Instalatérské práce - Praha

Pryč jsou doby, kdy jeden řemeslník opravil na koleni, co se dalo. Dnešní technologické postupy, přísné bezpečnostní postupy a atestace vyžadují, aby v každém oboru pracoval profesionál. Seriálový Bohouš z Chalupářů by se dnes divil, co by musel ovládat.

Instalatérské práce, revize spotřebičů - Praha

Znáte ty případy, kdy nemůžete sehnat šikovného řemeslníka, a tak navštívíte „hospodu“, kde Vám na něho vždy někdo podá reference, kontakty či alespoň poví, kde jej najdete? Doba se sice mění, ale šikovných řemeslníků je stále jako šafránu. Jeden má ruce obě levé, další firma má nesolidní jednání a tak se stále lidé spoléhají na doporučení jako jedno z hlavních vodítek kvality nad cenou. Protože šetřit na dobrém řemeslníkovi se opravdu nevyplácí.

Je toho opravdu hodně, co v hlavě nosí takový** instalatér**, všechny izolace, kohouty, křížení, kolena, redukce, sedla a spojky, šroubení, těsnění, roury a zátky... Dokáže pro Vás vykouzlit takové zázraky, jako je teplá voda v koupelně, teplíčko v obýváku nebo hořící plynovou plotnu v kuchyni. Umí také přesně změřit, vypočítat nebo pospojovat všechny rozvody, které budou třeba ve Vašem domě, má na to atestace a musí dodržovat předepsané postupy a předpisy. Zabývá se také revizemi plynových spotřebičů i rozvodů a případně odstraní zjištěné závady.

Instalace rozvodů vody Praha

Normy, podle nichž se musíme řídit při** instalaci**, například při** instalaci rozvodů vody,** jsou přísné a zabezpečují požadavky, které ochraňují zdraví člověka a kvalitu pitné vody. Nebo další příklad - rozvod nesmí zrezivět tedy zkorodovat. Řešením je materiál z mědi, u kterého tyto změny nehrozí. Musí se dbát na vhodný spojovací materiál, protože například u pozinkované ocele hrozí, že společně s mědí rozleptá zinkovou vrstvu, pokud je měď před zinkem. Řešení je snadné – po proudu vody se instalují nejprve pozinkové a následně po nich až měděné rozvody, aby k takové reakci nedošlo. Celoměděné rozvody je nutno použít u cirkulačního potrubí.

Sprcha, která jde nastavit jako déšť nebo vodopád

Toužíte cítit se ve své koupelně jako v přírodě? Potom je pro Vás vhodná sprcha se systémem Raindance, která lze nastavit jako deštíček, déšť nebo lijavec, teplý letní nebo chladný podzimní... Můžete také relaxovat pod vodopádem a nechat si takto namasírovat unavená záda. Předvolby jsou velmi variabilní a rozmanité. Ruční sprchy mají průměr 100, 120 a 150 mm a pevné sprchy dokonce 180, 240, 350 až 600 mm.

Každý zkušený instalatér Vám prozradí, že ač bude stejná spotřeba vody při klasickém sprchování, tak s touto výjimečnou sprchou si užijete mnohem efektivněji a naopak jsou potěšeny také ostatní smyslové orgány jako zrak nebo sluch. Co by člověk mohl chtít od sprchy více? Udělejte si ze své koupelny ráj na zemi.

Volně stojící vany, retro vany, akrylátové vany Praha

Dlaždice a vana někde u zdi nebo v rohu? To jsou zastaralé přežitky, dnes je moderní mít v koupelně podlahu dřevěnou a vanu instalovanou nejlépe uprostřed. Volně stojící vany jsou velmi IN a jedny z nejoblíbenějších jsou retro vany s nožkama. Zde musí majitel počítat, s navýšením podlahy u rekonstruovaných koupelen, kde je ukryt přívod vody i odpad. U nových domů je nutno počítat s takovou vanou již v projektu. Ceny akrylátových van se pohybují v rozmezí od 40 000 Kč do 120 000 Kč.

Výběr mezi kotlem kondenzačním a klasickým

Rozhodujete-li se nad těmito dvěma kotli, jistě Vás nejprve zaujme cena, který je nižší u klasického plynového kotle. V dlouhodobém měřítku je ovšem kondenzační kotel nakonec levnější i když jeho pořizovací náklady jsou vyšší. Kde jsou další rozdíly mezi těmito dvěma typy kotlů? Rozdíl v účinnosti obou kotlů tvoří asi 15% a lepší z nich je samozřejmě kotel kondenzační. Je to způsobeno tím, že využívá také latentní teplo, tedy to teplo, které odchází u běžného kotle komínem. Ročně se tak dá ušetřit až 40% nákladů na otop. Náklady na počáteční investici kotle se tak vrátí již do 5ti let. Když se porovnají nákupy a investice do těchto kotlů, zjistíme, že oproti rekonstruovaným domům jsou kondenzační kotle instalovány hlavně do novostaveb.

Instalatér by Vám měl umět vykalkulovat celkové náklady, ale také dlouhodobé úspory s kondenzačním kotlem. Poradit Vám, zda bude pro Váš typ domu lepší rozvod dvoubodový nebo plynule regulovatelný. Při čemž plynule regulovatelný výkon je opět daleko pružnější a ekonomičtější. K hledisku ekonomickému také přispívají regulátory prostorové teploty, kde se dá navolit teplota, čas nebo samočinné vypnutí.

Podlahové vytápění a jeho instalace Praha

Instalatéři Vám také připraví studii pro dokonalé podlahové vytápění, kde bude obsažen všechen materiál jako lepidlo, topná čidla a kabeláž, folie, izolace i nosná konstrukce... Také spočítají náklady na instalaci a provoz plus například porovnání jaká by Vám vznikly náklady při jiném druhu vytápění.

Co tedy je známo o** podlahovém vytápění? Není vidět a náklady jsou nižší než-li u jiného druhu vytápění. Topení může být položeno jak pod dlažbu tak pod plovoucí podlahu, pro výběr podlahy však platí kritérium čím menší izolace – tím lépe. Musí však splňovat bezpečnostní předpisy, které se k podlahovému vytápění vztahují. Na **podlahové vytápění lze položit také koberec nebo linoleum. Prostory o kterých víme, že budou trvale zastavěny jako prostor pro kuchyňskou linku, vestavěné skříně, vanu atd., tyto prostory ponecháme bez podlahového vytápění.

Topenářské firmy nejprve spodní část podlahy perfektně zaizolují, aby teplo mohlo unikat jen směrem nahoru a například u oken nebo prosklenými výlohami lze podlahové topení kombinovat s konvektorem, který nastalou nižší teplotu vyrovnává. S podlahovým topením máte stále nohy v teple, což se v porovnání například s radiátory říci nedá. Při takovém vytápění je naopak u země nejchladněji.

Havárie, poruchy a opravy v domácnosti Praha

Topenáři jsou zde také proto, aby nám pomohli v případech, kdy potřebujeme opravu. Přejeme Vám, abyste služby topenářů a instalatérů potřebovali jen v případě zakoupení nového bytového spotřebiče, při stavbě nebo rekonstrukci svého bydlení a nikdy při žádné nepředvídatelné havarijní situaci, jakou může být prasklý vodovodní kohoutek, nefunkční topení nebo dokonce prasklá kanalizace nebo odpad či jiná porucha.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13026 (magazinpodnikani.cz#802)


Přidat komentář