Malířské práce - Klatovy

Krásná nápaditá výmalba dá interiéru, ale třeba i fasádě zcela jiný rozměr. Dokáže ze mdlého interiéru vykouzlit svěží, příjemný prostor, kde budou majitelé rádi pobývat. Kromě výmalby jsou velmi zajímavé i dekorativní úpravy stěn.

Krásná nová výmalba pozvedne interiér vašeho domova, nebo pracoviště a nabídne příjemné oživení, které podle potřeby přinese zklidnění nebo naopak zbystření mysli a úžasné nové nápady. Barvy jsou totiž hra s náladou, ovlivňují pohled na svět, nabízí možnosti jako máloco. Proto je nutné vybírat barevnost interiéru citlivě a s ohledem na určení dané místnosti. Velmi důležité je i to, která barva je komu milá. V barvě, která nepatří k vašim oblíbeným, se nikdy nebudete cítit opravdu dobře. To je také důvod, proč se doporučuje zeptat se i menších dětí, jakou barvu by měl mít jejich pokojíček. Ne každý kluk touží po modré a ne každé děvče po růžové. Mnohdy dají přednost barvám zcela jiným, které souvisí například s tím, co se jim líbí, nebo ve vyšším věku s koníčky či sportem. Dnešní doba nabízí kromě klasické výmalby i řady dekorativních prvků, a proto není problém splnit komukoli jeho přání.

Barvy nabízí změnu

Kromě vlivu na lidskou psychiku a náladu umí barvy ovlivnit i vnímání prostoru. Dokáží změnit pohled na tvar i velikost místnosti. Interiéru pouze svým působením pomohou změnit hloubku a atmosféru. Změní i vnímání tepla v místnosti, a také vnímaní světlosti. Přitom všem mají vliv nejen barvy samotné, ale i jejich odstíny. Jedna barva v několika odstínech dokáže velmi silné změny. Jedna barva v různých odstínech vytvoří mdlý nezajímavý interiér, stejně jako interiér dynamický, zajímavý a přitažlivý. Nebo může v interiéru zásluhou několika použitých odstínů vytvořit rovnováhu, která bude působit příjemně až relaxačně.

Jak vybrat správnou barvu do interiéru?

To je často velmi těžké. Jako nejvhodnější způsob se doporučuje udělat si před malováním čas a v rodinném kruhu si probrat oblíbené barvy. V prostorách, které slouží všem, by měly být zvoleny příjemné tóny barev pro každého člena rodiny. Často se volí barvy neutrální nebo navozující optimistickou náladu. Do soukromí jednotlivých členů rodiny by měly být voleny takové odstíny, které on sám zvolí. U dětí je vhodná regulace. Nápad s černou barvou v době puberty není zrovna ideální. Se správnou volbou barvy vám pomůže i profesionální malíř, který vám interiér vymaluje. Může vám navrhnout i zajímavé dekorativní úpravy, které z obyčejného interiéru vykouzlí luxusní prostředí. Barvy a um malířů mají kouzelnou moc.

Profesionální malíř na Klatovsku

Ačkoli se někomu může zdát, že malíř s barvami opravdu kouzlí, tak za tím stojí znalosti v oboru působení, míchání a použití barev. Základní barvy se dělí na primární, sekundární a terciální. Ty se mezi sebou pak míchají, a vznikají barvy s různou intenzitou čili sytostí a hodnotou jasu. Největší podíl na sytosti a jasu má přidání černé a bílé barvy. Pak tu máme barvy teplé a studené. Teplé barvy navozují pocity teple a přibližují, studené ochlazují pocitově interiér a vytvářejí prostor.

Kam kterou barvu v bytě?

Do tmavších místností se doporučuje žlutá barva. To proto, že umí prostor prosvětlit a zahřát. Navíc působí optimisticky. Doporučuje se ji kombinovat s odstíny barev oranžové, červené, fialové, ale velmi hezky působí i kombinace modré a zelené. Velmi sytá žlutá však může být nepříjemná, jemnější odstín a zvláště žlutozelená naopak působí příjemně. Kombinace žluté barvy je vhodná do dětských pokojů, kuchyní a jídelen. Zelená barva je další doporučovanou a hodně využívanou barvou. I zde je třeba volit správný odstín a kombinaci. Zelená je považována za chladnou barvu, navozující uklidnění a hodí se do pracoven, ložnic i místností, které se v létě přehřívají. Modrá nabízí uklidnění a pohodu. Je výbornou volbou do koupelen, pracoven i ložnic. Červená barva samostatně působí nepříjemně. V jemných tónech v kombinaci s dalšími barvami je naopak vítaným doplňkem, a v sytém odstínu je možné ji použít, jako dekorativní prvek. Zemité odstíny navozují příjemné, ale často nudné pocity. Zde je vhodné doplnění o jasnější barvy. Oranžová je optimistická a hodí se do kuchyní, obývacích prostor a jako doplněk k dalším barvám. Fialová je krásná s bílou, a velmi vhodná do kuchyně, dámské ložnice i pracovny.

Profesionální malířské práce Klatovy

Barevnost stěn není jediné, na co je nutné brát zřetel. Velmi důležitý je i stav stěn. Jednotlivé stěny je nutné zbavit nečistot, mastnoty i prachu. Je potřeba je opravit, a zapravit všechny důlky, odřeniny, i uražené rohy. Ještě větší úpravy potřebují zdi vlhké, napadené plísněmi, nebo se špatnou cirkulací vzduchu, kde vznikají také plísně, ale zejména v zimních měsících. Pro opravy existují postupy, které zkušený malíř zvolí. Pro zdi problémové je někdy nutné zvolit postupy razantnější, které mohou znamenat i okopání omítky a nové omítnutí sanační omítkou. Je možné použít i nástřiky, a pak speciální barvy určené pro problematické zdi. Ty se liší nejen složením, ale i způsobem použití. Malíři volí vždy správné postupy.

Dekorativní úpravy zdí Klatovy

Kromě výmalby je možné využít i dekorativních úprav. Ty nabízejí lesklé i matné nátěry, nástřiky, úpravu zdí pomocí štuků, stěrek, mramorování, tupování, metalické nátěry, dětské i jiné motivy. Dekorativní úpravy stěn se požívají většinou jen na jedné zdi a doplňují se klasickou výmalbou. Často se doporučuje i kombinace s tapetami.

Natěračské práce Klatovsko

Malování je vhodné doplnit i o nátěry. Radiátory, trubky, zárubně, okna, dveře a další části interiéru si zaslouží péči stejně jako zdi. Výhodou malování a nátěrů zároveň je dokonalé sladění interiéru. Dnes již není samozřejmé, že radiátor musí mít bílou barvu. Naopak doporučuje se nátěr sladit s barvou zdi, což zajistí efekt splynutí.

Nátěry fasád Klatovsko

Dům si zaslouží hezký vzhled i zvenčí. Nabídka fasádních barev je velmi široká. Její výběr se mnohdy řídí i chemickým rozborem stávající omítky. Zkušený malíř vybere nejvhodnější fasádní barvu, která zajistí krásný a funkční kabát domu. S nátěrem fasády je možné objednat i nátěry oken, dveří, plotu, pergoly a podobně. To zajistí dokonalý soulad i vzhled, který bude přitahovat pohledy kolemjdoucích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14234 (magazinpodnikani.cz#3211)


Přidat komentář