Montáže střešních oken, dřevostaveb a pergol

Výběr stavební firmy se nikdy nesmí uspěchat. Nejlépe uděláte, pokud celou stavbu případně přestavbu svěříte jediné firmě. Taková firma vám postaví dům od základů až po střechu a zároveň za celou stavbu také ručí.

Chcete bydlet ve svém a brzy?

Pokud ano, tak začněte s výběrem dřevostavby nebo** půdní vestavby.** Obojí poskytuje jedinečné bydlení, které je velmi rychle zbudované. Rozdíl je jen ve velikosti a ve výběru místa. Pro dřevostavbu si musíte vyhledat pozemek na místě, které se vám bude líbit a kde chcete strávit většinu života. Pozemek by měl také odpovídat vybranému typu dřevostavby. Pokud zvolíte dřevostavbu jako úsporný nízkoenergetický dům, nejlépe v pasivním provedení, musíte si uvědomit, že veškerá skleněná plocha by měla být orientována na jih. Půdní vestavbu můžete realizovat klidně v domě svých rodičů. Získáte tak samostatné bydlení a ušetříte za pozemek nebo jiné půdní prostory. Vybrat si půdní prostory samozřejmě můžete také kdekoli jinde. Snad ve všech městech je možnost najít si odpovídající půdní prostory, které po rekonstrukci poskytnou originální bydlení.

Montáž dřevostaveb, úsporné bydlení v dřevostavbě

Tento typ staveb je v poslední době velmi populární. A není se co divit. Dřevostavby mají vynikající vlastnosti, jsou velmi rychle postavené, během pár týdnů můžete bydlet a také poskytují energetické úspory, které však nesnižují komfort bydlení. Všechny dřevostavby mají vynikající tepelně izolační schopnosti. Jejich životnost v nezměněné kvalitě se udává až sto let. Jsou** ekologické** a mohou se stavět v podobě různých nízkoenergetických systémů. Nejčastěji jde o pasivní systém, který poskytuje vysokou úsporu ročních nákladů za dům. Dřevostavby mají vzhled jako zděný dům. To znamená, že stěny domu jsou opatřeny odpovídající fasádou, a vnitřní stěny jsou upravovány pomocí různých technik, které se vám líbí. Mohou to být různé typy dekorační malby, štuk, tapety, nátěry, obklady, prostě cokoli si přejete.

Střecha na pergolu, zahradní domek, altán

Střecha je základ domu. Ale nejen domu. Střechu potřebujete například na stání pro auto, na pergolu, zahradní domek či altánek. Druhů střech je celá řada, vždy záleží na přání zákazníka, nosnosti stěn a fantazii architekta. Konečnou podobu dostane střecha zásluhou jednotlivých na sebe navazujících prací.

Profesionální tesařské práce, stavba krovů

Ty jsou u střech základní a také první. Jde o stavbu krovů a vazby. Ta se nejčastěji staví ze dřeva. U nás se nejčastěji používá tříděné smrkové dřevo, které se opatřuje ochrannými nátěry proti dřevokazným houbám a plísním. Šikmé střechy se dělí právě podle konstrukce krovu. Známe střechy sedlové, mansardové, pultové a stanové. Výběr typu střechy se odvíjí také od toho, zda střešní prostory budou sloužit k bydlení či nikoli.

Pokrývačské práce, pokládka střešní krytiny

Při výběru střešní krytiny je nutné brát ohled na místo, kde je stavba postavená, na celkový vzhled stavby a také na užitné vlastnosti vybrané krytiny. Nejčastěji se používá pálená krytina. Jde o klasické tašky, které mohou mít různou úpravu a také barvu. Dále krytina betonová, která je dosti těžká. Nabízí se ve stejných variantách tvarů a barev jako krytina pálená. Nevýhodou je menší odolnost vůči mrazu. Zakrýt střechu můžete také přírodní nebo umělou břidlicí. Její pokládka však vyžaduje velmi zkušeného pokrývače. Jako další je varianta střechy** z lehkých střešních krytin**. Sem patří plechové střechy, které při správné volbě plechu mohou mít dlouhou životnost. Pak asfaltové šindele, které jsou velmi tvárné, proto se skvěle hodí pro netypické tvary střech. Podobné vlastnosti má i vláknocementová střešní krytina, která je ovšem křehčí a má kratší životnost. Novějším řešením jsou plastové střechy. Ty mohou být jako lehké vlnité krytiny, nebo mohou napodobovat všechny dostupné typy krytin. Všechny napodobeniny se vyrábějí z recyklovaných materiálů. Plastová střecha je odolná a má dlouhou životnost.

Střešní okna - kyvná, výkyvná

Jsou jediným řešením, které dokáže podkrovní interiér účelně prosvětlit. Z finančního hlediska jde také o nejlepší řešení. Každé jiné se většinou prodraží a neposkytuje dostatek světla. Sice krásné vikýře z venkovního pohledu, nejsou již tak praktické a krásné z pohledu vnitřních prostor. Z toho vyplývá, že střešní okno je pro podkrovní prostory nejvýhodnější. Některé typy střešních oken jsou vybavené i dálkovým ovladačem, který ovládá jejich zavírání a otevírání. Střešní okna se hodí do každého interiéru. Vybírat přitom můžete z desítek typů oken. Nejčastěji se používají kyvná střešní okna. Méně často výkyvná. Dnešní střešní okna mají celou řadu doplňků. Dají se elektronicky ovládat, mají různé senzory, zatemňovací systémy a další vychytávky, které usnadňují jejich ovládání.

Zateplování domů, kontaktní zateplovací systémy

Každý dům by měl být dobře zateplený. Pokud je zateplení dobře provedeno, sníží se roční náklady na vytápění opravdu významně. Zateplení se provádí kontaktními a bezkontaktními systémy**. Kontaktní zateplovací systémy** jsou nejrozšířenější, ve většině případů nejvhodnější a často i nejlevnější způsob řešení zateplení. Výhody kontaktního zateplení spočívají především v jeho jednoduchosti a výkonnosti. Bezkontaktní systémy nebo také fasády se hodí zejména jako dodatečné zateplení budov s vyšší vnitřní vlhkostí. Mezi zateplením a fasádou je volný prostor, který umožňuje vlhčí stěně odvětrávání.

Stavba pergol se střechou, bez střechy

Jde o zahradní stavby, které umožňují relaxaci nebo setkávání s přáteli. Tyto stavby bývají z různě upravovaných dřev, mohou být zastřešené nebo bez střechy. Většinou se po nich mohou popínat rostliny. Dobře postavená pergola dokáže podtrhnout ráz zahrady.

Plovoucí podlahy a jejich pokládka

Plovoucí podlahy jsou oblíbené zejména pro rychlost pokládky. Pokládají se bez použití hřebíků, šroubů či lepidla. Jednotlivé lamely jsou spojeny speciálními zámky. Aby se předešlo kročejovému hluku, pokládá se pod plovoucí podlahu tlumící vrstva nebo folie. Vhodné je také položit folie proti vzlínání vlhkosti. Plovoucí podlahy mohou být z laminátu, dřeva, korku, bambusu nebo i linolea.

Kvalitní stavební firma

Jak je vidět stavět není zase tak jednoduché. Stavět dnes svépomocí by dokonce mohlo být chybou. Na trhu je nepřeberné množství materiálů a nových technologií a jen odborník, který pravidelně podstupuje různá školení, se v nich orientuje. Může tak zákazníkovi poskytnout perfektní servis a zároveň i uspořit finance. Již z těchto důvodů vyhrává stavba na klíč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13303 (magazinpodnikani.cz#1438)


Přidat komentář