Kamenictví - Plzeň a okolí

Přírodní kámen je zcela unikátní materiál, který lze velmi dobře kombinovat s ostatními materiály. Díky svým úžasným vlastnostem jej lze používat doslova všude. A právě proto potřebujeme kvalitní kameníky.

V životě každého z nás někdy nastane chvíle, kdy je potřeba něco opravit, přestavět či vymalovat. Ne každý z nás je k takovým pracím předurčen a tak je potřeba objednat si na ně zkušeného odborníka Ústí nad Orlicí, který ví, jak se co dělá. Jak ale najít řemeslníka, který ovládá všechny tyto práce, aniž bychom museli hledat někoho dalšího?

Kamenictví Plzeň a okolí

Co se Vám vybaví, když uslyšíte slovo kamenictví? Jistě se Vám vybaví kameník, který na hřbitově tvoří z kusu kamene náhrobní kámen či něco podobného. Ale je potřeba říci, že kameníci nepracují pouze na hřbitovech s pomníky. Většina firem provozujících kamenictví se zaměřuje na spousty dalších výrobků a prací. Díky tomu, že je kamenictví obor, pracující s přírodním kamenem, který zpracovává, nabízí také jiné věci, jakými jsou například schody, základové a pamětní desky, pracovní desky, podlahy apod.

Náhrobní desky se nejčastěji vyrábějí z odolného granitu, opaxitu či dioritu.

Schody, dekorační prvky a kamenné bloky se vyrábějí z materiálů, které si přeje zákazník. Většinou se jedná o materiály jako mramor, žula, vápenec atd.

Pomníky a náhrobky

Pomníky a náhrobky nebo další požadovanou funebrální architekturu vyrábí kamenictví, které vám může nabídnout pomníky či náhrobky z přírodního kamene nebo žuly, které jsou pro tento typ výrobků osvědčené. Obvykle můžete vybírat z připravených návrhů nebo můžete požádat o individuální řešení. Záleží na vašem přání, na požadavcích a finančních možnostech. Zkušené kamenictví dokáže vyhovět všem vašim představám.

Náhrobky a pomníky na zakázku

Budoucí vzhled pomníku, náhrobku či hrobu záleží pouze na vás a můžete tedy požádat o jednohroby, dvojhroby, urnové pomníky nebo urnové schránky. Tyto výrobky mohou být žulové, nerezové nebo je možné vytvořit z kamene. Zakázková výroba představuje také výrobu části hrobu a jednotlivých dílů. Kamenictví vám vyrobí na zakázku například pomníkové díly, žulové obruby, zákrytové desky a vyrobí vám také nápisy na pomníky.

Využití kamenu v interiéru

Kámen v kuchyni, kamenné kuchyňské desky

Nejoblíbenějším materiálem používaným v kuchyni, a to jak v podobě pracovních desek, tak používaným k obkladům je přírodní kámen. Přírodní kámen je takto oblíbený zejména proto, že má své velmi specifické vlastnosti, jakými jsou vysoká estetická hodnota a neomezená životnost. Poskytuje ruku v ruce kvalitu a vysoký komfort s minimální údržbou. Pro kuchyňské desky jsou vhodné typy přírodních kamenů jako mramor, žula či travertin.

Kámen v koupelně, využití mramoru v koupelně

Chcete-li, aby byla Vaše koupelna prostorem nejen účelným a obyčejným, ale především místem přitažlivým a zároveň s výjimečnou atmosférou, pak je přírodní materiál to pravé. Pouze přírodní materiál podtrhne estetickou úroveň prostoru a vytvoří zcela novou a luxusní koupelnu. Přírodní materiál, který se používá nejčastěji, je travertin, žula, vápenec, pískovec a potrpíte-li si na luxus, pak je to jedině leštěný mramor. Nevíte-li jakou povrchovou úpravu v tomto případě zvolit, pak je to zcela plně na Vás a to buďto leštěné, matné atd. Na povrch lze dle potřeby nanést protiskluzové a jiné typy impregnací.

Kamenná podlaha Plzeň a okolí

Pokud nevíte jaký druh podlahy si domů zvolit, například do míst jako je chodba, kuchyně, koupelna apod., je přírodní kámen velmi elegantním a originálním řešením. Kamenná podlaha je vhodná všude tam, kde jsou prostory se zvýšeným zatížením. Oblíbená je nejen pro svůj estetický vzhled, ale také praktičnost a díky svým tepelně izolačním vlastnostem je zároveň perfektní variantou pro možnost podlahového systému. Údržba této podlahy je velmi jednoduchá a díky svému vzhledu nám dodává kamenná podlaha pocit čistého prostředí.

