Pokládka a renovace parket - okr. Praha

Podlahovou krytinu je nutné vybrat velmi pečlivě. Již jen proto, že nejde o krátkodobou záležitost. Kvalitní podlahová krytina, která je profesionálně položená vám vydrží až do konce života. Víte, která je ta pravá?

Pokládka podlahy, záruka na práci i na materiál

Podlahových krytin je dnes celá řada. Výběr je pestrý a najdete podlahové krytiny prakticky do každého prostředí. Navíc zásluhou neustálého vývoje najdete nejen tradiční podlahové krytiny, ale i moderní s vysokými užitnými vlastnostmi. Záleží jen na vás, zda dáte přednost tradiční kvalitě a kráse dřeva, nebo modernímu PVC či laminu. V každém případě je nutné zmínit, že aby vybraná podlaha měla nejen deklarované vlastnosti, i dlouhou životnost je nutné dodržet pravidla pokládky. Pokud nejsou dodržena, pak podlaha velmi brzy ukáže, co umí. Lino a koberec se začne vlnit v místech se silným zatížením, plovoucí podlaha bude klapat a vrzat. Pokud nebude správně upraven podklad, pak může podlaha nejen začít odspodu plesnivět, ale také zásluhou nerovností se bude rozedírat. Životnost špatně položených podlah trvá jen pár let. Položí-li podlahovou krytinu odborník, můžete se spolehnout, že nová podlaha bude mít všechny deklarované vlastnosti a vydrží vám nejen řadu let, ale při dobré volbě materiálu až do konce života. Navíc získáte i záruku jak na práci, tak na materiál.

Pokládka a renovace parket - okres Praha

Parkety patří k tradičním podlahovým krytinám. Jsou krásné, trvanlivé, a pokud jsou kvalitně položeny, je možné je několikrát renovovat. U parket se předpokládá, že vám vydrží po celý život. Ostatně, je to vidět například na zámcích a historických budovách, kde jsou nádherné staré parkety, které prošly renovací a slouží ještě dnes. Vybrat si nové parkety je jedna věc, položení druhá. Výběr je většinou na každém majiteli nové podlahy. Je to on, kdo musí zvážit odstín, dřevo i vzor. Pokládat by pak parkety měl již odborník. Ten zajistí jejich kvalitu do budoucna a zároveň i možnost renovace.

Hodí se parkety do všech interiérů?

Vybrat správné parkety není až tak lehké. Je nutné zvážit prostředí pro pokládku a vlhkost místnosti. Parketám se nejlépe daří v suchém prostředí, na suchém podkladu a v ideální vlhkosti. Toto prostředí je zárukou vysoké trvanlivosti i životnosti parket. Parkety je možné pokládat i tam, kde máte podlahové topení. Získáte tak velmi krásnou a příjemnou podlahu. Jediné, co je dobré dodržet je, výběr ze slabších parket, případně z parket vrstvených, nejlépe dvouvrstvých či třívrstvých. Velmi vhodné pro podlahové topení jsou dubové vlysy.

Parkety z tvrdého dřeva, exotického dřeva, vlisy

Nejčastěji se používá tvrdé dřevo. Může to být tuzemské dřevo, například právě dub nebo buk. Pak si můžete vybrat z exotických dřev, která jsou tvrdší, odolnější, ale také dražší. Pro mozaiku se často používá barevných vlysů. Zde není třeba kombinovat dřevo. Vlysy mohou být mořeny.

Vytvoření plánu pokládky parket na zakázku Praha

Je jich více než dost. Pokud se vám však žádný nebude zamlouvat a budete si přát speciální, pak je možné nechat si vytvořit plán pokládky na zakázku. Velmi často se používá kombinace různých dřev, ze kterých vzniká požadovaný vzor. Nebo vzor mohou vytvářet i mořené vlysy. Rozdíl je většinou v ceně za materiál a pak také v povrchové kresbě vlysů. V soukromých interiérech se nejčastěji využívají tabulové mozaiky nebo kantovcové parkety. Zámecké parkety se hodí spíše do velkých prostorů, kde krásně vyniknou.

