Kamnářské práce - Žilov

Každý, kdo si přitápí v zimním období např. krbovými kamny či krbem, bude určitě souhlasit s tím, že takový zdroj tepla vytvoří v domě příjemnou a klidnou atmosféru. Dnes je dokonce možné pořídit si i tzv. biokrb do bytu, aniž byste potřebovali komín.

Kamna a krby, kamnářské práce Žilov

Plápolající oheň v krbu nebo praskání v kamnech provází člověka v zimním období doslova po celá staletí. V současnosti si čím dál víc lidí do svých domů pořizuje krby, krbová nebo kachlová kamna, apod., protože plápolající oheň dodá nejen příjemnou atmosféru, ale zároveň ušetří i nějaké peníze za čím dál dražší ceny energií. Dnes je nabídka krbů, krbových nebo kachlových kamen opravdu široká, na trhu jsou všechny možné tvary, barvy, od těch základních až po designové kousky. Například krásná kachlová kamna nebo originální krb se může stát dominantou obývacího pokoje, kterou budou Vaše návštěvy doslova obdivovat a závidět. Dnešní moderní krby, krbové vložky, kamna, atd. dovedou dle předem daného výkonu vytopit část nebo i dokonce celý dům, některé jsou vybaveny teplovodním výměníkem a je možné je připojit ke stávajícímu topnému systému. Existuje spousta firem, které Vám s výběrem a instalací kamen či stavbou krbu pomohou, dále Vám řeknou, jaký výkon by byl pro Vaše potřeby nejlepší a jaký je ideální pro daný typ kamen komín.  Některé firmy Vám dokonce vytvoří, pro Vaši lepší představu počítačový návrh budoucího krbu a následně ho na klíč postaví.

Biokrb - krb bez komínu Žilov

Ještě donedávna nepřipadalo v úvahu mít v některých prostorech otevřený oheň v krbu, jako například v panelovém bytě. Dnes již tohle neplatí a tam, kde není možné z nějakého důvodu mít klasický krb s komínem, je možné pořídit si tzv. BIOKRB. Biokrb, jenž nepotřebuje komín, má bezpečné plameny, které jednak hřejí a jednak navodí příjemnou atmosféru, navíc bez nepořádku, bez zápachu, bez popela a bez čištění skla. Biokrby jsou lehce přemístitelné po celém bytě, mají různé podoby, což znamená, že mohou vypadat jako klasické krbové vložky, jako krb nebo třeba jako otevřené ohniště. Biokrby mohou být i zavěšeny na zdi. Na rozdíl od klasických krbů, nemusí být biokrb obestavěn, je možné jej vkládat i do sádrokartonových konstrukcí. Jak je zde uvedeno, biokrb je krb bez komínu, je zcela ekologický, protože netvoří žádné spaliny. Při hoření se tvoří převážně vodní pára a zcela nezávadný oxid uhličitý, jen je nutné občas vyvětrat místnost, aby nevznikl pocit vydýchané místnosti. Biokrby jsou spíše designovým prvkem interiéru, ale je možné je využít i jako lokální topidlo. Jako palivo pro tyto krby slouží speciální bio alkohol nebo denaturovaný 96% líh. Není bezpečné používat jiný typ paliva, než je doporučeno výrobcem. Asi litr bio lihu stojí cca 15 Kč a vydrží hořet přibližně 3 – 5 hodin. I u biokrbu je třeba mít stále mít na paměti, že se jedná o otevřený oheň, který je dobrý sluha, ale také zlý pán. Biokrb je dobrou volbou pro ty, kteří si přejí mít doma atmosféru vytvořenou plápolajícím ohněm a přitom zde nemohou mít komín, zejména v bytech, kancelářích, apod.

Kvalitní krbová kamna Žilov

Krbová kamna vznikla postupným vývojem z klasických otevřených krbů. Dnešní krbová kamna jsou vyráběny tak, aby co nejefektivněji využila vytvořenou energii a přitom byl stále vidět oheň, který přináší pocit pohody. Mezi nejkvalitnější krbová kamna patří kamna vyrobená ve Skandinávii, protože je zde dlouhá tradice výroby. Instalace krbových kamen je jednodušší a rychlejší než stavba krbu, také cena je o něco nižší. Některá moderní krbová kamna je možné využít i k vaření, jak na horní plotně, tak i v prostoru ohniště. Existuje velké množství typů krbových kamen od různých výrobců, z kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Každá kamna musí stát na nehořlavém materiálu, a to na dlažbě nebo speciálním skle. Kolem krbových kamen by se neměl nacházet hořlavý materiál nejméně 20 cm u boků a 80 cm zpředu. Není dobré přirazit kamna až ke zdi nebo do rohu. Krbová kamna fungují tak, že vzduch je kamny nasáván, přiváděn do topeniště, kde putuje kolem skla, které omývá a přes překážku je odváděn do komína. Kamna jsou často obloženy akumulačním materiálem, jako jsou kachle, kámen, apod., což zajišťuje dodání tepla do prostoru i po vyhasnutí samotných kamen. Nejkvalitnější a také nejdražší kamna jsou z litiny, zejména kamna ze Skandinávie. Dalším používaným materiálem může být i ocel. Topeniště je vyloženo šamotovými deskami, které lze i vyměnit.

Pořízení klasického krbu v Žilově

Krby jsou jako topidlo v místnostech používány od nepaměti. Krby byly dříve jen s otevřeným ohništěm, maximálně vybaveny nějakou mřížkou zachycující létající jiskry. V posledních letech jsou krby vybavovány krbovými vložkami různých výrobců, které lépe využívají hořením vzniklé teplo a mají tak lepší výhřevnost. Existují i speciální krbové vložky, které umožňují použití krbu i u nízkoenergetických domů. Krby jsou zdrojem tzv. konvenčního tepla. Krb má tu výhodu, že může být vyhotoven dle Vašich představ a dle interiéru kam má být umístěn. Krb Vám může být navržen třeba i architektem přímo na míru. Při stavbě krbu se postupuje tak, že krbová vložka je obestavěna z různých materiálů, nejprve šamotem a následně kamenem, cihlami, apod. Nejčastější chybou při stavbě krbu je předimenzování, což znamená, že v místnosti vzniká příliš mnoho tepla.  V každém případě je nejlepší svěřit stavbu krbu odborné firmě, která Vám poradí i s výběrem krbové vložky nebo zpracuje počítačový návrh budoucího krbu dle Vašich představ. Jedině tak budete mít jistotu, že krb je bezpečný a funguje tak jak má.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13667 (magazinpodnikani.cz#2430)


Přidat komentář