Kamenictví - Hodonín

V dnešní době se často obracíme k materiálům, které nám poskytují praktičnost i exkluzivitu. Přesně tyto vlastnosti má nový obkladový kámen Technistone. Jde o umělý kámen, který svými vlastnostmi i vzhledem v mnohém předčí přírodní kámen.

Umělý kámen Technistone, pořízení kamene Technistone v Hodoníně

Technistone je ideální kámen. Přestože jde o kámen umělý, jeho povrch je srovnatelný s kamenem přírodním. Je bezpórovitý, důsledkem toho i hygienický. Je odolný proti poškrábání a to až tak, že na něm klidně můžete v kuchyni krájet maso či zeleninu bez jakýchkoliv následků. Je vhodný i do koupelen, kde se velmi dobře udržuje. Vynikne svým vzhledem na schodišti i v obývacím pokoji. Může být použit v jakémkoli interiéru a to i ve značně namáhaných prostorách, aniž by došel úhoně. Má vynikající vlastnosti. Některé dokonce předčí vlastnosti kamene přírodního.

Kamenictví - Hodonín

Pokud máte zájem o kamenické práce, kontaktujte firmu, která má bohaté zkušenosti a jeho práce se vyznačuje kvalitou a profesionalitou. Můžete si objednat danou službu přímo na zakázku anebo se můžete poradit, co by se hodilo vzhledem k vašim představám. Pracuje jen s nejkvalitnějšími materiály, se kterými má on i jeho zákazníci nejlepší zkušenost.

Kde koupíte interiérový kámen Technistone?

Umělý kámen Technistone většinou nabízejí kamenické firmy Hodonín, zabývající se interiérovými obklady. V nabídce najdete různé barevné vzory, s povrchem ve vysokém lesku nebo podlesku. Povrch může být také broušený nebo tryskaný. Kamenická firma kámen nařeže přesně podle vašich představ a následně ho i usadí do interiéru. Vzhledem k tomu, že nejde o kámen přírodní, nebudete nikde vidět nevhodné spoje. Navíc ostré rohy na nevhodných nebo nebezpečných místech vám kameník bez problémů zaoblí. Zásluhou kvalit umělého kamene Technistone vám kamenická firma udělá z obyčejného domu nebo bytu luxusní sídlo.

Z čeho je umělý kámen Technistone vyráběn?

Technistone je vyráběn z jakostních přírodních surovin křemenů, granitů, žuly, zrcadlových a skleněných granulátů, z malého množství barevných pigmentů a kvalitní polyesterové pryskyřice. Obsah přírodních složek tvoří více než 90 % hmoty výrobku. Dodává se v povrchové úpravě lesklý povrch, slate povrch, broušený povrch, antique povrch a brushovaný povrch.

Jaké má umělý kámen Technistone vlastnosti?

Užitné vlastnosti často předstihují přírodní kámen. Technistone má vysokou pevnost a tvrdost. Minimálně se obrušuje, což je vynikající vlastnost zejména při využití v kuchyni. Je téměř nenasákavý, chemicky odolný, hygienicky nezávadný a také protiskluzový. Všechny tyto vlastnosti jsou vysoce vhodné pro využití v kuchyních, koupelnách a na schodištích. Vyrábí se ve velké škále barevných kombinací a opakovatelnost výroby stejného vzoru je u tohoto umělého kamene samozřejmostí. Nemůže se tedy stát, že když se později rozhodnete pro instalaci dalšího kusu obložení, že již neseženete stejnou barevnou kompozici.

Mezi vlastnosti Technistone patří také reprezentační vzhled, dlouhá životnost, snadná údržba a cenová dostupnost. Všechny tyto poslední vlastnosti ještě umožňuje existence umělého kamene Technistone Light, který se vyrábí ve formě obkladových panelů. Technistone Light je tenčí a slouží k rekonstrukcím ve stavebnictví. Skvěle vynikne při rekonstrukci bytového jádra. Navíc jeho plusem je i rychlost rekonstrukce. Například kompletní výměna bytového jádra je hotová již za 6 dní. Umělý kámen Technistone a Technistone Light se dá vzájemně kombinovat a doplňovat. Oba druhy lze vyrobit ve stejné barvě i vzoru. Navíc při spojování jednotlivých desek nejsou vidět žádné spáry. Celý interiér tedy vypadá, jako by byl vyrobený z jednoho kusu nábytku.

