Pokládka dlažeb a obkladů - Příbram a okolí

Pokládka obkladů a dlažeb je velmi složitá na technologické postupy a také je nutné vědět přesně jaký druh materiálu použít. Na stavbu domu si většinou najímáme odbornou stavební firmu.

Každý člověk by se měl věnovat přesně tomu řemeslu, které umí a kterému rozumí. Pokud nám tedy doma spadla kachlička nebo praskla dlažba potřebujeme pomoc řemeslníka, který této problematice rozumí a tím je zedník.

Zateplování budov

zateplování budov přistupuje stále více a více lidí, neboť je to jeden ze způsobů jak se snažit šetřit, což je v dnešní době velmi důležité. K tomu, aby bylo zateplení dokonalé potřebujeme kvalitní zateplovací materiál. Objekt, který chceme zateplit je potřeba nejprve dostatečně zaizolovat. Pokud si myslíte, že postačí, když vyměníte okna, pak se velmi mýlíte. Pouhá výměna oken Vám k šetření nepomůže.Zednické práceZateplení domu bychom měli pojmout komplexně a to zahrnuje zateplovací systém. Jakmile přistoupíme k zateplení domu, měli bychom mít jasno v tom, jakou fasádní barvu zvolíme, jakou fasádní omítku chceme na domě mít. Vhodné je přistoupit rovněž k dalším revitalizačním úpravám.

Na koho se obrátit v Příbramy a okolí se zednickými pracemi?

Hledáte odborníka na zednické a obkladačské práce ? Bydlíte-li v Příbramy či okolí, pak máte hledání jednoduché, neboť právě zde působí odborník, který svou práci zvládne na profesionální úrovni.

Nejčastější druhy prací, které Vám nabídne jsou:

 • rekonstrukce bytových jader
 • obklady a dlažby
 • rekonstrukce bytu
 • bourací práce
 • montáže sádrokartonů
 • fasády
 • vnitřní a venkovní zateplení
 • malování pokojů
 • benátské štuky a malby
 • montáž a dodání nábytku do celého domu
 • kuchyňské linky
 • pokládka vinylové podlahy, koberců a mnohem více

Při své práci využívá svých bohatých zkušeností, což ocenilo již mnoho zákazníků. Poradí Vám nejvhodnější řešení, nabídne různé druhy materiálů, vysvětlí Vám jejich výhody a nevýhody a vyhotoví cenovou nabídku.

Jaké jsou výhody zateplování?

Hlavním důvodem proč lidé k zateplování budov přistupují je možnost snížení nákladů na vytápění, což je v dnešní době, kdy se vše zdražuje velkou výhodou. Zateplení domu nám tedy zajistí zlepšení tepelné pohody ve Vaší domácnosti. Paradoxní je, že stejně tak, jak zateplení pomáhá udržet v našich domovech teplo v zimních měsících, tak v létě sníží přehřívání domu.

Další nespornou výhodou zateplení domu je nový vzhled, který dům dostane, čímž se nám automaticky zvýší jeho tržní cena. A zejména z důvodu zvýšení tržní ceny majetku se mnozí z nás k zateplení domu odhodlají.

Výběr fasádní omítky

Na vzhledu domu, ve kterém bydlíme velmi záleží. Jistě se Vám již stalo, že jste šli okolo nějakého domu a hodnotili jste jeho fasádu. Je to jev zcela přirozený a celkem častý. A právě z toho důvodu je potřeba při zateplení řešit také volbu fasádní omítky.

Při výběru fasádní omítky se můžeme rozmyslet, zda chceme akrylátové, silikonové, minerální a mozaikové.

Akrylátové omítky jsou vysoce paropropustné a také stálobarevné, což je pro nás velmi důležité. Další výhodou je, že dokáže tento druh omítky odolat povětrnostním vlivům a nepříznivým přírodním podmínkám. Na výběr zde máme také akrylátové omítky pastové, které lze bez jakékoli nutné úpravy ihned použít.

Silikonové omítky jsou rovněž pastovité a jsou vyrobeny na bázi silikonových pryskyřic. Svou vysokou kvalitou se mohou rovnat také omítkám, které jsou vyrobeny na bázi silikátů. Vlastností silikonové omítky je vysoká paropropustnost. Také jako akrylátové omítky se tyto omítky udržují stálobarevné a jejich výhodou je navíc ještě fakt, že existuje nepřeberné množství barevných odstínů. Silikonové omítky lze použít také jako sanační omítky.

