Pokládka dlažeb a obkladů koupelen - Čáslav a okolí

Vhodně vybraná dlažba a obklady v koupelně vždy upoutají pozornost a vytvoří celkovou atmosféru koupelny. Současným trendem je inspirace přírodou a romantika. Trendy se mění, proto je důležité vytvořit koupelnu, ve které se budete cítit hlavně příjemně.

Význam koupelny je v dnešní době stále větší. V minulosti byla tato místnost určena pouze pro hygienu. Dnes musí toto místo splňovat požadavky pro relaxaci po celodenní práci. V panelových domech jsou rozměry této místnosti minimální. Pokud máte dostatečně velký prostor pro koupelnu, můžete si s jejím zařízením velice vyhrát. To může vzbuzovat dojem podřadnosti. Koupelna je jednou z nejnákladnějších místností. Do vybavení koupelny se řadí sanitární vybavení a povrchy stěn a podlah.

**obklady koupelen
**

Obklady a dlažby v koupelně - listely, bombata, inzerta

V koupelně můžete využít keramické dekory jako např. listely, bombata nebo inzerta. Na vysvětlení pojmů listela je obkládačka páskového typu, bývá hodně zdobená. Bombato je obkládačka páskového typu, má reliéfní dekoraci s různým profilem. Inzerto je keramický prvek zdobený uprostřed obkládačky nebo uprostřed sestavy obkládaček.

Z jakých obkladaček na stěny lze vybírat

Zde patří např. obkladačky keramické, mozaikové, zrcadlové, skleněné, cihelné, kovové, kamenné a korkové.

Keramické obkladačky, odolné proti špíně a vodě

Keramické obkladačky jsou vypalované hliněné destičky. Keramické obkladačky jsou na jedné straně ozdobeny barevnou glazurou. Povrch se tak stává trvanlivý a odolný proti špíně a vodě.

Mozaikové obkladačky, cena mozaiky

Mozaikové obkladačky jsou složeny z drobných čtvercových destiček, ty mají velikost asi 25mm. Pokládka je stejná jako u keramických obkladaček. Mozaikové obkladačky mají i stejné vlastnosti jako obkladačky keramické, ale jsou dražší.

Zrcadlové a skleněné obkladačky

Tyto obkladačky jsou tvořeny z čistého nebo tónového zrcadlového skla. V současnosti jsou velice oblíbené skleněné mozaikové obkladačky.

Cihelné obkladačky

Cihelné obkladačky jsou tvořeny tenkými plátky z pravých cihel. K dostání jsou v různých barvách.

Kovové obkladačky, odolné proti teplu

Kovové obkladačky najdete v barvách zlata, stříbra nebo mědi. Jejich povrch odolává teplu.

Kamenné obkladačky, mramorované obkladačky

Z kamenných obkladaček jsou nejčastěji používané mramorové.

Korkové obkladačky, izolace hluku a tepla

Tento druh obkladaček je vyroben z lisovaných vrstev stromové kůry.  Korek je příjemný na dotek, dobře izoluje teplo a zvuk. Některé druhy těchto obkladaček mají povrch upraven tak, aby byl dobře omyvatelný a odolný páře.

Jak vybírat obklady a dlažby v koupelně

Před výběrem obkladů a dlažeb do koupelny je důležité promyslet: co budeme obkládat, jaké bude zatížení obkládané plochy a jaká bude další údržba. Dále se zamyslíme nad barvou a vzhledem. Zde je několik vodítek, která vám pomohou při správném výběru obkladů a dlažby do koupelny:

Velikost koupelny a její celkový vzhled

Celkový prostor koupelny hraje důležitou roli při výběru obkladů. V malé koupelně budeme využívat spíše světlejší barvy a využijeme osvětlení a zrcadel tak, aby došlo k optickému zvětšení prostoru. Ve velkých koupelnách můžeme experimentovat s tmavými barvami. Tady už záleží na vašem vkusu a na tom, jakou chcete v koupelně vytvořit celkovou atmosféru. Výsledný vzhled koupelny by měl být sladěn v jednom stylu: retro, moderna atd.

