Malířství a tapetářství

Proč si pozvat na malování nebo tapetování profesionála, jaké jsou druhy tapet a jaké inspirace se nabízejí při malování obrazů na stěnu. To jsou témata dnešního článku. Udělejte z dětského pokoje rozkvetlou louku.

Výmalba bytu profesionálem, tapetování

Plánujete** vymalovat celý byt**, v některých pokojích máte v úmyslu vytapetovat a v jiných zas obložit zeď velmi moderním materiálem? Troufnete si na tyto práce sami nebo si objednáte služby profesionálů?

Dnes se dají zdi našich domů i uvnitř obložit vnitřními obklady, univerzálním obklady a dekorativními prvky různých motivů a provedení, krbové obstavby. K dostání jsou však různé penetrace, impregnace, lepidla a tmely. V každém specializovaném obchodě by Vám měli odborně poradit, jak a na co se které výrobky hodí.

Odborník na malířské práce, volba vhodných barev

Takový odborník například ví, že pro prostory jako jsou sklepy, sklady nebo chodby může použít klihové barvy pro nenáročné aplikace – Kaolín, Unalex. Kde je někdy potřeba také provést protiplísňové, sanační a izolační nátěry.

Barvy pro běžné malování – Primalex Standard, Primalex Plus, Superlax A, se nanášejí do prostor jako jsou byty, výrobní a prodejní prostory, kanceláře. Vybrat si můžete barevný odstín dle vzorníku, který míchají ručně, nebo si jej předem objednají v míchacím centru.

Disperzní a akrylátové barvy pro náročnější aplikace - Primalex Polar, Neopalin, Dulux, Mistral, Düfa, Casati, Tollens - jsou vhodné pro obývací a reprezentativní prostory, exklusivní kanceláře.

Vědí také, kdy použít aplikaci válečkem, štětkou nebo stříkáním. Používají také technologie, jako je vysokotlaká stříkací technika. Takové nanášení barev vzduchovým vysokotlakým stříkáním přináší vysoký denní výkon a minimální vznik prašnosti. Je to vhodný způsob zejména pro malování průmyslových objektů, hal a skladů, ale i novostaveb rodinných domů a pro nástřiky fasád.

Nabídka malířských služeb, malování objektů na klíč

 • malování objektů na klíč
 • linkování
 • přípravné a drobné zednické práce
 • škrábání starých klihových barev
 • broušení nových omítek
 • pačokování vápnem
 • penetrační nátěr
 • strhávání tapet
 • ruční tónování
 • štukování v domě
 • stěrkování stěn
 • je bez pochyb, že zákazníka také potěší celkový úklid po takové práci, kdy nemusíte sáhnout na hadr či koště, vše máte hotové a uvedené do původního stavu.

Materiály používané při tapetování

Tapetování zahrnuje strhávání tapet a čištění stěn od zbytků tapet a lepidel. Lepení tapet mnoha materiálů na stěny a stropy interiérů. Vzorované, vleesové, dekorační, samolepicí, fototapety atd. Škála tapet je opravdu široká. Rozdílné jsou nároky na** povrchovou úpravu zdí v bytě**, kancelářských či dílenských provozech anebo v reprezentačních prostorách.

Vliesové tapety - omyvatelné, stálobarevné

Jsou omyvatelné, stálobarevné a lépe zpracovatelné než tapety papírové. Při lepení se nanáší lepidlo pouze na suchou stěnu rovnoměrně v tenké vrstvě, není třeba nanášet lepidlo na tapetu ani proložení tapet a provlhčení. Následně již stačí nalepit pás tapety shora dolů. Pokud někde zůstanou bubliny, můžeme je zlehka vytlačit vlhkým hadříkem stromečkovými pohyby - od středu tapety směrem k okrajům. Na lepení těchto tapet je vhodné použít lepidlo na vliesové tapety.

Papírové tapety, motivy papírových tapet

Kolekce bytových tapet se vyznačují retro vzory ve tvaru vodních vlnek, doplněných o odstíny bílé a béžové spojené s odstínem kakaově hnědým, tyrkysovým a žlutým. Vyváženost jednoduchého retro vzoru v barevné kombinaci doplňujících odstínů vyzařuje ze stěn jednoduchost a pozitivní energii. Jiné tapety nesou styl grafity, květinové vzory, dětské motivy...