Minerální omítky jsou vyrobeny na bázi bílého cementu a kameniva. Minerální omítky nám dávají možnost vybrat si přesně ten odstín, který si budeme přát. Výhodou minerálních omítek je odolnost proti mrazu a také omyvatelnost. Minerální omítky se hodí zejména na zateplovací systémy.

Mozaikové omítky jsou určeny ke konečné úpravě minerálních, disperzních a dalších jiných podkladů. Mozaikovou omítku si lze vybrat přesně v takovém odstínu, který si přejeme, neboť je jich v nabídce přes 200. Mozaikové omítky dekorativní jsou odolné vůči alkáliím, povětrnostním vlivům a také posypovým solím. Jakmile je mozaiková omítka vytvrzená je také odolná proti vodě a lze ji snadno omývat.

Pokládka obkladů a dlažeb

Pokud se chystáte na pokládku obkladů a dlažby je nutné, abyste věděli přesně který druh vybrat. Důležité totiž je nejen to, aby se Vám obklad a dlažba líbila, ale také aby splňovala důležité jakostní podmínky. Bavíme-li se o jakosti, musíme zmínit pojmy, jako jsou otěruvzdornost, mrazuvzdornost, nasákavost atd.

Otěruvzdornost je pro výběr dlažby a také obkladů velmi důležitá. Na druhou stranu je dnes otěruvzdornost velmi přeceňována a lidé si vybírají zcela zbytečně dražší obklady a dlažbu a přitom ji použijí pouze do koupelny či kuchyně, kde otěruvzdornost nehraje celkem žádnou roli. Podlahové dlaždice, které vybíráme do koupelny či WC musí mít odolnost proti opotřebení na stupni II až III.

Mrazuvzdornost je velmi důležitá ve chvíli, kdy si vybíráme dlažbu na venkovní pokládku. Pokud nejsme odborníci na výběr dlažeb, pak bychom se měli obrátit na profesionála. Měli bychom také vědět, že pouze holý fakt, že je dlažba mrazuvzdorná nám její mrazuvzdornost nezaručí. Velmi záleží na pokládce samotné a na tom, je-li použit správný technologický postup a také kvalitní materiály.

Nasákavost materiálu nám ve své podstatě udává jaká je jeho mrazuvzdornost. Při výběru obkladů do koupelny mrazuvzdornost nepožadujeme, avšak nasákavost přesahuje 10%, což je například na balkon a lodžii nepřípustné. Na balkon a lodžii je nutná hodnota nasákavosti 0,04-0,5%, což je požadováno u dlažby k venkovnímu použití.

Přípravné a dokončovací stavební práce

Pokud se bavíme o přípravných a dokončovacích stavebních pracích, pak obnáší různé výkopy potřebné pro stavbu a také konečné úpravy terénu po dokončení stavby. Tyto stavební práce jsou důležité jak pro stavbu samotnou, tak rovněž k tomu, aby byla stavba dokončena a hotový dům mohl být předán. K domu rovněž patří okolní terén, který stavební firma při nejmenším zarovná a uklidí. Záleží však na tom, zda tyto úpravy máme zaneseny ve smlouvě o dílo.

Důležité tedy je vybrat si velmi důkladně stavební firmu, které svěříme stavbu našeho domu. V první řadě je na místě navštívit internetové stránky a poté, co si vybereme firmy například tři zajdeme do těchto firem osobně a začneme zjišťovat podrobnější informace.

Hlavní věcí, kterou je potřeba udělat ještě před stavbou samotnou je domluvit veškeré podrobnosti se stavební firmou a vše zanést do smlouvy, kterou je nutné vždy sepsat. V této smlouvě musí být vše podrobně popsáno, aby v pozdější době nedošlo k nejasnostem a zbytečným sporům. Necháváme-li si stavět dům na klíč, řeší tyto podrobnosti společnost, u které jsme si dům vybrali. Ta rovněž vybírá člověka, který bude na probíhající stavbě vykonávat stavební dozor, bez kterého by stavba vůbec neměla začínat. Na Vás poté zůstane pouze možnost občas stavbu navštívit a se stavebním dozorem konzultovat jednotlivé etapy výstavby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13133 (magazinpodnikani.cz#1039)


Přidat komentář