Pokládka dlažby a veškeré stavební práce - Jihlava

Na pokládku zámkové dlažby stejně tak jako na všechny stavební práce je nutno povolat vždy profesionální firmy, které svou práci provedou kvalitně, rychle a také nám dají na odvedenou práci dostatečnou záruku.

Každý z nás má rád kolem sebe čisto. A k čistotě také patří krásně zrekonstruovaný domov. A jelikož většinu času kromě kuchyně trávíme v koupelně, snažíme se, seč můžeme koupelnu zvelebovat. Komu však svěřit do rukou místo naše odpočinku, tedy koupelny?

Renovace domů a bytů

renovaci našich domovů přistupujeme ve chvílích, kdy zjistíme, že náš dosavadní domov již nevyhovuje potřebám, které naše rodina má. Rozhodneme-li se pro renovaci, pak je velmi důležitá příprava, kterou nesmíme podcenit. S vyhledáním architekta, který nám vypracuje podrobný návrh nebo-li projekt, který je jakousi předlohou pro konečnou renovaci. Jakmile je projekt hotov, pak nastává doba vyhledat si odbornou firmu, která pro nás renovaci zhotoví.

Nejlepším způsobem je hledat takovou firmu, která nám zhotoví renovaci na klíč, neboť zde nám odpadá starost s dodavateli materiálu, zajištěním stavebního dozoru a také starost o práce samotné. Prostě jen firmě předáme byt a poté se do něj vrátíme, až když je kompletně renovován. Naší jedinou starostí při renovaci je výběr kachliček, dlaždiček, barev, podlah apod. Velkou výhodou renovace na klíč je také fakt, že se vyhneme také nutnému úklidu, který na nás námi vybraná firma mnohdy provede také.

Obklady koupelen

Při výběru obkladů a dlažby do koupelny je nutno dbát na to, aby měly potřebnou kvalitu. Dlažba v koupelně by měla mít otěruvzdornost na stupních II až III. Nasákavost obkladů v koupelně nás příliš zajímat nemusí, neboť nám v těchto místech mráz nehrozí. Velmi důležitým znakem je design, na který bychom se měli zaměřit. Výběr designu u obkladů a dlažeb v koupelně velmi záleží, neboť koupelnu renovujeme pouze jednou za dlouhou dobu, tudíž je nutno počítat s tím, že nás bude design ovlivňovat po dlouhou dobu.

Obklady a také dlažbu je nutno vybírat vždy podle skutečného vzorku, protože se může zdát, že se nám vzorek v katalogu líbí, ale jakmile jej vidíme tzv. na živo, tak bychom si jej nikdy nevybrali. Při nákupu je nutno myslet na nutnou potřebnou zásobu, která se nám bude hodit na pořezy a také na následné nutné opravy, kterým se za určitou dobu určitě nevyhneme. Zásoba by měla činit 10-15% a je pravdou, že čím menší je prostor, který obkládáme, tím větší je počet pořezaného materiálu.

Pokládky zámkové dlažby

S příchodem jara se nám začínají odkrývat nedostatky, které kolem našich domů máme. Málo komu se líbí brodit blátem, které se nám po sebemenším deštíku kolem domečku vytvoří. Také nás nazlobí, když přijedeme domů s našim autíčkem, které bylo právě v myčce, ale proto, že nemáme upravenou příjezdovou cestu, je opět od bláta. A všechny tyto problémy nám vyřeší zámková dlažba, která je opravdu skvělým řešením a to nejen díky své životnosti a dokonalosti, ale také proto, že je finančně velmi lákavá.

Předností zámkové dlažby je její dokonalost, přičemž záleží na tom, zda je položena kvalitně a odborně. Díky tomu, že se zámková dlažba hodí jak na pokládku různých chodníčků, schodů, příjezdových cest a parkovacích či garážových stání, bude náš prostor okolo domu dokonale sladěn.

Druhy zámkové dlažby

Pokud se právě chystáte na výběr zámkové dlažby, připravte se na to, že se při něm můžete také dosti zapotit. Mnohé z Vás překvapí množství barev, tvarů a velikostí, které byste u zámkové dlažby asi ani nečekali. Odlišná je také cena zámkové dlažby, která není příliš vysoká, ale spolu s nároky, které klademe na výběr se postupně zvedá. Nejlevnější zámkovou dlažbou je ta základní v šedé barvě.

Pravdou však je, že i když si budeme zámkovou dlažbu vybírat mezi dražšími vzorky, bude cena daleko nižší, než kdybychom prováděli úpravu kolem našich domů například pomocí betonu apod. Zámková dlažba je druhem dlažby betonové a právě díky tomu oplývá velmi dobrou kvalitou a tím dlouhou životností. Jistě Vás zajímá, jaký je vlastně princip zámkové dlažby a jak se skládá. Dlažební kostky zámkové dlažby jsou po stranách opatřeny speciálními výstupy a kapsami, které do sebe při realizaci zapadají, čímž nám vzniká dokonalá plocha bez nehezkých otvorů apod. Tímto způsobem docílíme stability a také dokonalé pevnosti obkládané plochy.

Jak vybírat zámkovou dlažbu?

Vybíráme-li zámkovou dlažbu pro pěší cesty, chodníčky, je nutno vybírat zámkovou dlažbu o tloušťce 4-6 cm. Chceme-li zámkovou dlažbu použít na výstavbu parkovacích ploch a příjezdových cest, kde je nutno počítat s větší zátěží, vybíráme zámkovou dlažbu o minimální tloušťce 8 cm.

Provádění stavebních prací

K provádění stavebních prací je opravdu nutné povolat vždy profesionální stavební firmy či řemeslníky. Je to zejména proto, že je k realizaci tohoto druhu práce zapotřebí dodržovat různé normy, nařízení a zákony. Stavba je velmi složitá věc a je k ní zapotřebí stavební dozor, a pokud si například na stavbu na klíč najmeme stavební firmu, pak si stavební dozor opatřuje tato firma sama.

Výhodou stavebních firem je kromě zajištění stavebního dozoru také fakt, že si sami zařídí dodávky materiálů, které jsou mnohdy cenově dostupnější, než kdybychom si jej měli nakupovat sami ve stavebninách. Pokud Vás zajímá, proč tomu tak je, pak je odpověď velmi jednoduchá, protože stavební firmy odebírají od svých dodavatelů větší množství materiálů a to v krátkém časovém rozmezí a proto jim dodavatelské firmy mohou dávat různé slevy apod.

Chystáte-li stavět dům a nemáte příliš mnoho času na jeho realizaci, je stavba na klíč od stavební firmy dokonalým řešením. Výhodou toho všeho je, že se můžete klidně věnovat všemu, co jste dělali dosud a Váš dům snů zatím bude stavět někdo jiný. Na Vás jen zbydou občasné zastávky na stavbě, abyste se mohli kouknout na to, jak rychle stavba pokračuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13109 (magazinpodnikani.cz#989)


Přidat komentář