Spotřeba materiálů při obkládání koupelny

Během nákupu materiálu mějte vždy aspoň 15% rezervu. Tu můžete využít v případě ztráty nebo si dlažbu můžete uschovat a použít později, kdyby došlo k rozbití. V dalších letech by totiž mohl být problém najít obkladačky ve stejném vzoru.

Nákup obkladů a dlažeb Čáslav** **

Při nákupu obkladů a dlažeb v kamenném obchodě máte možnost si výslednou koupelnu prohlédnout. Na základě jedné obkladačky je velice těžké odhadnout celkový vzhled koupelny.

Tloušťka obkladu a dlažby do koupelny

Při nákupu více jak jednoho druhu odstínů obkladů a dlažeb do koupelny se vždy zajímejte o tloušťku materiálů. Tak předejdete problémům se zdánlivě stejnými obklady o různé velikosti.

Vlastnosti obkladů a dlažeb

Mezi vlastnosti obkladů a dlažeb patří např. poréznost materiálů, která ovlivňuje mrazuvzdornost. O tuto vlastnost materiálů se zajímáte v okamžiku, kdy vybíráte dlažbu pro venkovní prostory a místnosti, kde může dojít k poklesu teploty pod 5 stupňů Celsia. Další důležitou vlastností u těchto materiálů je odolnost. Odolnost u dlaždice se posuzuje podle 5 stupňové stupnice, kdy číslo 5 značí největší odolnost.

Moderní koupelna, úprava koupelny Čáslav a okolí

V koupelnách, kde se nemusíme zabývat prostorem, může být vedle sprchového koutu také rohová vana. Rohové vany působí velice elegantně a poskytují mnohem větší pohodlí. Součástí moderní koupelny se také může stát bidet. V malých koupelnách se prostor získá např. pomocí různých stavebních úprav. V případě, že stavební úpravy nejsou možné, je vždy důležité zamyslet se nad nahrazením vany sprchovým koutem nebo můžeme např. pračku přemístit do jiné místnosti.

rohová vana

Jaké zvolit barvy do koupelny

Jaké jsou nejvhodnější barvy pro koupelnu?  Velikost koupelny vám napoví něco o výběru správné barvy. Tmavé barvy se nemusíte bát, pokud je vaše koupelna dostatečně velká. Zajímavě může působit jedna tmavá stěna v kontrastu se světlým umyvadlem nebo skříňkou. V malých koupelnách se využívá především bílá, která se může doplnit zajímavě barevnými doplňky. Studené barvy mohou být příjemné v létě, ale v zimě budete mít pocit, že je v místnosti ještě větší chlad. Současným trendem jsou i přírodní materiál. Ty ale bohužel nejsou příliš vhodné pro vlhké prostředí koupelny. Dřevo se hodí především do velice prostorných koupelen.

Osvětlení v koupelně, baterie v koupelně

Jednoduchá koupelna doplněna o zajímavé detaily může ihned získat extravagantní vzhled. Ať už zvolíte designové osvětlení nebo baterie. Bateriím není věnována dostatečná pozornost. Moderní baterie se může stát malým uměleckým dílem ve vaší koupelně. Dalším extravagantním prvkem ve vaší koupelně mohou být transparentní materiály. Transparentní materiály připomínající sklo působí velice křehce. Nevýhodou těchto materiálů je jejich náročnost na údržbu.

Pokládka dlažeb a obkladů koupelen - Čáslav a okolí

Moderní koupelna už nepředstavuje pouze prostor vymezený pro hygienu. Moderní koupelna se stává místem, kde jsou kladeny velké požadavky na funkčnost a design. Koupelna má představovat příjemné místo určené pro relaxaci. Celkovou příjemnou atmosféru koupelny si můžete vytvořit např. pomocí podlahového topení, zajímavých detailů a nakonec celkový dojem koupelny vytváří obklady a dlažba. A že v této oblasti máte na výběr, každý si může vybrat podle svého vkusu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13407 (magazinpodnikani.cz#1663)


Přidat komentář