Speciální tapety, sklolaminátové tapety

Některé tapety se vyrábějí z více než 90% recyklovaného papíru, pilin různé zrnitosti a dřevěných vláken. Čím je velikost zrna větší, tím musí mít i krycí papír větší gramáž a o to je samozřejmě i cena tapety vyšší. U panelových bytů, které nemají na stěnách štukovou omítku se s oblibou používají právě tyto tapety. Lepí se na zeď lepidlem speciál a po zaschnutí se válečkem nanáší interiérová barva, která může mít jakýkoliv požadovaný odstín. Existují také** textilní nebo sklolaminátové tapety**.

Fototapety a samolepicí dekorace

Mohou být 2 nebo 4 nebo až 8 dílné. Obrázek si lze vybrat z nabídky, nebo si nechat vytvořit obraz na stěnu z vlastní fotografie. Samolepky jsou na bázi fototapety. Vyberte si z řady listel, bondur, svislých motivů, kuchyňských, tématických obrázků – hudba, retro, čísel, postav, přírody, zvířat nebo ornamentů.

Jaké tapety použít do koupelny?

Do těchto místností se používají výhradně vinylové tapety, poněvadž jsou odolné vůči vodě a páře.

Jak zvolit správnou barvu do místnosti?

Správná volba barevného podkladu Vám pomůže navodit požadovanou atmosféru, kterou lze následně umocnit například nástěnnou malbou. Malby obecně podněcují tvořivost, rozvíjejí fantazii a smyslovou citlivost.

 • Růžová barva je spojována s láskou a vztahy, místnost vymalovaná touto barvou působí uklidňujícím dojmem.
 • Červená barva v místnosti zvyšuje výkonnost a dodává energii. Nejlépe se proto hodí do kuchyní a jídelen.
 • Oranžová barva vzbuzuje představu světla, je slavnostní a vyvolává pocit dobré nálady. Proto je vhodná do všech společenských místností.
 • Zelená barva je barva klidu a rovnováhy, odstíny žluté pak pocitů svěžesti a lehkosti. Obě patří do studovny, kde je potřeba se soustředit.
 • Modrá barva je barvou systematičnosti, míru a pohody. Používá se v ložnicích i koupelnách, působí harmonicky a uklidňuje.
 • Fialová barva symbolizuje důstojnost a bohatství, představuje moudrost a spiritualitu. Protože se v přírodě moc nevyskytuje, vyvolává pocit exotičností.

Malba přímo na zeď, malování dětských pokojů

Další oblíbenou službou je** malování umělci přímo na zeď**. Nejčastěji tuto službu vyhledávají rodiče pro dekoraci dětských pokojíčků nebo firmy pro zpestření prodejních ploch či zábavných podniků. Službu však může využít každý do libovolného prostoru. S nápadem nebo bez – malíř si svůj námět vždy vybere a dle předlohy na papíře se společně domluvíte na jeho realizaci či nějakém pozměnění.

Inspirace pro Vás

 • Pokoj slečny, která jezdí závodně parkur – ozdobeno koněm v životní velikosti dle předem dodané fotografie.
 • V obývacím pokoji v paneláku – malba krbu i s ohněm
 • V pracovně bez okna – malba okna s výhledem do zahrady – realistické a prostor prosvětlující
 • V kojeneckém ústavu nebe s motýli, ptáčky, mráčky a obláčky
 • V mateřské škole louka se zvířátky – jako za plotem medvídě, telátko, selátko, koťátko, hříbátko, jehňátko, štěňátko...
 • V ložnici postel a za ní moře a plápolající záclonky – vzdušný pocit plný léta
 • V restauraci na zdi sudy piva, chmel a znak
 • V prodejně sýrů – sýr, víno a zelenina na zdi vždy čerstvé a k nakousnutí
 • Ve sklepě s vinotékou dva regály realistické dva domalované

Každá malba je precizní a ruční a ještě navíc originální kousek. Vytvořte si – nebo si nechte vytvořit obraz nebo obrazy, které nikdo nemá. Takto dekorovaná stěna Vám vydrží i tři roky. Až se Vám přestane líbit, jednoduše ji přemalujete jiným obrazem nebo jednou barvou nebo překryjete tapetou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12688 (magazinpodnikani.cz#165)


Přidat komentář