Obklady z přírodního kamene Plzeň a okolí

Díky svému vzhledu vypadají obklady z přírodního kamene dokonale a pro své vlastnosti se hodí na všechna místa v interiéru, a to například do koupelen, kuchyní, ložnic, obývacích pokojů, hal, chodeb, předsíní atd. Co se týče kamenných obkladů, tak se hodí nejen do interiérů, ale také do exteriérů a to v podobě fasád, soklu domů, plotů atd.** Kamenné obklady** jsou velmi oblíbené pro svůj estetický vzhled, ale také pro svou praktičnost. Kamenné obklady jsou díky svým tepelně a zvukově izolačním vlastnostem vhodné také pro topné panely. Jeho udržování je zcela jednoduché a jeho použití nám dává pocit čistého prostředí.

Kamenná fasáda - vápenec, mramor, žula, pískovec

Díky svým neskutečným vlastnostem lze kámen použít také jako materiál v exteriéru. Uchycení kamene lze provést dvěma způsoby. Prvním z nich je lepené uchycení, které se používá maximálně do výšky metru a materiálem, který je pro tento způsob vhodný, je pískovec, vápenec, mramor, žula, travertin a to vše od tloušťky 1 cm. Druhým způsobem je uchycení vzdušné, které lze použít pro dům či budovu bez omezení výšky. Materiálem, který se na tento druh uchycení hodí, je pískovec, vápenec, mramor, žula, travertin a to od tloušťky 2 cm.

Opracovávání kamene, kamenictví Plzeň a okolí

Již to, že kámen označujeme za přírodní materiál nám naznačuje, že se jedná o tzv. BIO produkt. Přírodní kámen nám tedy předurčuje fakt, že se jedná o produkt vytvořen přírodou. Kámen je nejstarším a také nejušlechtilejším stavebním materiálem, který byl využíván již tisíce let před námi. Přírodní kámen má zcela nenahraditelné technické vlastnosti jako tepelné, izolační, mrazuvzdorné, otěru vzdorné, vodě a vlhku vzdorné atd.

Přírodní kámen je zcela unikátní materiál, který lze velmi dobře kombinovat s ostatními materiály. Díky svým úžasným vlastnostem jej lze používat doslova všude. Tím, že lze tento kámen opracovat, obarvit a také vhodně technologicky upravit, jej můžete použít do všech míst a to bez ohledu na to, do jak barevného prostoru kámen chcete zasadit. Kámen nikdy nevyjde z módy a vždy to bude materiál, který je originální a výjimečný.

Údržba kamene v domácnosti

Stejně tak, jak se staráte o svůj nábytek a jiné zařízení svého domova, musíme se také starat o kamenné zařízení. Vzhledem k tomu, že se můžeme s kamenem doma setkat kdekoli, je ošetřování kamene v domácnosti důležité, neboť také na něm se mohou udržovat bakterie a různí jiní parazité. Pokud jsme si vybrali mramorovou podlahu je potřeba dávat velký pozor na to, abychom po ní nechodili ve špinavých botách, neboť se v nich mohou ukrývat drobné kamínky, které mohou Vaši mramorovou podlahu poškrábat. Pokud se Vám stane, že Vám kamenná podlaha někde praskne, zavolejte si kameníka, který k Vám domů přijede a podlahu opraví vhodným druhem silikonu.

Využití kamene v exteriéru i interiéru Plzeň a okolí

I když víme, že je kámen velmi tvrdým materiálem, nezastaví nás to před tím tvořit z něj stoly, parapety atd. A co víc, my lidé dokážeme jít ještě dál a vytváříme z něj sochy, které vypadají mnohdy jako živé. Díky svým neuvěřitelným vlastnostem, je kámen vhodný do interiérů i exteriérů, což se o žádném jiném materiálu říci nedá. A tak můžeme vidět kámen ve svých domovech, okolo domů, v bazénech apod. Velmi kvalitně dokonale také působí kámen v podobě obložení domu, což mu dodává na výjimečnosti a eleganci. Kámen je prostě dokonalost sama.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12957 (magazinpodnikani.cz#646)


Přidat komentář