Kamenictví - Třebíč

Kamenictví je velmi staré řemeslo. Zabývá se zpracováním kamene. Zdálo by se, že dnes, již není až tak populární, opak je pravdou. Kameník nám vyrobí náhrobek, nábytek na zahradu, desku ke kuchyňské lince nebo římsy ke krbu.

Kamenictví se zabývá opracováním kamene a výrobou kamenných produktů od náhrobků přes restaurování kamenných soch až po kamennou dlažbu.** Zpracovává nejrůznější druhy přírodního a umělého kamene.** Přírodní kámen je nejstarší stavební materiál provázející člověka od počátku. Vyniká vlastnostmi, jako je pevnost a životnost. Jeho mechanické, fyzikální a estetické vlastnosti se i při minimální údržbě kamene prakticky nemění. Umělý kámen má vlastnosti, které vycházejí z nových technologií, a lze ho použít všude tam, kde pro velkou hmotnost není možné využít přírodní kámen. Kamenictví Třebíč nabízí služby zabývající se výrobou a montáží produktů ušlechtilé kamenické výroby a dodávkou výrobků hrubé kamenické výroby.

Ušlechtilá kamenická výroba v Třebíči

Tato výroba zahrnuje celou škálu produktů z kamene ať již pro interiér nebo exteriér. Výrobky bývají v provedení matném, pololesklé nebo leštěné. Vybrané druhy kamene se liší vzhledem, strukturou, barvami a také zpracováním.

Jaký je nejčastěji používaný kámen v kamenictví?

Nejčastěji používané kameny jsou:

Výroba uměleckých předmětů - kámen mastek

Chemicky velmi odolný a také žáruvzdorný. Pro velkou odolnost proti teplotám a malé tvrdosti má široké uplatnění. Používá pro výrobu uměleckých předmětů, jako obložení krbů a kamen, na kuchyňské pracovní desky.

Mramor pro obkládání stěn a podlah

Nabízí širokou škálu barev, provedení bývá většinou lesklé nebo pololesklé. Pro své mechanické vlastnosti a strukturu se používá zejména v interiérech. Vyrábějí se z něj obklady stěn a podlah, parapetní a schodišťové desky, obložení krbů, barové pulty, koupelnové desky a mnohé další.

Výroba kuchyňských desek z žuly

Má naprosto výjimečné vlastnosti, pro které se používá v interiéru i exteriéru. K jejím vlastnostem patří vysoká tvrdost, odolnost proti vysokým teplotám i chemikáliím, trvanlivost a snadná údržba. Používá se především k obkladům stěn a podlah, na parapetní a schodišťové desky, barové pulty, koupelnové a kuchyňské desky a další výrobky. V interiéru se používá zejména v leštěném provedení, v exteriéru častěji v provedení hrubém.

Využití pískovce v zahradní architektuře

Používá se zejména na krbová obložení a další architektonické prvky v interiéru. V exteriéru se používá pro architektonické prvky staveb a široké využití má v** zahradní architektuře**. Jde o hrubý, řezaný materiál, který jde i brousit.

Okrasný kámen onyx, zdobné prvky

Patří mezi odrůdy chalcedonu a svou strukturou je podobný achátu. Využívá se jako okrasný kámen zejména při zdobných prvcích.

Travertin - usazená hornina

Jedná se o chemickou usazenou horninu vznikající na pevnině, která svým složením odpovídá vápenci. Na rozdíl od vápence je travertin pórovitý.

Umělý kámen artstone

Jde o umělý kámen na bázi minerálního materiálu a polyesterové pryskyřice, který vyhovuje nejpřísnějším hygienickým normám.

Výroba luxusních kuchyňských pracovních ploch - kámen Silestone

Je jedinečný svým vzhledem. Pocitem i hmotností působí jako přírodní kámen, jeho kvalita je však daleko vyšší. Je využíván hlavně při tvorbě nejluxusnějších kuchyňských pracovních ploch nebo v nejmodernějších komerčních projektech.

Co nabízí ušlechtilá kamenická výroba Třebíč?

