Instalatérské a topenářské práce okres Praha-východ

Plánujete rozšíření nebo modernizaci rozvodů vody, ať už v bytě či na chatě, chalupě? Obraťte se na odborníka, který demontuje a vymění původní, nevyhovující rozvody za nové. Nebo potřebujete vyměnit původní radiátory za nové deskové?

Vodoinstalatérské a topenářské práce Přerov - i když se jedná o dvě rozličná řemesla, můžete se setkat s tím, že někteří řemeslníci nabízí své služby z obou oborů. Což má své nesporné výhody, nemusíte složitě vyhledávat a poptávat dva řemeslníky. Pokud máte kontakt na odborníka, který je znalý a zkušený v nabízených oborech, pečlivě si ho uložte, nikdy totiž nevíte, kdy budete v případě havarijního stavu potřebovat rychle zasáhnout a jednat. I když nikdo nechce pomýšlet hned na nejhorší, představte si situaci, že Vám například večer crčí voda z radiátoru a Vy nevíte, zda máte ucpávat hadrem stříkající vodu nebo honem hledat na internetu vhodného řemeslníka, který navíc bude k zastižení, protože Murphyho zákony fungují, a může se stát, že narazíme na x řemeslníků, ale všichni můžou své služby nabízet tzv. od – do, a nám se stane havárie v době, kdy jim tzv. padla.

Nabídka vodoinstalatérských prací

Vodoinstalatér neboli zkráceně instalatér se zabývá prakticky vším, kde může být voda. Jedná se především o instalaci potrubí kanalizace, instalaci odpadních systémů dešťové vody, instalaci rozvodů pitné a užitkové vody, montáž umyvadla, vany, bidetů, připojení myčky, pračky sušičky, bojleru, průtokového ohřívače vody, plynových spotřebičů, výměnu těsnění, baterie, sifonu, čištění a opravu kanalizace a mnohé další.

Nabídka topenářských prací

I topenářské práce, nejen vodoinstalatérské, bychom měli nechat na odborníkovi a nepouštět se do neznámých vod. Pro topenáře není žádným problémem například vyměnit otopná tělesa, třeba ta původní, která jsou ještě mnohdy v panelových bytech. Navíc Vám topenář i navrhne nejvhodnější systém vytápění ve Vašem bytě, domě, ale také na chatě, chalupě. Součástí návrhu je i odborně zpracovaná projektová dokumentace. Ne všichni topenáři Vám ji však zpracují. Při samotném výběru topenáře se tedy raději dopředu informujte, či zjistěte z jeho webových stránek, má-li je, zda Vám projektovou dokumentaci vypracuje. Kromě instalace a montáže, se můžete na topenáře obrátit v případě opravy veškerých tepelných zdrojů, na které si jen vzpomenete. Je Vám doma chladno od nohou? Žijete s malými dětmi a nechcete, aby se zbytečně nachladly? Účinným řešením je například podlahové vytápění, díky kterému se již nestane, že by někdo z Vaší rodiny měl studené nohy. I v otázce podlahového vytápění se můžete obrátit právě na topenáře. Kromě výše uvedeného, se topenáři zabývají i revizí kotlů, topení a topných systémů.

Vybíráme vodoinstalatéra, topenáře

Ať už poptáváte vodoinstalatéra nebo topenáře, je možné najít v každém městě hned několik řemeslníků. Z čím většího města budete, tím bude s největší pravděpodobností i počet řemeslníků větší. Ne však každý bude skutečným odborníkem, znalý své práce, bude na něj spolehnutí, odvede svoji práci kvalitně, pečlivě apod. To však platí nejen u řemesel. Jak si pak vybrat z určitého množství toho, pro nás nejvhodnějšího řemeslníka? Dá to trochu práce, ovšem stále je lepší mít možnost si vybírat, než mít k dispozici třeba jen jednu nabídku či dokonce žádnou.

