Obkladačské a sádrokartonové práce - Brno a okolí

Řemeslné práce jsou rok od roku více ceněné. Na trhu je obrovská spousta pracovníků, kteří se zabývají stavební činností, ale vybrat mezi nimi pracovitého, poctivého a zkušeného odborníka nebývá jednoduché.

Už jste vybourali starou koupelnu a nyní potřebujete vybrat obklady a dlažbu nejen sem, ale také do kuchyně? Pojďme se podívat jaké jsou možnosti. Prvně si uvědomte, že obklad, který vyberete se Vám může za rok znelíbit nebo vyjít z módy i s takovou variantou musíte počítat. Proto většina lidí vybere motivy a barvy nadčasové, které bývají pro jejich byt ozdobou na dlouhá léta.

Například design dlažby s barvou jasného pomeranče a obtisknutých chodidel miminka – bude se Vám líbit i za 10 let – pokud ano, neváhejte s jejich výběrem. Jiný zákazník dá přednost ptákům nebo květinovému vzoru na obkladačce a jiný zvolí** obklad bez vzoru**. Další dilema Vás možná čeká u výběru tvaru nebo struktury, glazované či neglazované. A co otázka materiálu? Ne všechny** obkladačky** jsou keramické, obklad může být korkový, kovový, skleněný nebo kamenný či vinylový.

Profesionální obkladačské práce na Brněnsku

V mnoha prodejnách s obklady a dlažbou již mají počítačové programy, do nichž se zadají míry Vaší koupelny nebo kuchyně a prostřednictvím softwaru můžete vybírat barvy, tvary i vzory, máte tak ihned vizualizaci plánu a lepší prostor pro představivost hotového díla. Program ihned také vypočítá, kolik materiálu bude pro takovou realizaci třeba. Druhá možnost, nechcete-li se pouštět do práce sami, objednejte služby profesionála.

Obkládání koupelny Brno a okolí

Raději, než-li sami začnete svépomocí** obkládat koupelnu**, vyzkoušejte si technologii i svůj um na nějakém méně frekventovaném místě, například ve sklepě apod. Berte na zřetel, že jinak se obkládá zeď nová a jinak povrch, kde již byl obklad před tím. Předpokládejme tedy, že máte již naměřenu plochu, kterou budete obkládat, máte nakoupeny obklady ve správném počtu a vše co budete k práci potřebovat, to je:

 • obklady, lepící hmotu a tmel
 • penetraci nebo štěrkovou hydroizolaci,
 • zednickou lžíci, lžičky a rohové lžíce, štětku a váleček, hladítko,
 • kbelík nebo stavební truhlík, ozubenou stěrku na tmel
 • míchací vrtuli nebo metlu, případně míchací agregát
 • hliníkovou nebo dřevěnou stahovací lať - minimálně 2 metry dlouhou
 • úhelník pro kontrolu rovnosti stěn, podlah a vodováhu
 • řezačku na obklady, paličku s gumovou hlavou,
 • plíšky nebo křížky pro dokonalé navazování jednotlivých kusů
 • gumovou nebo plastovou stěrku na spárování
 • případně silikonovou hmotu
 • ukončovací lišty, listely ...20

Penetrace a odstranění starého obkladu

Penetrace se nanáší pro snížení a sjednocení savosti podkladu. Pro** odstranění starých obkladů** neváhejte použít kladivo a majzlík a obkladačky prostě odloupejte. Můžete také položit nové obklady na starý obklad, ovšem jen v tom případě, že nehrozí** odlupování** nekvalitní spodní vrstvy a nemá trhliny. To zjistíte, poklepem na jednotlivé obkladačky – neuslyšíte-li dutý zvuk, jsou v pořádku. Nezapomeňte před nanášením lepidla ještě řádně odmastit starý povrch.

