Montáže dřevostaveb, sádrokartonových konstrukcí a pokládka podlah Brno

Kvalitní řemeslné práce znamenají později kvalitní bydlení. Když chcete nevrzající podlahu nebo dobrou tepelnou izolaci, začněte vyhledávat služby řemeslníka. Odborník vám vždy dokáže poradit a odvést dobrou práci.

Dnes za své peníze požadujeme kvalitní služby. Internet nám nabízí velký výběr firem v našem kraji. Máme možnost dozvědět se názory bývalých zákazníků. Čas věnovaný výběru řemeslníka se nám pak vrátí na dobře udělané práci a odpadnou nám starosti s následnými opravami. Také v Jaroslavicích (okres Znojmo) můžete najít schopného řemeslníka Brno, který vám pomůže při stavbě nebo rekonstrukci domova.

pokládka podlah

Montáž dřevostaveb na Brněnsku

Pojem dřevostavba může evokovat představu chaty nebo srubu. To většinou není pravda. V Evropě se dřevostavby považují za naprosto normální, u nás stále převládají spíše klasické technologie. Lidé mají často nedůvěru v nové postupy. Společně se zvyšováním zájmů o nízkoenergetické a pasivní domy, roste také zájem o dřevostavby.

Jak vypadá dřevostavba

Hlavním rozdílem mezi dřevěným domem a zděným domem je konstrukce stěn domu. Základy, stropy, krov, střecha nebo okna mohou být provedeny stejně nebo velmi podobně jako u zděných domů. Zděná stavba má stěnu vyrobenou z cihel, tvárnic, malty. Tyto materiály málo izolují teplo, proto se využívají izolační materiály, které mají za úkol minimalizovat tepelné ztráty. Dřevostavbastěny vyrobené ze dřeva a prostor mezi dřevem je vyplněn izolací. Dřevo izoluje teplo mnohem více než cihla. Bylo by zbytečné izolovat pouze stěny, když by teplo utíkalo jinudy. U dřevostaveb se také nachází více izolace v podlaze a ve střeše, také se zde používají okna s trojitým zasklením. Náklady na stavbu tohoto typu domu jsou vyšší. Peníze se později vrací v podobě úspor za energii.

Jakou má dřevostavba životnost, jaká je rychlost výstavby

Pro dřevostavby je typické:pokládka podlah

  • Výborná tepelná izolace.
  • Nízká akumulace tepla.
  • Úspora prostoru je daná malou tloušťkou obvodových stěn.
  • Problémy s vlhkostí, aby k těmto problémům nedošlo, je důležité kvalitní utěsnění.
  • Vzhled domu, který může být velice extravagantní nebo nerozeznatelný od domu zděného.
  • Rychlost stavby, výhodou je, že se dá stavět i v zimě.
  • Životnost dřevostavby se uvádí okolo 80 až 100 let.

V roce 2007 se u nás postavilo přibližně 1 500 dřevostaveb. V roce 2006 to byla poloviny. Příčinou nárůstu zájmu o dřevostavby může být neustále se zvedající cena energií, zájem o životní prostředí a nástup generace, která se nebojí netradičních materiálů v bydlení.

Sádrokartonové konstrukce, montáž sádrokartonu Brno

V roce 1891 v USA byl patentován princip sádrokartonu. Od té doby je sádrokartón neustále vylepšován. Ze sádrokartonu se tvoří především nenosné konstrukce. Mezi výhody sádrokartonu patří rychlost montáže, čistota prostředí, ekologická nezávadnost, snadné odstranění, snadná kombinace s jinými materiály, dostupná cena. Mezi typy sádrokartonových konstrukcí patří dělící stěny, předsazené stěny, podhledy, rekonstrukce podkroví, podklad pro plovoucí podlahy.

Využití sádrokartonu pro rozdělení místnosti Brno

Sádrokartonem můžeme jednoduše rozdělit místnost pomocí dělících stěn. Dělicí stěny jsou nenosné, ale zavěsit se na ně mohou různé ozdobné předměty. S úpravami uvnitř stěn se na ně mohou také zavěsit skříňky nebo bojlery. Podle typu stěny si můžete vybrat ty, které mají vyšší požární odolnost (u běžných stěn je to 30 minut, u speciálních 120 minut) a lepší akustické vlastnosti.

