřevěné podlahy lze také pokládat na rošty. Tento způsob se využívá zejména tam, kde pro nerovnost podkladu nelze zvolit jiný způsob. Podlahy z masivu se hodí snad do všech prostředí. Vždy záleží na druhu požitého dřeva a také na jeho konečné úpravě. Mezi hlavní přednosti dřevěných podlah patří dobrá tepelná izolace, krásný přírodní vzhled, celkem snadná údržba, vhodnost pro bydlení alergiků a také renovovatelnost. Dřevěné podlahy lze pokládat i na podlahové topení, ale je zde podmínka výběru vhodné dřeviny. Ne všechny dřeviny jsou pro podlahové topení vhodné. Některé se mohou teplem kroutit a tak celkově podlahu zničit.

Výroba dřevěného schodiště na zakázku Plzeňský kraj

Schodiště ze dřeva jsou v interiérech stále velmi oblíbená. Je to pro jejich krásu, trvanlivost i možnost** renovace**. Dřevo působí hřejivým dojmem, je překrásně barevné a má téměř magickou schopnost zabydlet se v každém interiéru a vytvořit z něj útulný a teplý domov. Pro dřevěná schodiště je velmi důležitý výběr materiálu. I když se schodiště dá renovovat broušením, tak jeho výroba z tvrdšího dřeva je vždy výhodnější i přesto, že tvrdá dřeva jsou dražší. Stejně důležitá je i konečná úprava. Kvalitní impregnace a ošetření netoxickými laky výrazně prodlouží životnost schodiště.

Realizace dřevěných podhledů na domě

Podbíjení střech dřevěnými podhledy plní nejen okrasnou funkci, ale také zajišťuje střechu a podkrovní prostory před průvanem a nepřízní počasí. Většinou se tyto podhledy sladí s barvou a provedením oken, dveří a zábradlí.

Zahradní domky a pergoly, výroba Plzeň

Zahradní stavby doplňují zahradu o další možnosti jejího využití. Mohou sloužit v létě k přechodnému pobytu, ke hře dětí, pro posezení s přáteli, pro uskladnění věcí. Jejich účel je většinou okrasný i užitkový.

Pergola pro krásu i pohodu

Pergola původně byla určena pro oporu kvetoucím i nekvetoucím popínavým rostlinám. Dnes je její využití daleko širší. Slouží především k posezení a popínavé rostliny jen podtrhují její krásu. Pergola může být zastřešená nebo bez střechy. Většinou je z trvanlivého dřeva, které odolává nepřízni počasí. Zkušený truhlář ji vyrobí na zakázku přesně do vymezeného prostoru. Někdy je součástí pergoly také dřevěný nábytek, který slouží k letnímu grilování a stolování, případně posezení s přáteli. A také různé truhlíky a květináče, které slouží právě k výsadbě okrasných rostlin.

Účelný zahradní domek, stavba Plzeň

Zahradní domek již není tak častý jako pergola, ale jeho začlenění do zahrady je stále častější. Hodně bývá využíván v zahrádkářských koloniích. Typů zahradních domků je na trhu velmi mnoho. Avšak zahradnímu domku na zakázku se nevyrovnají ani provedením ani řemeslným zpracováním. Truhlář dokáže zahradní domek proměnit v malé letní království, kde nefučí, neteče, kde je zkrátka dobře. Je to zejména odpovědným výběrem dřeva a vynikajícím provedením. Zahradní domek může být doplněn i nábytkem z masivu a okrasnými prvky vyrobenými na zakázku. Zvýší to tak jeho krásu i účelnost.

Jaké druhy dřeva jsou nejlepší?

Kvalita dřeva je závislá na jeho pevnosti a pružnosti. Důležitý je i směr letokruhů, struktura i sukovitost. Tvrdá dřeva oproti měkkým mají zásluhou hustých dřevních vláken až trojnásobnou životnost. Kvalitní impregnace a ochranné nátěry mohou životnost výrazně prodloužit. Kvalitu dřevěných výrobků nejvíce ovlivňuje přirozená vlastnost dřeva a to bobtnání a sesychání. Mezi** měkké dřevo** patří smrk, borovice, modřín, lípa, topol a vrba. K tvrdým dřevům patří zejména dub, buk, douglaska a tis. Krásné je také dřevo ovocných stromů a ořechu. Používá se však zejména v interiéru. V exteriéru je vhodné použití dovážených** exotických dřev**. Oproti tuzemským dřevům jsou tyto dřeviny daleko tvrdší a výborně odolávají nepřízni počasí. Mezi nejznámější patří teak a palisandr. Nevýhodou exotických dřevin je jejich vysoká cena.

Jak udržovat dřevo

Dřevo je třeba udržovat speciálními ochrannými prostředky. Nejlépe na přírodní bázi. Vhodné jsou zejména pro venek přírodní laky, impregnace a nátěry. Dřevo v interiéru udržujeme zejména napouštěním vosky a oleji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13279 (magazinpodnikani.cz#1358)


Přidat komentář