Instalatérské a topenářské práce - Praha 8

Vždy, když ve své domácnosti potřebujete opravit topení, nebo máte problémy s něčím, co se jen trochu týká vody, hledáte schopného řemeslníka, který je v těchto oborech zběhlý. Jen těžko se tyto problémy dají vyřešit svépomocí.

Všichni dobře víme, že pokud potřebujeme najít schopného řemeslníka Hrochův Týnec, je to někdy obrovský problém. Není to proto, že by jich bylo málo, ale je to proto, že ti dobří řemeslníci mají spoustu práce a tak si novou přibírají jen ve výjimečných případech. A nejinak je tomu také u instalatérů a topenářů.

Výběr nového umyvadla, instalace umyvadla

Umyvadlo je nejpoužívanější předmět ve Vaší domácnosti. Denně přistoupíme k umyvadlu nesčetněkrát, aniž bychom si to uvědomovali. Umyvadlo je dominantou celé koupelny a proto je velmi důležité, jaký typ a tvar umyvadla si zvolíte, neboť tím ovlivníte celý vzhled koupelny. Při výběru umyvadla je potřeba dbát na jeho design, ale hlavně také na funkčnost, neboť umyvadlo může být krásné, ale pokud není funkční, tak jej máte k ničemu.

Jakou zvolit velikost umyvadla v koupelně

Hlavním kritériem při výběru je velikost celé koupelny. Pokud máte malou koupelnu, těžko si do ní pořídíte velké umyvadlo, které by Vám bylo spíše na obtíž a značně by Vám znepříjemňovalo život. Také příliš malé umyvadlo není vhodné, neboť pokud si potřebujete umýt ruce či vyčistit zuby, potřebujete k tomu dostatečný prostor, abyste kolem sebe neměli potopu.

Umístění umyvadla v koupelně, rohové umyvadlo

Pokud vybíráte umyvadlo, měli byste zohlednit fakt, že pro jeho umístění platí jistá pravidla. Před umyvadlem by měl být prostor o velikosti minimálně 80 cm. Okolo něj by pak mělo zůstat nejméně 15 cm. Máte-li malou koupelnu, do které by se umyvadlo standardních rozměrů nevešlo, existuje lze alternativa umyvadla rohového.

Umyvadlo kulaté, oválné, čtvercové, vestavěné umyvadlo

Výrobci umyvadel dnes nabízí rozmanitý výběr, kde si najde umyvadlo opravdu doslova každý. Máme tak umyvadla v různém barevném a také tvarovém provedení. Můžete si tak koupit umyvadlo, které je kulaté, oválné, čtvercové nebo dokonce trojúhelníkové. Každé umyvadlo má jinou hloubku a jiný způsob uchycení. Připevnit umyvadlo tak můžete přímo na stěnu, můžete jej zapustit do desky, vestavit do koupelnového nábytku nebo jej jen tak postavit na stolek.

Instalace nové vany do koupelny

Ještě před tím, než si vůbec začnete vanu vybírat, je potřeba přesně si změřit prostor, do kterého ji budeme usazovat. Výrobci, kteří se zabývají sociálním zařízením nabízí v současné době vany, které jsou svou velikostí vhodné jak do koupelen velkých, tak zároveň do takových, do kterých byste si v minulosti vanu pořídit vůbec nemohli, protože jsou její rozměry příliš malé.

Vanu bychom neměli vybírat pouze pohledem. Nebojte se při výběru vany do ní sednout či přímo lehnout, pokud Vám to prodávající dovolí. Ne všechny vany jsou pohodlné a tak se Vám vana třeba na pohled líbit může, ale když si ji v obchodě vyzkoušíte, zjistíte, že je nepohodlná a proto si ji nakonec nekoupíte.

Z jakého materiálu by měla vana být?

V dnešní době je nejpoužívanějším materiálem na vany akrylát, který má spousty výhod. V první řadě je to materiál teplý a příjemný na dotek a dále je odolný běžným čisticím prostředkům. Máme-li vypočítat technické výhody pak je dobrá tvarovatelnost, nízká hmotnost a v neposlední řadě také vysoká nosnost.

Jaké by měla mít vana rozměry?

Velmi důležitým faktorem při výběru vany je především velikost prostoru, kde ji budeme umisťovat. Vany si můžeme vybírat mezi klasickými, rohovými a také asymetrickými. Klasické vany se vyrábějí v rozměrech od 70 do 100 cm šířky a 120 až 185 cm délky. Rohové vany jsou vyráběny v rozměrech symetrických 150x150 cm a 160x160 cm, ale také asymetrických například 70x150 cm. A právě díky asymetrii můžeme v naší koupelně ušetřit mnoho centimetrů místa, které jsou v koupelně vždy potřeba. A právě proto, že rohové vany šetři místo, jsou doporučovány do malých koupelen.

Výběr a instalace nového sprchového koutu

K tomu, aby pro nás bylo sprchování příjemným zážitkem, potřebujeme sprchový kout, který bude pohodlný a bezpečný. V současné době si můžeme vybírat sprchový kout z obrovské nabídky a to ve všech různých tvarech, provedeních, barvách a údržbu usnadňujících úpravách. Tvar sprchového koutu již není limitován pouze čtvercem či půlkruhem. Máme tak na výběr z tvarů, jakými jsou čtverec, obdélník, čtvrtkruh, půlkruh, třičtvrtěkruh či kruhový altán. Sprchový kout může mít také zástěnu ve tvaru šneka a sprchový kout pro dva zase zástěnu do tvaru písmene S apod.

Výplň zástěny a dveří sprchového koutu může být zhotovena z bezpečnostního kaleného skla. Levnější variantou je výplň z umělé hmoty. K vylepšení užitných vlastností je sklo opatřeno antiplakovými úpravami, k nimž jsou dodávány rovněž speciální přípravky, které prodlužují této úpravě trvanlivost. Pojezdy ke sprchovému koutu by měly být zhotoveny kvalitně a pouze z kvalitních materiálů. Zvláštní pozornost je potřeba dávat rámům a profilům a především funkčnosti pojezdových žlábků či mechanismů.

Má mít sprchový kout vaničku nebo ne?

Máte-li na podlaze dlažbu, vaničku nepotřebujete, ale je potřeba podlahu co nejpečlivěji vyspárovat, aby se v ní neudržovala voda a odpad doplňte podlahovým žlabem. Dále by dlažba měla mít protiskluzovou úpravu a spáry by měly být vyplněné anti plakovou spárovací hmotou.

Standardní sprchové kouty jsou vyráběny z akrylátu, smaltované oceli, litého materiálu či keramiky a také jsou vybaveny sprchovou vaničkou. Pokud si vyberete litou vaničku, znamená to, že je vyrobená ze směsi rozemletého dolomitu a polyesterové pryskyřice tzv. technologií čistého lití. Tím Vám vznikne na omak příjemně teplý a hlavně pevný materiál. Vybírejte tedy rovnou se sprchovým koutem také vaničku. Máte-li doma ještě navíc děti, je potřeba vaničky ve sprchovém koutě nevyhnutelná. V těchto případech potom vyhledávejte vaničky, které jsou vyvýšené, čímž je dosaženo toho, že budou mít Vaše děti alespoň malinkou vanu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12961 (magazinpodnikani.cz#653)


Přidat komentář