Pokládka dřevěných a sportovních podlah - Cheb

Nový dům nebo celková rekonstrukce domu může znamenat nové podlahy, odborně provedenou elektroinstalaci, montáž elektrospotřebičů. Že nejste v této oblasti odborníkem? To přece nevadí. Na trhu je velké množství profesionálů, kteří jsou tady pro vás.

Ať už je člověk šikovný jak chce, práce řemeslníka jsou vždy potřeba. Přece jenom odborník v dané oblasti může dosáhnout více výsledků než domácí kutil.

Kvalitní podlahové krytiny, pokládka podlah Cheb

Kvalitní podlaha to je kvalitní bydlení. Vždy je lepší najmout si dobrou firmu, která odvede precizní práci, než se pak zabývat opravou a výměnou podlahových krytin. Ale jak vybírat, když nejsme zrovna odborníci v oblasti podlahových krytin. Podstatné je získání informací, poptat se známých, projít si internet, vybírat pečlivě a nikam nespěchat. Ujasnit si jakou máme představu o podlahové krytině, jaké by měla splňovat požadavky, jaké bude zatížení podlahy. A nakonec mějme na paměti, že ne to nejlevnější musí být také nejlepší.

Plovoucí podlahy a jejich pokládka na Chebsku

Plovoucí podlahy jsou užívány pro své dobré akustické vlastnosti. Obsahují zvukově izolační vrstvu. Užívají se v bytech i ve veřejných budovách. Plovoucí podlahy jsou tvořeny lamelami, které se lepí v drážkách a ne na podlahu. Tento typ podlah je snadno vyměnitelný a vyznačuje se jednoduchou údržbou.

Laminátové, dýhované, dřevěné, bambusové plovoucí podlahy Cheb**

**

Plovoucí podlahy můžeme rozdělit do několika kategorií. Patří zde laminátové plovoucí podlahy, dýhované plovoucí podlahy, dřevěné plovoucí podlahy, bambusové a linoleové plovoucí podlahy.

Laminátové plovoucí podlahy a jejich pokládka

Tento druh plovoucí podlahy patří mezi často používané. Pro laminátovou plovoucí podlahu je charakteristická její mechanická odolnost. Výhodou této podlahy je snadné kladení na podlahová topení. Co vás může na této podlaze odradit je studený povrch a malá odolnost proti vlhkosti.

Dýhovaná plovoucí podlaha a její pokládka

Kladem této podlahy je dobrá mechanická odolnost a** ** snadná** ** pokládka na podlahové topení. Zámkový typ této podlahy umožňuje její snadnou montáž.

Trojvrstvá dřevěná plovoucí podlaha a její pokládka

U této podlahy je ocenitelné to, že se dá renovovat. Povrch této podlahy je tvořen olejem nebo lakem. Montáž je jednoduchá díky zámkovému systému. Nevýhodou tohoto typu podlahové krytiny je její malá odolnost vůči mechanickému poškození.

Pokládka plovoucích podlah Cheb

Kvalitně upravený povrch je prvním krůčkem k úspěšné pokládce plovoucí podlahy. Povrch musí být dostatečně pevný, rovný a suchý. Odborníci doporučují před pokládkou zanechat lamely v místnosti, kde se budou pokládat. Lamely se tak lépe přizpůsobí teplotě a vlhkosti místnosti. Během samotné pokládky by teplota v místnosti měla být okolo 18 ° C a vlhkost 55%.

Údržba plovoucích podlah

Údržba laminátových a dřevěných podlah není náročná. Základní úklid podlahy se provádí mopem, smetákem nebo vysavačem (s nástavcem na hladké povrchy). Čištěná by mělo být prováděno v podélném směru podlahových lamel. Čisticí prostředky by měly být Ph – neutrální určené pro domácnost. Laminátové podlahy jsou velmi odolné. V případě, že dojde k poškození, mohou se opravit tmelem. U větších poškození se přistupuje k výměně lamely.  Nejlepší čisticí prostředky jsou samozřejmě ty, které jsou určené přímo pro laminátové podlahy. K údržbě plovoucích podlah se doporučuje:

  • Udržovat podlahu stále čistou. U dveří by měla být rohožka, která zabrání vnášení kamínků na podlahu (ostré předměty poškozují plovoucí podlahu).
  • Těžký nábytek se nesmí posouvat po podlaze.
  • Plstěné podložky využijte u nohou židlí.
  • Tekutiny ze země ihned setřete, aby nezanechaly stopy.
  • Skvrny od asfaltu a podrážek se dají vyčistit technickým benzínem.
  • Skvrny od propisek a jiných barev používaných v domácnostech můžete odstranit lihem.
  • Kvalitní klima v místnosti působí také dobře na plovoucí podlahy, vlhkost by se měla pohybovat mezi 50 – 60%, teplota přibližně 20°C.

Profesionální podlahářská firma Cheb

Mnozí z nás mohou být velice zruční a doma si chtějí udělat vše po svém. Ale všichni nemůžeme být odborníci v každé oblasti. Proto je vždy lepší poradit se s profesionálem nebo přenechat celou práci na něm a to především, když jde o pokládka podlahových krytin. Špatně odvedená práce v této oblasti může mít nedozírné následky.  Proto nepřeceňujte své síly a složitější práce ponechejte odborníkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13378 (magazinpodnikani.cz#1587)


Přidat komentář