Kompletní rekonstrukce domů a bytů - Frýdek-Místek

Uvažujete o rekonstrukci bytového jádra či koupelny a zajímá Vás, jakým stylem probíhá? Zda je lepší najmout si jednu firmu na vše a jak dlouho samotná rekonstrukce potrvá? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte v následujícím článku.

Rekonstrukce bytů a domů Frýdek Místek a okolí

Rekonstrukcí (ve stavebnictví) není myšlena pouze oprava, jak se často chybně uvádí, ale spíše přestavba. Tedy vybourání původních částí nemovitosti a následné postavení nových, které se mohou značně lišit od těch původních.

Kompletní rekonstrukce domů a bytů - Frýdek-Místek

Opravdu kvalitní prací i spokojenými referencemi se může pochlubit pan Vladimír Vojtíšek. V jeho nabídce najdete rekonstrukce koupelen, rekonstrukce bytových jader, zednické a dokončovací stavební práce. Nabídka je opravdu široká a pan Vojtíšek se snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc. Pro jeho odpovědný přístup k jakékoli objednávce, tedy malé i velké, ho můžeme jen doporučit. Nabízené služby lze objednat u pana Vladimíra Vojtíška na e-mailové adrese v.vojtisek@seznam.cz nebo je možné jej kontaktovat telefonicky na čísle +420 776 401 155.

Více informací o Kompletní rekonstrukce domů a bytů - Frýdek-Místek se dozvíte zde

Rekonstrukce bytových jader v panelových domech - Frýdek Místek

Rekonstruovat lze nemovitost jako celek, ale pravidelněji se (zejména z finančních důvodů) přistupuje pouze k částečné či postupné rekonstrukci. Mezi nejčastější typy rekonstrukcí patří rekonstrukce bytových jader či pouze koupelen, ke kterým přistupují zejména majitelé starších panelových bytů.

Zapojení rozvodů, pokládání dlažeb při rekonstrukcích - Frýdek Místek

Ať se rekonstruuje jakoukoliv část bytu, vždy je nutné začít plánováním a až poté přistoupit k samotnému vybourání rekonstruovaných částí. Dále následuje odvezení veškerého odpadu a následně se přistupuje k opětovnému vyzdění vybourané části. Často je pak nutné zapojit veškeré potřebné rozvody vody, elektřiny apod. Následuje omítnutí a štukování nových zdí, případné provedení obkladů či dlažeb a malířské práce. Na konci každé rekonstrukce zajišťuje stavební firma úklid. 

Frýdek Místek rekonstrukce bytového jádra

Co se vlastně rekonstruuje, pokud se provádí rekonstrukce bytového jádra? Jedná se o rekonstrukci koupelny a záchodu, které ve většině bytů tvoří právě jádro bytu. Každý byt však může být postaven jinak a někdy je záchod a koupelna jen jednou místností.

Kompletní rekonstrukce bytového jádra, vydláždění koupelny - Frýdek Místek

Rozsah rekonstrukce samozřejmě závisí jen a jen na Vašich přáních. Může se jednat pouze o nové vydláždění či omítnutí, ale také o kompletní přestavbu zdí, rozvodů vody, výměnu sprchového koutu či vany apod.

Co je nutné vyřídit před rekonstrukcí - Frýdek Místek

Před i v průběhu rekonstrukce je nutné mít k dispozici smlouvu a stavební povolení. Stavební povolení Vám může vyřídit i firma realizující rekonstrukci jako součást jejich služeb. Je nutné pečlivě tyto dva dokumenty uschovat a data na nich uvedená musí být shodná, stejně jako údaje o chystaných a provedených pracích.

Frýdek Místek rekonstrukce koupelny

Kromě přestavby bytových jader se často přistupuje pouze k rekonstrukci koupelny (např. v rodinných domech). Může se stát, že současná koupelna není vhodně řešená a že je potřeba ji předělat či spojit se záchodem.

Jak se postupuje při rekonstrukci koupelny - Frýdek Místek

Rekonstrukce koupelny trvá většinou 2 týdny, avšak záleží na rozsahu požadovaných prací a velikosti koupelny. Jako první jsou zbourány určené zdi a odvezena suť, dále dochází k vyzdění potřebných částí a provedení technických instalací (vody, kanalizace, elektroinstalace), položení obkladů či případným malířským a lakýrnickým pracím. Poté již stačí pouze koupelnu vybavit nábytkem či zvolenou elektronikou, kterou je nutné patřičně zapojit.

Výběr obkladů do bytu, obklady na umakart - Frýdek Místek

Ať již obkládáte nově zrekonstruovanou koupelnu či sháníte obklady na umakart, je nutné vše pečlivě vybrat. Co se týče obkladů na umakarty, lze používat ty běžné, ale je nutné zakoupit speciální lepidlo.

Jaké obklady vybírat? Nejpraktičtějším a nejpoužívanějším typem obkladů je keramický. Je důležité vybírat dle nasákavosti, protiskluznosti a dalších vlastností. Na trhu je však velký výběr a většina keramických obkladů se vyrábí s minimální nasákavostí a ostatními kvalitními vlastnostmi. Vždy dávejte přednost výrobkům první jakosti známých výrobců, avšak na druhou stranu je nutné mít na paměti, že ne vždy nejdražší znamená nejkvalitnější.

Doporučené odstíny obkladů do koupelen - Frýdek Místek

Při vybírání obkladů nelze hledět jen na materiál a jeho kvalitu, ale samozřejmě i na barvy a motivy obkladů, které tvoří výsledný vzhled koupelny. Vzhledem k tomu, že koupelna je místnost, ve které tráví obyvatelé bytu velké množství času, je důležité, aby působila příjemně a útulně. Toho lze docílit vybráním spíše světlých pastelových barev bez velkého množství ozdobných prvků. Zajímavé jsou jak mozaiky, tak obklady větších rozměrů.

WC a koupelna - zvlášť nebo dohromady - Frýdek Místek

Před samotnou rekonstrukcí je nutné učinit rozhodnutí, zda je cílem rekonstrukce vytvořit ze stávajících dvou místností jednu větší a spojit tak záchod s koupelnou. Z logického hlediska provozuschopnosti toto doporučit nelze (zejména ve větších rodinách), tedy pokud nemáte v bytě ještě jedno WC. Záleží tedy spíše na Vaší konkrétní situaci a požadavcích.

Vana nebo sprchový kout

Další rozhodnutí, před kterým budete stát, bude volba mezi sprchovým koutem a vanou, pokud tedy nemáte to štěstí, že se Vám do koupelny vejde obojí. Jako kompromis je možné nalézt sedací sprchovou vaničku, která sice nemá s vanou jako takovou mnoho společného, ale je určena k tomu, aby si do ní mohl sprchující sednout. Samotný výběr však opravdu záleží na Vašich preferencích a zejména dispozicích dané koupelny.

Jak vybrat kvalitní firmu na rekonstrukci koupelny - Frýdek Místek

Nikdo Vám nemůže zaručit, že naleznete tu nejlepší firmu v oboru, která vše provede při nejmenších nákladech a nejkvalitněji. Je ale rozhodně lepší najmout si na veškeré práce firmu pouze jednu, než koordinovat několik nezávislých řemeslníků na místě. Před výběrem je důležité porovnat velké množství firem, které poskytují své služby ve Vašem okolí. Ač je pro nás většinou nejdůležitější nákladová stránka věci, více o firmě vypovídají spíše její reference. A to jak na ty internetové, tak nejlépe osobní od přátel či známých.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13043 (magazinpodnikani.cz#849)