Pokládání parket a exotických dřevin Praha

Základem je vyrovnaný, tvrdý a odizolovaný podklad. Toho se dosahuje speciálními nivelačními stěrkami a parozábranami. Obojí zajistí vysokou životnost parket. Parkety je možné lepit na podklad, nebo pokládat na polštáře. První varianta zaručuje tichost a nevrzavost podlahy. Druhá měkkou chůzi, ale možnost vrzání. Finální úprava se provádí ekologickými laky nebo oleji a vosky. Lakování začíná impregnací a pokračuje několika vrstvami laku. Ten může být matný, polomastný či lesklý. Oleje a vosky se napouští do dřeva, čímž dřevo konzervují, zpevní a zaručí jeho odolnost. Povrch pak zůstává bez další vrstvy.

Renovace starých parket v Praze

Parkety jsou opravdu dobrou volbou. Nejenže jsou krásné a trvanlivé, ale je možné je bez problémů renovovat. Renovace se u kvalitních parket provádí asi po 30 letech. U hodně využívaných prostorů dříve. Rozhodnutí o** renovaci** by mělo plynout ze stavu parket. Určitě se nevyplatí renovaci odkládat. Dnes se není renovace třeba bát. Dříve ji provázelo mnoho prašnosti, která se dostala do celého bytu. Dnes zásluhou moderních přístrojů, jde o bezprašnou záležitost. Brousící stroje působí zároveň jako vysavač a prach ukládají do speciálních vaků. Po vybroušení se parkety upravují povrchovými laky, nebo oleji a vosky, stejně jakoby byly nové. U renovace je možné nejen vybroušení, ale i měna barvy parket napuštěním.

Plovoucí podlahy dřevěné, laminátové Praha

Plovoucí podlaha je moderní i krásná. Hodí se do všech interiérů. Masivní, tedy dřevěná plovoucí podlaha má velkou výhodu v možnosti renovace, stejně jako parkety. Výhodou je i volba dřeva a možnost napouštění dřeva na určitý barevný odstín. Většinou však se využívá přírodní krásy dřeva, která je nejen neopakovatelná, ale i nejkrásnější. Nejčastěji se používá dřev jako je dub, olše, třešeň nebo buk. Případně exotických dřev. Laminát je druhá varianta plovoucí podlahy, která je na první pohled k nerozeznání od masivní. Rozdíl je tu ten, že laminátovou podlahu nelze renovovat, zato je však levnější. Dalším rozdílem je následná údržba podlah. Pro aba typy je však nejlépe využívat speciálních prostředků k tomu určených.

Pokládání dřevěných a laminátových plovoucích podlah v Praze

Záleží na způsobu pokládky. Plovoucí podlahy je možné k sobě lepit nebo využít zámkového spojení a tak i pozdější rozebíratelnosti. Pro obě pak platí, perfektní příprava podkladu. Tedy položení parozábrany, nanesení samonivelační stěrky a položení izolační folie proti klapavosti. U dřevěné plovoucí podlahy se pak nanáší konečná vrstva laky nebo vosky a oleji. Laminátová podlaha již konečnou vrstvu nepotřebuje.

Praha pokládání koberců a PVC

Opět jsme u přípravy podkladu i zde je nutná parozábrana a samonivelační vrstva, která zcela vyrovná a vyhladí podklad, který takto zaručuje vysokou životnost podlahové krytiny. Celoplošné koberce se dnes pokládají způsobem, který připomíná suchý zip. To zaručuje jejich vyšší životnost a zároveň i lepší užitnost a uklízení. PVC se většinou lepí. Lepidla se využívají ekologická a tak není třeba se bát chemických látek. Naopak přilepení PVC je výhodné z několika pohledů. PVC drží na místě, neprochodí se, neodstává, je hladké, lépe se uklízí. V neposlední řadě i déle vydrží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14013 (magazinpodnikani.cz#2990)


Přidat komentář