Kamenické práce - Nový Jičín

Víte, že je možné krásnou studnou zkrášlit vzhled vaší zahrady nebo jiného venkovního prostoru? Taková okrasná zahradní studna dokáže změnit prostor k nepoznání. Pokud bude zeleň kombinovaná s kameny, můžete se cítit jako na zámku.

Přemýšlíte o zkrášlení své zahrady?

Aby byla vaše zahrada krásná, plná syté zeleně, potřebuje dostatek vláhy. Zahrada je místem odpočinku, ale vyžaduje svoji péči. To se týká  hlavně jejího zavlažování. Potřebujete tedy zdroj vody, například studnu. Ale zapomeňte na nevzhledně šedé betonové studny. Vaše krásná zahrada si zaslouží mnohem víc - okrasnou zahradní studnu. Zahradní studny se také vyrábějí z přírodního materiálu, kamene. Jistě si vzpomenete, jak jste při návštěvě nějaké pamětihodnosti obdivovali práci starých mistrů kameníků. Co vás nejvíc zaujalo? Zřejmě kamenné stavby, dlažba, zkrátka přírodní materiál, z kterého je cítit lidská práce a um.** **

Okrasná zahradní studna jako zdroj vody Nový Jičín

Zahradní studny bývají běžnou součástí mnoha nemovitostí. Jedná se o nezbytný zdroj vody, který vaše zahrada potřebuje. Studny nalezneme u venkovských obydlí, u chat, na zahradách. V dřívějších dobách, před rozmachem výstavby vodovodu, byla studna jediným zdrojem pitné vody. Každý majitel si ji hýčkal, čistil a tomu také mnohdy odpovídal zajímavý vzhled studny. V dnešní době se snažíme opět navrátit k přírodě. Proto se začínají čím dál častěji objevovat okrasné zahradní studny. Jsou budovány na obdiv kolemjdoucích a vyvolávají v nás možná trochu nostalgie. Krásnou zahradní studnou se nyní můžete pyšnit také vy.

Kamenné chodníčky a cesty, výstavba Nový Jičín

Jistě jste si sami všimli rozdílů v používaných materiálech při výstavbě různých chodníčků a cestiček. Dnes je moderní používat i na zahradách zámkovou dlažbu. Ale ruku na srdce - nepřipomíná vám taková cestička spíše městský chodník? Výstavní cestička v zahradě je vybudována z kamene. Proto některé zahrady vypadají jak z okolí zámku. Kámen je přírodní materiál a jako takový do zahrady patří. Jistě si vzpomenete, jak jste na zmiňovaném výletě kráčeli po kamenné cestě. Bylo vám to příjemné, že? Jistě, kámen je přírodní přirozený materiál. Chůze po něm je nesrovnatelná s chůzí po asfaltu nebo betonu.

Jak vybrat typ zahradní studny?

Běžná studna slouží jako zdroj vody. Ale okrasná kamenná zahradní studna slouží také jako estetický stylový doplněk vaší zahrady nebo přilehlých prostor rodinného domu, chalupy či chaty. Okrasná studna by měla být zasazena do okolního prostředí vhodným způsobem. Proto se při výběru stylu a tvaru studny raději poraďte s odbornou firmou, která má bohaté zkušenosti a dokáže vám nabídnout nejvhodnější řešení pro dané prostředí. Pak zahradní studna poskytne výrazné oživení a zkrášlení celého prostoru.

Jak vylepšit vzhled staré zahradní studny?

Pokud již studnu na zahradě *** ** ***máte, ale nejste příliš spokojeni s tím, jak vypadá, starou studnu je možné přestavět. I ze staré, nevzhledné studny** ** lze vytvořit dominantní ozdobu vaší zahrady. Samotnou starou studnu lze například obezdít. Pokud máte na své studni b** ** etonovou skruž s pumpou, je možné pouze sejmout její betonové víko, navýšit okraj skruže a nechat obezdít dekorativními dlažebními bloky nebo kamenem. Po takové úpravě bude vaše studna k nepoznání.

Jak vytvořit repliku studny?

Pokud na své zahradě studnu nemáte a ani nehodláte investovat do budování nové studny, můžete na zahradě nechat vybudovat** repliku okrasné zahradní studny**. Repliku čili imitaci studny můžete umístit poblíž přívodu vody. Do nádržky umístěné v replice studny pak můžete zasadit například několik vodních rostlin. Studnu si můžete nechat postavit v klasickém venkovském stylu. Ten tvoří typická kruhová kamenná obezdívka, dřevěná nebo došková stříška a nezbytné dřevěné vědro s kováním. Vznikne krásná a poutavá kamenná studna, kterou vám budou vaši sousedé jistě závidět.