Předsazené stěny pro zvýšení požární odolnosti, akustických vlastností

Předsazené stěny se využívají k zlepšení vlastností postavených konstrukcí. Předsazené stěny slouží např. k zvýšení požární odolnosti, zlepšení akustických vlastností, zlepšení tepelně – izolačních vlastností, vyrovnání křivosti stěny.

Sádrokartonové konstrukce – podhledy

Podhledy snižují zbytečnou světelnou výšku, vylepšují požární a tepelné vlastnosti.

Rekonstrukce podkroví za pomoci sádrokartonu Brno

Sádrokarton může být skvělým pomocníkem při rekonstrukci podkroví. Podkroví tak může být velice zajímavě architektonicky vyřešeno.

Plovoucí podlahy, sádrokarton jako podklad pro podlahu

Sádrokarton může být použit jako podklad pro plovoucí podlahu. Sádrokarton tak usnadní práci a ušetří čas. Sádrokarton bude vytvářet zvukovou i tepelnou izolaci.

pokládka podlah

Plovoucí podlahy, zatížení podlahy, údržba podlahy

Před výběrem podlahové krytiny si vždy musíme ujasnit několik věcí. Jaké požadavky by měla splňovat podlahová krytina. Pro někoho je důležitý vzhled, snadná údržba nebo odolnost. Dalším důležitým kritériem při výběru plovoucí podlahy je budoucí zatížení podlahy. Je rozdíl v zatížení podlahy, která se nachází v šatně a podlahou v hlavní komunikační zóně bytu. Ve výběru podlahových krytin je rozhodující i cena. Vždy je lepší zvolit kvalitní firmu na pokládku podlahových krytin, než se později zabývat jejich výměnou. Mezi oblíbené podlahy se řadí plovoucí podlahy. Mezi jejich výhody patří velmi dobré akustické vlastnosti, snadná vyměnitelnost a jednoduchá údržba. Užití plovoucích podlah je v bytech i ve veřejných budovách. Plovoucí podlahy jsou tvořeny lamelami, tyto lamely se lepí v v drážkách. Pro plovoucí podlahy je typické to, že se nelepí na podlahu.

Laminátové plovoucí podlahy, dýhované plovoucí podlahy, dřevěné

Plovoucí podlahy dělíme do následujících kategorií: laminátové plovoucí podlahy, dýhované plovoucí podlahy, dřevěné plovoucí podlahy, bambusové a linoleové plovoucí podlahy. Každý typ těchto plovoucích podlah má své výhody a nevýhody. Rozdílná je zde i cena. Laminátové plovoucí podlahy se řadí k těm levnějším a vynikají vysokou odolností. Dřevěné plovoucí podlahy jsou velice krásné, ale jejich nevýhodou je malá odolnost a vysoké nároky na údržbu.

Pokládka plovoucích podlah Brněnsko

Mnoho firem dnes nabízí službu pokládky plovoucích podlah. Před samotnou pokládkou je důležitý kvalitně upravený povrch. Dnes můžete také využít jako podklad sádrokarton, který zajistí dobré akustické a tepelné vlastnosti. Povrch před pokládkou musí být rovný, suchý a pevný. Odborníci doporučují ponechat 48 hodin před pokládkou lamely v místnosti, kde se budou pokládat. Lamely se snadněji přizpůsobí teplotě a vlhkosti místnosti. Během pokládání lamel by teplota v místnosti měla být okolo 18 ° C a vlhkost 55%. pokládka podlah

Údržba plovoucích podlah

Aby podlahy zůstaly po dlouhou dobu jako nové, je nutná jejich stálá údržba. U nových podlah je vždy důležité první ošetření. Nejdříve se odstraní prach a nečistoty po dokončení stavebních prací. Podle typu podlahy zvolíme vhodný čisticí prostředek a podlahu umyjeme. Pravidelné čištění znamená odstranění nečistot z podlahy. Důležitá je kombinace aktivních čisticích prostředků, které podlahu kvalitně vyčistí a ošetřovacích čisticích prostředků, ty udržují kvalitu a vzhled podlahy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13411 (magazinpodnikani.cz#1668)


Přidat komentář