Instalatérské práce - Dolní Benešov a okolí

Voda, odpady a topení jsou dnes samozřejmým komfortem, bez kterého si bydlení nelze představit. K tomu, aby všechno správně a bez závad fungovalo, je třeba kvalitní projekt a neméně kvalitní instalace.

Kvalitní instalační rozvody - výměna starých rozvodů

Dá se říci, že již 20 let staré rozvody nejsou to pravé ořechové. A to tu nezmiňujeme mnohem starší rozvody. Zejména v panelových a bytových domech, nebo ve staré zástavbě měst, či starších rodinných domků, které někdy stále ještě mají rozvody ze studny a záchod v suché podobě. Starší rozvody mají řadu nešvarů a nedostatků. Nejde však o nekvalitní práci** instalatérů**, ale o nedostatky tehdejších materiálů. Dřívější materiály byly hlučné, uvolňují do vody železné prvky, rezaví, hnijí, prosakují zásluhou nekvalitních lepicích materiálů, kapou, trubky jsou velmi silné a tak je efektivita vytápění slabá a drahá. Ve své době byly tyto materiály nejlepší. Instalatérské práceDnes jsou na poslední příčce kvality. Nové materiály jsou zdravotně nezávadné, mají** dlouhou životnost**, nové kvalitní způsoby montáže, jsou nehlučné, nebo je hluk maximálně utlumen, izolované, a mají mnohonásobně vyšší efektivitu v důsledku vybrané instalace i technologie. Je však nezbytné, aby jejich instalaci prováděli výhradně odborníci.

Instalatérské práce , instalatér Dolní Benešov

Dnešní stavební normy a předpisy, stejně jako široká nabídka materiálů a technologií, vylučují možnost, aby si majitel jakéhokoli objektu instaloval rozvody vody, kanalizace nebo topení sám. instalatérV současné nabídce technologií i materiálů se vyzná výhradně odborník - instalatér, který také prochází stále novými školeními a zajímá se o nové možnosti. Je to důležité, poněvadž právě tyto technologie zajišťují úsporné metody a zároveň vysokou kvalitu a životnost rozvodů.

Zdravotní instalace - kompletní rekonstrukce rozvodů Dolní Benešov

Jde vlastně o kompletní rekonstrukci rozvodů. Tato instalace zahrnuje rozvody vody, kanalizace i topení, a to od položení samotného rozvodu až po instalaci koncových předmětů, jako jsou vany či baterie. Samotná instalace dostala název podle nutnosti ozdravění** starších rozvodů**.

Rozvody vody, instalace na Dolní Benešov

V minulosti se pro** rozvod vody** používalo železných trubek. Časem se však začaly projevovat problémy s kvalitou vody. Základním problémem bylo, když voda v trubce delší dobu stála, tak docházelo k jejímu zkažení. Vytékala často rezavá až hnědá a zapáchající. Pak bylo nutné vodu dostatečně dlouho odpouštět. Dalším problémem bylo uvolňování železa do vody. Tak se pila voda obohacená o nechtěnou látku. Tomu se dá dnes velmi snadno zabránit výměnou trubek za plastové. Tyto trubky jsou naprosto zdravotně nezávadné a po všech stránkách vysoce kvalitní.

Rozvody vody v PPR

Co je PPR? Jde o označení materiálu, tedy trubek pro rozvod vody. Tyto nové trubky jsou zdravotně naprosto nezávadné, nekorodující, jsou lehké, mají vysokou životnost a výborně se s nimi pracuje. Označení PPR značí trubky z polypropylenu. Ty se používají pro všechny rozvody vody mimo požárního rozvodu. Rozvody vodyMnoho lidí se obává, že při rozvodu vody v plastu je problematické připojování nerezových baterií. Toho se však nikdo bát nemusí. Vše je velmi dobře vyřešeno** zástřiky s kovovým závitem,** které řeší přechod z plastu na kov.

Domovní odpady, rozvody kanalizace Dolní Benešov

Domovní rozvod kanalizace a napojení jednotlivých zařizovacích předmětů rovněž tvoří plastové trubky, které nesou označení HT. Tyto rozvody se vyznačují daleko vyšší tichostí. Součástí každé kanalizace je také odvětrávání a zpětná klapka, Obojí zajišťuje čisté ovzduší bez zápachu.

Nové spojování trubek, flexibilní kroužky

Dříve se trubky spojovaly lepením. Spojení bylo často nedokonalé a docházelo k nežádoucímu úniku vody, nebo k prosakování. Nové plastové potrubí se spojuje pomocí flexibilních plastových kroužků. Flexibilní kroužek je opatřen speciálním mazivem, a zaručuje pevné spojení, které lze kdykoli v budoucnu rozebrat, nebo lze celý rozvod zásluhou těchto kroužků rozšířit. Spojení je sice volné, ale vysoce pevné, nic se nerozlepuje, nic neprosakuje a nevadí ani průtok velmi studené ani horké vody.

Kompletace koupelen a WC

Koupelna a WC, to nejsou jen rozvody, ale i usazení koncových předmětů. Tedy toaletní mísy, nádržky na vodu, vany, umyvadla, baterií, sprchy, ale například i připojení pračky. Všechny tyto koncové předměty musí mít velmi promyšleně vybrané místo a zároveň by měly být vybrány ty, které jsou úsporné. Dnes to již není problém. Existuje řada variant WC kompletů, umyvadel, van i sprchových koutů, které umí nadstandardní věci a zároveň jsou úsporné. Příkladem mohou být vodovodní baterie, které mohou být se senzorem nebo termostatické.

Rozvody topení - instalace, opravy, rekonstrukce

Instalatérské práce týkající se vytápění budov zahrnují instalace, opravy, rekonstrukce topenářských rozvodů, napojení na zdroj tepla, prostorovou termoregulaci, a také modernizaci stávajícího topení pomocí moderních doplňků. Pro instalace rozvodů topení se používá měď nebo plast nebo** plastohliníkové vícevrstvé trubky AL-PEX**. Rozvody topeníTopenářské rozvody je možné pájet naměkko či natvrdo, toho se využívá zejména u mědi. U podlahového topení lze použít pouze pájení natvrdo nebo** lisovaný spoj**. Ostatní spoje topenářských rozvodů je možné provádět také lisováním.

Moderní vytápění, alternativní způsoby vytápění

Moderní vytápění musí splňovat nejen požadavky na** kvalitní rozvody**, ale také musí mít co nejmenší spotřebu, jednoduché a téměř bezobslužné vytápění a v některých případech také jistou estetičnost a moderní design. To se týká jakékoliv volby vytápění. Přičemž stále mezi nejpoužívanější typy vytápění patří ústřední teplovodní vytápění, následuje vytápění podlahové, lokální, etážové a nově vytápění regulované na dálku nebo automaticky. K těmto základním druhům vytápění se přidalo vytápění alternativními metodami. Jako velmi výhodné se jeví kombinace klasického vytápění s alternativním a zároveň i s ohřevem vody. Takto lze dosáhnout nejvyšší efektivity vytápění, příjemné tepelné pohody i minimálních ročních nákladů na teplo.

U** instalatérských prací** je vždy nakonec nutné provést tlakovou zkoušku a pak revizní kontrolu, která bude zapsaná v revizní zprávě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13832 (magazinpodnikani.cz#2806)


Přidat komentář