Jak vybudovat kamennou cestičku nebo plochu

Podívejme se, jaké další možnosti přináší kámen pro krásný vzhled vaší zahrady. Kámen je přírodní materiál, který se výborně hodí k výstavbě zahradních cestiček, pěšinek nebo užitných ploch. Výborně ladí s trávníkem a květinovou výzdobou. Pokud tedy chcete vybudovanou kamennou studnu ještě zdůraznit a sladit s okolím** **** ** , nechte si vybudovat okolní kamennou dlažbu. Vyšlapanou cestičku v trávníku m** ** ** **ůžete nechat osadit oblými kameny. Věřte, že vaše zahrada získá pohádkový vzhled. Velmi vkusná je i klasická dlážděná cesta. Dlažba může mít podle vašeho přání poutavou texturu. Pokud patříte mezi náročné zákazníky, kteří dávají přednost individualitě, můžete si nechat vybudovat například studnu na přírodní či uměle vytvořené mohyle. Vhodným doplňkem kamenné plochy je vybudování jednoho či více schodů.** **Studna pak na sebe strhne veškerou pozornost kolemjdoucích i návštěv, navíc tímto přirozeným způsobem zakryjete i případné nerovnosti zahrady.

Zhotovení zahradní studny firmou Nový Jičín

Pokud se vám taková krásná zahradní studna zalíbila a chtěli byste její stavbu nechat zrealizovat, přinášíme vám několik informací jak postupovat. Možná už teď máte v hlavě představu, jak by měla vaše nová zahradní studna vypadat. Ale ani v opačném v případě nemusíte zoufat. Obraťte se na zkušenou kamenickou firmu a nechte se překvapit, jaké možnosti vám budou nabídnuty. Jak bude realizace probíhat? Postup jsme shrnuli do následujících bodů:

  • konzultace - upřesnění veškerých parametrů, velikosti studny, jejího tvaru, výšky a barvy
  • volba druhu materiálu - kámen, dřevo, krytina
  • určení specifických doplňků nebo kování
  • vlastní výroba zahradní studny ve firmě
  • dovoz a montáž na vaší zahradě

Jak dlouho trvá zhotovení zahradní studny?

V první řadě je třeba zhodnotit prostor, ve kterém bude okrasná studna umístěna. Navrhovaná studna musí ladit se svým okolím. Je nabízena široká škála zahradních studní, podle svého určení a stylu. A každý z nás může mít individuální přání na realizaci studny, proto je třeba vytvořit návrh studny přesně pro vás. Po konzultaci schválení veškerých detailů je výroba vaší studny zahájena. Výroba studny probíhá ve firmě a podle náročnosti je studna hotova zhruba do dvou týdnů. Poté budete kontaktováni a je domluven termín instalace studny na vaší zahradě. Vlastní montáž studny vás nebude časově zatěžovat. Zahradní studna je zkompletována obvykle během tří hodin!

Drobné zahradní stavby a okrasné prvky z kamene Nový Jičín

Aby vaše zahrada byla opravdu plně funkční a účelná, na zahradě můžeme nechat zrealizovat další kamenné okrasné prvky nebo drobné stavby z kamene. Zahrada by měla být budována v jednotném stylu. Proto je vhodné okrasnou kamennou studnu doplnit prvky z kamene. Takovým okrasným prvkem se může stát:

  • zahradních cestička, pěšinka nebo kamenná užitná plocha
  • kamenná terasa
  • kamenné shody
  • pilíře z kamene
  • kamenné podezdívky

Kde je možné zahradní studny realizovat?

Styl zahradní studně by se měl především řídit architektonickým stylem budovy. Vzhled a styl a tedy celkové uspořádání veškerých prvků z kamene se tedy bude lišit podle toho, zda se nachází v prostředí stylového vesnického stavení nebo střídmé funkční architektury. Zahradní studny působí čistě přírodním dojmem. Jedná se o krásné stylové studny, které se hodí také jako dekorace. Podstatně zkrášlí prostředí jako okrasné zahrady, parky nebo náměstí. Mohou se stát ale také součástí zahrad rodinných domů nebo řady rekreačních míst. Navrhovaná okrasná studna bude ladit se svým okolím. Současným trendem je návrat k přírodním materiálům, ke kameni, návrat k přírodě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12965 (magazinpodnikani.cz#662)


Přidat komentář