Profesionální instalatér

Každý řemeslník, nezávisle na nabízených službách, by měl být především znalý a zkušený ve svém oboru. Také by tzv. neměl usnout na vavřínech, tj. sledovat novinky související s jeho pracemi, zaváděné a používané nové technologie, materiály aj.

Reference na instalatéra

Určitě Vás budou zajímat jeho realizované zakázky, přesněji spokojenost zákazníků s provedenou prací, tzv. reference. Zmíněné reference na příslušného řemeslníka můžete zjistit z okruhu Vašich přátel, známých, kolegů v práci, zkuste se jich zeptat, zda nevyužili služeb Vámi vytipovaného řemeslníka. V případě, že ano, jak byli s jeho pracemi spokojeni, jaký měl přístup, jak s nimi komunikoval, choval se apod. Může se však stát, že mezi Vašimi známými nebude nikdo, kdo by využil služeb příslušného řemeslníka. Pak máte ještě možnost zapátrat na internetu v rozličných diskuzích. Má-li Vámi vybraný řemeslník vlastní webové stránky (není to však samozřejmostí), může mít na nich prostor určený pro ohlasy svých klientů apod.

Flexibilita a dostupnost instalatéra

Neméně důležitým parametrem, který by měl hrát roli při rozhodování, kterého řemeslníka využijeme, je jeho dostupnost, tj. je tak trochu zbytečné, pokud si vybereme odborníka, který však bude z druhého konce republiky, než bydlíme. V případě havárie by se k nám totiž s největší pravděpodobností dostal „za pět minut dvanáct“. A pokud bychom od něj poptávali „běžné“ práce, pak se nám může trochu prodražit, protože si bude účtovat kilometry.

Co se týká flexibility, vybírejte si** řemeslníka**, který nemá otvíračku, jako je v prodejnách, kdy ho můžete kontaktovat a požadovat od něj služby například pouze od osmi ráno do pěti odpoledne. A pokud neposkytuje havarijní služby, respektive mu nemůžete volat v případě havárie v kteroukoli dobu, pak je snad lepší volit jiného.

Cena za provedené instalatérské práce

Některý z nás také vybírá řemeslníka dle ceny, vypracované cenové kalkulace, kdy si udělá tzv. miniprůzkum mezi určitým počtem řemeslníků, nechá si zpracovat cenovou nabídku, a pak – nejlevnější cena tzv. vyhrává. Ovšem je třeba říci, že cena by neměla být tím hlavním, stěžejním parametrem. Protože v některých případech může být právě nízká cena na úkor kvality, pečlivosti provedené práce. Ovšem ani není řešením opačný extrém, tj. dát přednost řemeslníkovi, který nabízí své práce za nejvyšší cenu, tím, že se domníváme, že pak nám odvede právě tento pracovník, služby nejvyšší kvality. Opět to tak totiž nemusí být a řemeslník je prostě předražený a může kalkulovat s tím, že si a) nebudou určití jedinci porovnávat jednotlivé řemeslníky mezi sebou, b) má schválně nasazenou cenu vyšší, protože je připravený smlouvat a jít s cenou dolů.

Profesionální řemeslníci, instalatérské práce v domě

Možná váháte, zda se máte s určitou prací obrátit hned na příslušného řemeslníka. Samozřejmě – jsou některé práce, například pověšení zrcadel, obrazů, instalace elektroniky aj., které povětšinou zvládneme sami, obzvláště, je-li v domácnosti mužský element. Ovšem práce na odborné úrovni je rozhodně lepší svěřit odborníkovi, který se příslušnému oboru věnoval x let při studiích a poté ještě sbíral zkušenosti a zdokonaloval se ve své práci. Pokud bychom se rozhodli si například vyměnit radiátory, a ač bychom měli pečlivě prostudované návody, třeba z internetu, snadno by mohlo dojít k havárii, v lepším případě nefungujícím topení, v horším ve vytopení našeho nebo sousedova bytu. Navíc, řemeslník za svoji odvedenou práci ručí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12948 (magazinpodnikani.cz#631)


Přidat komentář