Kuchyňské desky se nejčastěji vyrábí z žuly, která poskytuje velký výběr barevného provedení. Krby a krbové římsy se většinou vyrábějí podle šablon, které dodá kamnář, případně ten, kdo daný krb staví. Mastková krbová kamna jsou vysoce moderní a také úsporná kamna. Mastek totiž dokáže trvale akumulovat teplo a pak ho rovnoměrně a dlouhodobě vyzařovat do místnosti. Obklady a dlažby jsou stále nabízeny ve velmi širokém výběru. Kouzlo těchto dlažeb a obkladů je v jejich originálnosti. Nejsou téměř vidět spáry a často tvoří neuvěřitelné obrazce. Ať již na zdi nebo na podlaze. Kamenné shody a schodiště, je jedno zda v interiéru nebo exteriéru, vynikají trvanlivostí a odolností. Jsou vyráběny i s protiskluzovou úpravou a tak nehrozí nebezpečí uklouznutí.

Parapety vyráběné z přírodního kamene mají nespočet výhod. Nejenže jsou vzhledově zajímavé, ale především jsou trvanlivé. Svými kvalitami dalece předstihují parapety ze dřeva, umělé a také plechové.** Obložení koupelny přírodním kamenem** působí velice efektně. Doplníme-li ho i kamennou vanou a umyvadlem, stane se koupelna luxusní místností. Kamenné doplňky interiéru dodají na zajímavosti, vybírat můžeme kamenné hodiny, kamenný váleček na nudle nebo kamenné vázy. V exteriéru jde především o kamenné doplňky do zahrady. Mohou to být různé fontány, sochy, ale i kamenný nábytek. Tyto doplňky jsou často dělány na přání zákazníka. Zahradní krby a zahradní grily z kamene působí vždy zajímavě. Novinkou jsou žulové grilovací desky, které slouží pro zdravé grilování pokrmů.

Kámen jako obraz je obraz, který vytvořila sama příroda. Jde o zajímavé kamenné desky, vybrané z nejkrásnějších částí mramorových, onyxových a žulových desek. Nabídka hřbitovní architektury je velice široká. V nabídce jsou krycí desky, rámy, sokly a vázy, urnové hroby, náhrobky, hroby a hrobky. Samozřejmostí je i výběr různých soch, sošek, váz a jiných doplňků pro hroby. Vše bývá vyrobeno na přání zákazníka.

Co nabízí hrubá kamenická výroba Třebíč?

Zabývá se především opracováním kamene na cesty, obrubníky, kameny do zahradní architektury a ploty. Zdící štípaný materiál je opracovaný kámen, připravený ke zdění. Vyrábí se v několika variantách – střední a malý stavební kámen a kámen na suché zdění. Slouží ke stavbě zídek, plotů, soklů, štípaných venkovních schodů, sklepních prostor nebo opěrných svahů. Jeho použití je vhodné pro soukromé účely u rodinných domů a zahrad, ale i pro veřejné stavby. Obkladové materiály se nabízejí ve třech variantách. Štípaný obklad jsou vlastně desky k obložení domů nebo jiných staveb. Řezaný obklad se vyrábí na přání zákazníka, ten si zvolí sílu i formát a pak je mu kámen nařezán. Řezaný řemínek je deset centimetrů vysoký obklad o různé délce. Je možné použít ho v interiéru i exteriéru. Štípané dlažby jsou vlastně dlažební kostky různých velikostí, které doplňují obruby. Řezané kamenné dlažby se vyrábí v různých tvarech, sílách i velikostech. Často na přání zákazníka. Jejich využití je v zahradách, parcích, vjezdech, u bazénů, v soukromých i veřejných prostorách. Zahradníci a zahradní architekti hledají zajímavě tvarované kameny do zahrad. Kamenictví takové kameny nabízejí v různých velikostech, tvarech a druzích kamene.

Umělecké kamenictví na Třebíčsku

Nejspíše bychom měli zařadit umělecké kamenictví k ušlechtilé kamenické výrobě. Má však svá specifika. K výrobě používá nejrůznějších kamenů, včetně minerálních. Kameny kombinuje s dalšími materiály. Může to být kov, kůže, látka, silon nebo dřevo. Nezabývá se jen výrobou, ale provádí i rekonstrukce poškozených kamenných výrobků a soch. Umělecké bytové doplňky z kamene představují různé kamenné hodiny, stojací i nástěnné, lampy, svícny, vázy, poháry, mísy, koule, vajíčka nebo pyramidy. Umělecké kamenné šperky nabízejí náhrdelníky, přívěšky, náušnice, náramky, prsteny i brože. Často najdeme jeden motiv z různého druhu kamene. Umělecký kameník často pracuje na zakázku. Je schopný vyrobit i šperk nebo doplněk ze zákazníkem přineseného kamene.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12915 (magazinpodnikani.cz#556)


Přidat komentář