Kamenictví - Opava a okolí

Zaujali Vás kamenné krby, komíny, ploty či kuchyně natolik, že přemýšlíte o tom, že by se Vám něco podobného líbilo? Hledáte v Opavě a okolí kvalitní kamenickou práci a schopné kameníky? Nemusíte hledat dlouho.

Kamenictví - Opava a okolí

Zpracování kamene je velmi variabilní, proto existuje mnoho způsobů, kde ho využít. Nejčastěji se jedná o různá obložení, kde lze využít kámen jako ozdobu. Oproti dřívějším dobám to má tu výhodu, že se nepoužívá kámen samotný, ale lze daný povrch zateplit, což podporuje dobrou izolaci, takže pokud chcete mít ložnici obloženou kamenem nebo dokonce fasádu domu, tak se nemusíte bát, že to bude na úkor příjmu tepla.

Kamenná fasáda - Opava a okolí

Kamenné zdivo lze ale využít i venku v exteriéru. Kamenné fasády jsou velmi působivé a je jedno, zda se daná budova nachází na menším městě nebo v centru velkoměsta. Totéž rovněž platí i pro schodiště, která jsou zejména u větších budov vytvořená z kamene.

Kamenné ploty - Opava a okolí

Řešíte, jaké oplocení si kolem Vašeho pozemku máte pořídit? Novinkou na našem trhu jsou** kamenné ploty**. Jedná se o komplexně pojaté systémové řešení neprůhledného oplocení pozemků. Základním rysem je jednoduchá montáž, neokoukaný design, množství doplňků pro oživení kamenné hmoty a dlouhá životnost. Díky ednoduché výstavbě tohoto oplocení je výhodou jejich využití rozličným způsobem. Nemusíte je využít pouze pro oplocení, ale také ke konstrukčnímu řešení pergol, venkovních přístřešků, autobusových zastávek, pro výškové rozdělení zahrad a pozemků či zpevnění svahů.

Kamenné zídky - Opava a okolí

Chcete proměnit okolí Vašeho domu, aby vypadalo stylově a jinak? Pokud nemáte žádné nápady, máme pro Vás tip. Žijete-li navíc v oblasti, kde jsou hezké kameny a máte tu možnost, vystavte si kamennou zídku. Zídka může být osázená skalničkami či postavena na sucho, nebo jí lze podepřít svah, vymazat hlínou či pospojovat maltou. Kamenné stavby zahradu zdobí a vnášejí do ní nádech starých časů. Tvoří trvanlivé hodnoty, které zde budou po celé generace a jsou součástí pevné kostry. Navíc stářím právě získávají na kráse, protože kameny dostávají patinu, porůstají mechem a stávají se tak organickou součástí zahrady.

Kamenné krby - Opava a okolí

Kamenné krby jsou nádhernou dominantou každého prostoru, ať už se jedná o zahradu, pergolu či obývací pokoj. Vyznačují se svou univerzálností a nadčasovostí. Hodí se jak pro klasický, moderní tak i rustikální styl. Rozlišujeme dvě cesty, jak kamenné krby stavět. Tou první, zároveň náročnější je celková stavby z pravých kamenů a druhou, častěji využívanou je tvorba krbu s kamenným obkladem, kdy se krbová vložka obloží kamenem. Pokud se Vám líbí kamenné krby, neváhejte a kontaktujte pana Milana Zmarzláka, který se na tuto oblast specializuje.

Kamenné sokly - Opava a okolí

Rekonstruujete rodinný dům a chcete zvýšit jeho prestiž? Kamenný sokl Vám vytvoří krásu, přidanou hodnotu a trvanlivost. Kamenné sokly jsou výjimečné pro svůj originální a honosný vzhled. Vynikají také svou dlouhou životností a jsou nenáročné na údržbu. Použití přírodního kamene zvýší prestiž každého stavení.

Zahradní schody - Opava a okolí

Zahradní schodiště by měla nenásilným způsobem zapadat do terénu a zároveň ladit se stylem zahrady a také s architekturou domu. Má za úkol zvládnout výškové rozdíly na pozemku a zároveň slouží k rozčlenění pozemku a zahrady. Je proto důležité vybrat kvalitní materiál a jejich upevnění vzhledem k využívání schodiště, podle povětrnostních podmínek, které v oblasti převažují a podle zatížení.

Při výběru materiálu je dobré myslet na to, že drsné nášlapné plochy vám zaručí vysokou stabilitu chůze a tím pádem i větší bezpečí. Do přírodního prostředí skvěle zapadnou hladké a rovné schodnice ze dřeva. Kvalitní dřevo je odolné proti otěru a dokonce mu neuškodí ani kontakt s vodou. Další možností jsou** kamenné schodišťové stupně.** Vybírat můžete z pestré nabídky barev a povrchů.

Kamenné komíny, pilíře a dlažba - Opava a okolí

Stavíte novostavbu a požadujete postavit nový komín? Máte starý komín a chcete jej rozbourat a postavit nový komín z kamene? Kamenné obklady dokonale nahrazují lomový kámen. Pracovní plocha je rovná, kompaktní, zároveň dostatečně hrubá což ulehčuje práci s kamenem. Kamenné obklady se používají v exteriéru i interiéru k obkladu plotů, fasád, zdí, koupelen, komínů, kuchyní a podobně. Přírodní kámen je krásný a kreativní produkt. Pokud jste se již rozhodli pro kamenný sokl nebo jiný kamenný prvek, zhotovení pilíře a komínu jistě zvýší krásu Vašeho domu.

Dekorační stěny v interiéru - Opava a okolí

Povrchy stěn v interiéru bytu či domu se nemusí jen malovat, i když výmalba klasickou úpravou patrně nikdy nevyjde z módy. Existují také různé dekorativní povrchové úpravy, díky nimž bude interiér naprosto originální. Výrazný dekorativní prvek tvoří kamenný obklad nebo umělý kámen. Obložení stěn v interiérech vnese do místnosti pocit útulnosti, hřejivosti a tepla, také exkluzivitu a eleganci. Záleží jen na fantazii designérů či samotných majitelů domů a bytů, jak využijí přednosti a všestrannosti kamene či umělého kamene v interiérech.

Důležitou součástí interiérů jsou také chodby, vchody a vstupní haly a chodby. Obklady z umělého kamene nebo kamenné obklady dodávají těmto prostorám přívětivost a hřejivou eleganci, styl a exkluzivitu. Obklady do chodby z umělého kamene ladí jak k rustikálnímu nábytku, tak i k modernímu interiéru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12960 (magazinpodnikani.cz#651)


Přidat komentář