Pokládka dlažby a stavební práce - Rokycany a okolí

Hrnete se do obložení koupelny bez sebemenších zkušeností? Zkuste popřemýšlet, zda by se nehodil odborník z oboru zednických prací, který Vám přinejmenším poradí co a jak. Zkušenosti a rady, případně pomocná ruka odborníka se opravdu vyplatí.

Vnitřní a venkovní dlažba, pokládka Rokycany a okolí

Jiné postupy jsou samozřejmě pro pokládku vnitřních a jiné pro položení venkovních obkladů a dlažeb. Nejprve si musíte detailně rozebrat vstupní podmínky = zajistit potřebné materiály, pojidla, lepidla a také mít správné nářadí a náčiní. Dlažbu nebo dlaždice musíte mít spočítané, pro případ poškození některých kusů by měl mít každý alespoň jedem metr čtvereční navíc i pro případ, že bude třeba za rok jednu dvě dlaždice vyměnit, pak byste již stejnou barvu, vzor nebo velikost nemuseli sehnat.

Plocha, na které bude dlaždice nebo obkladačka nalepena, musí být předem očištěna, odmaštěna, případné prohlubně vyrovnáte vyrovnávací maltou a cihlové stěny omítkou. Sárdokartonové zdi je nutno penetrovat a u betonu se musí dbát na jeho předešlou „vyzrálost“ tedy minimum jsou 3 měsíce, které potřebuje na to, aby proběhly v betonu všechny smršťovací procesy. Do koupelen je vhodné dávat pod obklady a dlažby vodotěsnou izolaci.

Jak vybrat lepidlo pro obklad?

Při výběru lepidla se orientujeme podle materiálu obkladu. Na lepidle rozhodně nešetřete a ani jím nešetřete při práci.

  • Keramický střep = běžné stavební lepidlo
  • Gresová dlažba = pružná lepící malta
  • Pro mrazuvzdornou keramiku = pružná lepící malta

Obkladačské práce Rokycany a okolí

Nemyslete si, že je to vše, co musí obkladačský mistr umět.** Dlažba** se také musí umět přesně lámat, ne všechny stěny jsou stejné, a tak se musí často také řezat na menší díly. Ve dlažbě je nutno vykroužit otvor pro kruhový kanálek nebo je nutné umět osadit ukončovací lišty nebo ozdobné listely. Kolem van, oken nebo záchodů se spáry spárují silikonem.

Pokládka venkovní dlažby v Rokycanech

U venkovní dlažby dbejte nejen na výběr materiálu, vzoru či barvy dlaždic, ale především se zamýšlejte nad funkcí, kterou má dlažba splňovat. Například dlažba před vjezdem do garáže musí mít jiné fyzikální vlastnosti než ta, která bude položena na terase pro trávení volného času rodiny, nebo další třeba zahradní venkovní dlažba je volena jako užitková, na kterou nejsou kladeny vysoké estetické nároky.

Rozdělení venkovních dlažeb podle materiálu

Dělíme je podle materiálu na betonové, žulové, cihlové, kamenné, dřevěné nebo keramické. Podle skládání jednotlivých dílů k sobě se také rozlišují například na zámkové, které do sebe zapadají a vytvářejí tak nejrůznější tvary. Na pergoly, kolem bazénu nebo zahradního jezírka, pro terasy a další jiná sezení je vhodná dřevěná dlažba, která nesnáší vysoké zatížení, ale splňuje vysoce estetickou stránku – je to přírodní materiál. Používá se smrkové, borovicové nebo dubové dřevo, které je vyráběno do různých tvarů. Na schody a přístupové cesty vybíráme dlažbu s protiskluznou úpravou, aby v zimních měsících odpadly starosti s namrzlým povrchem.

Zateplování fasád domů Rokycany

Stále hledáte důvod proč zateplit svůj dům a nyní se Vám zdá, že když odchází zima, počkáte s tím zase až se ochladí? Naopak, nyní bude práce levnější a řemeslníkům půjde rychleji od ruky. Proč tedy zateplit dům? První důvod je jednoznačně snížení nákladů za vytápění, prvotní investice se Vám brzy vrátí.

Přibližné odhady hovoří o průměrné úspoře cca 155 Kč až 220 Kč na 1 m²** za rok**. Návratnost tedy majitel pocítí již cca za 4 roky – ceny energií se stále zvyšují! Naopak v letních parnech, která se také každoročně zvyšují, majitel zatepleného domu ocení jeho perfektní izolaci a tak i ochranu před slunečními paprsky – není nutná klimatizace, což jsou další ušetřené peníze.

Kdo šetří energie – ten samozřejmě šetří i přírodu, proto majitel zatepleného domu je také považován za osobu ekologicky smýšlející. Nehledě na další faktory jako například lepší, nový vzhled nemovitosti, její zhodnocení nebo úspora místa po velkém kotli nebo skladu paliva.

Postup zateplení fasády domu

Stará fasáda musí být vyrovnána, odstraněny musejí být odlupující se nebo drolící se části, musí být odmaštěna a vyrovnána, tedy musí být vytvořen pevný a suchý podklad. Na tento podklad přijde izolant. Provede se penetrační nátěr, pronikající do hloubky podkladu. Pak se znovu osadí sundané prvky, které drží například hromosvod, okapy, svody, světla atd., osadí se s navýšením délky, protože musí být počítáno s novou šíří fasády.

Dále se montují soklové lišty a pak se lepí fasádní izolant. Nejčastěji jsou to polystyrenové desky, nebo desky fasádní kamenné vaty a materiál se ukotví talířovými hmoždinkami. Přichází na řadu úprava parapetů a nároží za pomoci lišt, které chrání nejvíce namáhaná místa před poškozením.

Celá plocha se přebrousí a zahladí a vytmelí štěrkovou hmotou a vtlačí se do ní výztužná tkanina. Po zaschnutí se výztužná hmota natře vrstvou penetrační, která již tvoří podklad pro omítku. Osadí se nové žlaby a svody, parapety, mřížky na odvětrávání... Akrylátovým tmelem se vyspáruje okolí oken a dům dostane novou fasádu.

Ploty, plůtky a ohrady Rokycany a okolí

Teritoriální chování máme zakódováno v sobě stejně jako ostatní živí tvorové. Málokdo si své osobní vlastnictví nechce nějak viditelně ohraničit. Nebo je to jen důsledek doby? Každopádně vybíráte-li pro svůj dům vhodné** oplocení**, můžete si dnes vybrat z široké škály materiálů či systémů.

Před nákupem zvažujte na účelovosti a životnosti plotu. Materiál plotu může být zděný, dřevo, kombinovaný, živá výsadba, plechový, PVC nebo železný... Někdo dbá jen na estetickou stránku, jiný má doma velkého psa a někdo přemýšlí na bezúdržbovosti plotu. Druhy plotů:

  • zděné ploty – někdy až působící jako opevnění hradu
  • dřevěné ploty – nutnost impregnace plotu
  • drátěné ploty, plechové nebo železné – klasický materiál v našich zeměpisných šířkách
  • kombinované ploty – nejoblíbenější v poslední době zděný sloupek a kombinace dřeva nebo jiného materiálu
  • živé ploty – stálozelené ploty u rostlin a keřů tvořící souvislé ploty, které se dají stříhat a tvarovat

I když iniciativa se jistě hodnotí kladně, případné nepovedené práce z důsledků neznalosti řemesla a jejich následné opravy se mohou velmi prodražit, proto se před započatou prací raději opravdu poraďte s řemeslníkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13053 (magazinpodnikani.cz#873)


Přidat komentář