Podlahářské práce Praha

Rozhodujete se pro ideální typ podlahy do vašeho bytu nebo rodinného domu? Každá podlaha má své výhody a nevýhody. Promyslete si své nároky a poté už můžete vybírat např. z jednotlivých typů plovoucích podlah.

Když stavíte nový dům, vždy dbejte na to, aby byla střecha a podlaha realizována kvalitní firmou. Často se říká, že kvalitní střecha a podlaha znamená také kvalitní bydlení. Podlaha, která vrže, je prošlapaná a nerovná nám přidělává spoustu starostí a její opravy jsou finančně náročné. Naopak dobře zhotovená podlaha z kvalitních materiálů, nám může vydržet spoustu let a my se vyhneme zbytečným problémům s její opravou. Podlahářské práceNajděte si také vy firmu, která se zabývá pokládkou podlah a může vám nabídnout ty nekvalitnější služby. **
**

Podlahářské práce, výběr podlahy, požadavky na podlahu

Když se rozhodujete pro novou podlahu, je nutné přemýšlet nad tím, jaké bude zatížení podlahy v dané místnosti, jaká bude její údržba a jaké celkové požadavky na podlahu máte. Jiný typ podlahové krytiny se hodí do kuchyně a jiný zase do dětského pokoje. Při výběru správné podlahové krytiny je také důležité brát ohled na to, zda máte doma děti nebo zvířata. Během výběru podlahy nás ovlivní cena, údržba podlahy, zvuková a tepelná izolace, materiály, barvy a vzory.

Podlahové krytiny můžeme rozdělit na tři základní typy a to teplé, poloteplé a studené. Mezi teplé podlahové krytiny se řadí palubky, korkové desky a koberce. Poloteplé podlahové krytiny zahrnují xyolit nebo korkové linoleum. PodlahaA nakonec do** studených podlahových krytin** se řadí dlaždice a skleněné materiály. Dále také podle typu materiálu dělíme podlahové krytiny na korkové, dřevěné, PVC, keramické, skleněné, betonové a textilní. V současnosti se řadí mezi nejoblíbenější typ podlah plovoucí podlahy.

Plovoucí podlahy, pokládka plovoucích podlah Praha

Plovoucí podlahy nachází uplatnění jak v bytových, tak nebytových prostorech. Plovoucí podlahy jsou tvořeny lamelami, které se lepí v drážkách do sebe a ne na podlahu. Poškozené lamely plovoucích podlah se tak mohou jednoduše odstranit a vyměnit. Údržba těchto podlah také není příliš náročná. Vybrat si můžete např. plovoucí podlahy dřevěné, dýhované, laminátové nebo korkové. Kdy každý typ podlahy má své výhody a nevýhody.

Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyráběny z různých druhů dřevin (dekor švestky, třešně, dubu, buku, americké třešně, bambusu). Výhodou dřevěných podlah je vysoká odolnost vůči odření a propálení. Dřevěné podlahy se také vyznačují možností renovace, snadnou údržbou a pokládkou. Tento typ podlah se hodí více do místností s malým zatížením. Nevhodné je tyto podlahy umísťovat do koupelen, prádelen nebo jinak vlhkých místností. Pod tento typ podlahy není možné instalovat podlahové topení a jejich nevýhodou je také vyšší cena.

Laminátové podlahy imitují vzhled dřeva. Oproti dřevěným podlahám jsou finančně méně náročné a také snesou větší zatížení. Mezi další výhody se řadí jednoduchá údržba a možnost výměny poškozené lamely. Plovoucí podlahyLaminátové plovoucí podlahy nejsou odolné vůči vlhkosti, a pokud do podlahy vnikne voda, může se celá zdeformovat. Pod laminátové plovoucí podlahy může být umístěno podlahové topení.

Další možností jsou plovoucí podlahy dýhované, ty se vyznačují mechanickou odolností, jednoduchou držbou a tepelnými vlastnostmi, které se mohou srovnat s podlahami dřevěnými. Tento typ podlah je možné umístit na podlahové topení a další výhodou je také snadná montáž. Na rozdíl od podlah dřevěných je zde nižší pořizovací cena.

Především v místnostech, které nemají velké nároky na zatížení, se používají korkové plovoucí podlahy. Tento typ podlah je na dotek velmi měkký a teplý, má výborné zvukové izolační vlastnosti. Nevýhodou je však nižší odolnost a nutná povrchová úprava lakem.

Obkladačské práce, dlažby do interiéru i exteriéru Praha

Obklady a dlažby rozdělujeme podle toho, zda se užívají v exteriéru nebo interiéru. Obklady a dlažby v interiéru se dále dělí podle toho, zda je použijeme v kuchyni nebo v koupelně. Obklady a dlažby se liší nejen svým designem, ale dále také tvrdostí, odolností a nasákavostí. Před tím, než začneme nakupovat obklady a dlažby je vždy důležité vše řádně přeměřit a k celkovému výsledku přičíst alespoň 15% na ztráty. Když se vám totiž jedna dlaždice rozbije, může být značně problémové později sehnat úplně stejný typ.

Když realizujete novou koupelnu nebo jste se rozhodli pro její rekonstrukci, vždy myslete na to, že koupelna se řadí mezi jednu z ekonomicky nejnáročnějších místností. Obkladačské práceA proto je lepší volit spíše prvky nadčasové, které budou hezké po dlouhá léta a totéž platí i pro výběr obkladů a dlažeb.

Jestli vybíráte obklady, můžete se rozhodnout pro tradiční řešení, kterým jsou obklady keramické. Finančně náročnější se mohou stát obklady mozaikové, které jsou složitější v pokládce. Zajímavým řešením pak mohou být obklady zrcadlové a skleněné. Velmi netradiční mohou být také obklady dřevěné, kamenné nebo korkové. Největší užití mají stále obklady keramické, které jsou odolné vůči vodě a špíně.

Kvalitní pokládka zámkové dlažby v Praze

Zámková dlažba je ideálním řešením, když se rozhodujete pro zpevnění plochy před rodinným domem. Pomocí zámkové dlažby se mohou zpevnit příjezdové cesty, terasy nebo jiné velké plochy. Pokládka zámkové dlažbyZámková dlažba nachází své využití při stavbě chodníků, parkovišť, náměstí nebo také ve velkých nákupních centrech a kancelářských objektech.

Mezi výhody tohoto typu dlažby se řadí trvanlivost. Každý díl zámkové dlažby je vyráběn z velmi kvalitních betonových směsí. Zámková dlažba je odolná vůči opotřebování, má také minimální nasákavost a je mrazuvzdorná. Nepopiratelnou výhodou tohoto typu dlažby je také stabilita, jednotlivé díly do sebe velmi dobře zapadají. Při nákupu zámkové dlažby máte na výběr z velkého množství odstínů. Na zámkové dlažbě postupem let oceníte také její stálobarevnost. Pro tento typ dlažby se dále můžete rozhodnout na základě rychlosti pokládky, různorodosti tvarů, velikostí a barev. Zámková dlažba vám zajistí funkčnost, estetický vzhled a také snadnou údržbu. Nepopiratelnou výhodou je také příznivá cena této dlažby.

Na pokládku zámkové dlažby využijte služeb profesionála, který bude znát přesný postup a tak by neměly nastat žádné komplikace. Pokládka zámkové dlažby probíhá na štěrkový podklad, který je ohraničen obrubníkem nebo palisádou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13830 (magazinpodnikani.cz#2804)


Přidat komentář