Instalační předměty a přípojky, výměna rozvodů v koupelně

Připomínáme, že je nutné ještě před započetím** obkladačských prací** myslet na případnou** výměnu elektrických rozvodů, přípojky** na pračku nebo rozmístění zařizovacích předmětů, umyvadla, sprchového koutu nebo vany – ty se osazují až po obkladu stěn! Také na odvětrávací mřížky, vypínače a zásuvky apod.

Lepení obkladů do koupelny odborníkem na Brněnsku

Odborníci radí začínat s lepením první řady vždy od prostředka, tímto se zajistí zbytečné nevzhledné** krajní ořezy** – u krajů by neměl zůstat ořez menší než-li 10 cm. Problémy dělá také** obklad**, který na sebe musí navazovat vzorem nebo barevností či tvarem, proto je záhodno si složitější vzory rozprostřít předem na zem a mít přehled o návaznosti jednotlivých dílů.

Spárujeme obklady

Do 24 hodin po nalepení obkladů přichází na řadu** spárování**, mezery lze vyplnit spárovací hmotou. Očistíme zbytky lepidla, které vystouplo kolem obkladaček a můžeme začít. Spárovací hmoty nejsou už dávno jen šedé, na trhu najdete všechny odstíny a barvy, které se Vám jistě budou hodit i k vybraným obkladům a jsou i vodoodpudivé. Přechod mezi obkladem stěn a dlažbou na zemi se spáruje silikonem. Závěrem se odstraní opět zbytky a stěny se umyjí.

Využití sádrokartonu pro příčky, podhledy, půdní vestavby

Materiál ze sádrové hmoty, vlisovaný mezi dva silné papírové kartony, vysušený a dále například modifikovaný jako vodotěsná folie s laminátem, pro koupelny proti vlhku a plísni. Jaké má sádrokarton vlastnosti? Je tepelně i zvukově izolační a reguluje vlhkost. Jeho požární odolnost je 30 A min. nebo 60 A min., když se natře speciálním nátěrem. Skvěle se dá tvarovat, řezat a co je jeho nejlepší vlastnost je lehký a tak je s ním práce snadná a rychlá. Nevýhodou je omezení jeho použití jen ve vnitřku budov a je zakázáno na něj nanášet materiál obsahující vápno, vodní sklo a silikáty, nevhodné jsou také disperzní silikátové barvy. Kde se využije sádrokarton?

 • Podhledy
 • Příčky
 • Akustické stěny a podhledy
 • Instalační stěny
 • Předsazené stěny
 • Půdní vestavby
 • Rekonstrukce - slovo, které značí přeměnu starého v nové - vyměňte staré bytové jádro, starou kuchyňskou linku, z půdy vytvořte krásný byt nebo snižte stropy ve svém starém domě.

Nivelace podlahy

Pro** docílení perfektní a dlouhotrvající kvality podlahy**, ať je z jakéhokoliv materiálu je velice důležitá rovinnost podkladové plochy a bezpochyb také její vlhkost. Tyto veličiny dokonce udávají normy ČNS. Proto se přípravě povrchu má věnovat velká pozornost. Před nástupem nových technologií nebyla** nivelace podlahy** zrovna jednoduchou záležitostí, dnes ji šikovný řemeslník srovná do požadované roviny a hladkosti již do druhého dne, někdy i dříve.

Broušení a frézování podlah

Pro pokládku izolace, lité podlahy nebo podlahy jiné, někdy brání nerovnost nebo drsnost hrubé betonové podlahy.** Frézováním** se docílí hladkosti. Broušení nových** betonových podlah** se provádí za stejným účelem, aby byla připravena plocha zcela hladká, bez výčnělků nebo hrubých nečistot. Provádí se buď za sucha s odsáváním prachu vysavačem nebo za mokra.** **

Může tedy být použito například pro** přednátěrové broušení betonové podlahy**, nebo odstranění starých nátěrů nebo lepidel třeba po dlažbě, zarovnání dilatačních spár, brousit se dá také dlažba ze žuly, kameniny nebo terasa.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13342 (magazinpodnikani.cz#1517)


Přidat komentář