Jednou z dalších velmi zajímavých vlastností je průsvitnost kamene. Je možné z něj vyrábět nejen lustry nebo lampy, ale také dosáhnout zajímavého efektu, kdy vám doma svítí pracovní deska nebo celá skříňka, případně určitý kus obkladu, který způsobí zajímavý efekt na zdi.

Jednou z dalších zajímavých vlastností je, že oproti přírodnímu kameni je teplý na dotyk. Což je vynikající zejména v zimním období.

Jak umělý kámen Technistone udržovat?

Kuchyňské desky nevyžadují speciální údržbu a udržují se běžnými neabrazivními kuchyňskými čisticími prostředky. Pokud je zapotřebí intenzivnějšího čištění jako obkladů kolem desky sporáku nebo kolem desky dřezu, kde je usazený vodní kámen, doporučuje se užití speciálních čisticích prostředků. Nedoporučuje se však nechat tyto přípravky příliš dlouho působit a po jejich užití celou plochu umýt saponátem a opláchnout čistou vodou.

Pokud je umělý kámen Technistone použit ve veřejných prostorách, doporučuje se ho opatřit impregnací a údržbu svěřit odborné firmě. Pokud se rozhodnete čistit výrobky z umělého kamene Technistone přece jen sami, použijte na silně zašpiněné dlažby doporučené produkty a nikoliv namíchané roztoky chemikálií, které by mohly povrch nezvratně poškodit. Dobré je udělat na malém kousku kamene zkoušku působnosti. V každém případě se doporučuje ve veřejných prostorách zřídit čistící zóny.

Jaká je odolnost Technistone vůči vysokým teplotám?

Díky použitým surovinám je Technistone odolný vůči tepelnému zatížení, vyskytujícímu se v kuchyních. Povrch Technistone je také prakticky nehořlavý, nezapálí jej ani hořící krabička zápalek, svíčka nebo vznícený olej. Pokud se vám stane, že na kuchyňskou desku postavíte náhle rozpálený hrnec nebo pánev, a hned ji zvednete, neměl by se povrch Technistone poškodit. Při delším působení takto rozpáleného nádobí může dojít k trvalému poškození pracovní desky z umělého kamene. Aby se zabránilo těmto možným nehodám, dodává nově firma Technistone nerezové příslušenství k pracovním kuchyňským deskám. Jde o ochranné nerezové prvky, které jsou testovány na odolnost proti vysokým teplotám. Slouží zejména pro odkládání horkých předmětů při vaření a pečení. Jsou designově řešené tak, že působí velice elegantním dojmem, což podtrhuje exkluzivitu Umělého kamene Technistone.

Novinka Technistone pro použití v exteriéru Hodonín

Zatímco až doposud byl umělý kámen Technistone určen pro použití v interiérech, lze ho nyní využít i v exteriérech. Novinkou jsou obkladové desky s názvem Technistone Exterior určené pro fasádní systémy. I zde jde o umělý kámen výjimečných vlastností. Je neporézní, což ho výborně chrání proti vlhkosti. Přestože je vyráběn v malých tloušťkách, dosahuje vynikající pevnosti. Navíc jeho odolnost vůči povětrnostním podmínkám je opravdu dlouhodobá. Umělý kámen Technistone Exterior si zachovává stejné vlastnosti jako jeho příbuzný, který se používá v interiéru. Má luxusní vzhled, čímž na sebe přitahuje pozornost. Velký výběr barev a také struktur umožňuje jeho sladění s ostatními plochami stavby a také začlenění do prostoru. Výborná kvalita za přijatelnou cenu ho upřednostňuje před ostatními materiály.

Využití umělého kamene Technistone

Ať se již rozhodnete využít umělého kamene v exteriéru nebo v interiéru, vždy budete překvapeni jeho vynikajícími vlastnostmi. Při výběru však příliš nespěchejte. Lákavé a zajímavé barevné provedení tohoto kamene často svádí k ukvapenému rozhodnutí. Lépe je si nechat poradit od odborné kamenické firmy, využít vzorníku a teprve potom se rozhodnout.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13005 (magazinpodnikani.cz#743)


Přidat komentář