Instalatérské a topenářské práce - Hradec Králové

Instalatéři a topenáři patří mezi řemeslníky, které budeme potřebovat neustále a kterých není nikdy dost na to, aby mohli pomoci všem lidem, kteří to právě potřebují. Jsou to totiž řemesla, která se dnes mladí lidé moc učit nechtějí.

Na instalatérské a topenářské práce je potřeba si vždy přivolat odborníka Hradec Králové, který sám nejlépe ví, jak se vše dělá, jaký materiál je potřeba a co je nejdůležitější, ovládá správné technologické postupy. Jak ale odborníka najít? V dnešní době je mezi námi spousta laiků, kteří si zakládají živnosti, ale ve své podstatě o dané práci téměř nic neví. Nejlepším způsobem jak najít odborníka je, zeptat se svých známých a přátel, kteří Vám jistě rádi někoho doporučí.

** **

Instalatérské práce, vodoinstalace Hradec Králové

Instalatérství je obor, jehož odborníci jsou vyhledáváni dá se říci nejčastěji. Snad u každého z nás nastane doba, kdy potřebujeme pomoc instalatéra. Ten by Vám měl umět poradit v oblasti instalatérských prací a to přesně tak, aby Vaše vodoinstalace sloužila k Vaší spokojenosti co nejdéle a aby nebylo potřeba dalších zásahů a nutných oprav.

Instalatérské Hradec KrálovéPokud se právě chystáte na rekonstrukci nebo výměnu zařizovacích a tedy spotřebních předmětů, vždy se nejprve obraťte na odborníka, který přesně ví, co je potřeba koupit, abyste předešli případným reklamacím nebo výměně zakoupeného zboží. Co všechno pro Vás může instalatér udělat?

Instalatér provádí montáže průtokových a tlakových ohřívačů, umyvadla, klozetové mísy, pisoáru, vany, výtokové baterie, sprchového koutu, výlevky apod. Také může provádět drobné opravy výtokové baterie, umyvadlového a dřezového sifonu, splachovací nádržky apod., což jsou nejžádanější opravy. Instalatéři mají také v popisu své práce opravu a montáže vodoinstalačních a kanalizačních sítí, což znamená stoupací a rozvodové potrubí. Dále provádějí montáže vodoměrných sestav. Potřebujete-li vyčistit odpady či kanalizaci, je instalatér tím pravým člověkem, který Vám s tím pomůže. Běžně používané materiály pro rozvody vody jsou pozink, plast, měď. Běžně používané materiály pro rozvod odpadu a kanalizace jsou plasty.

Instalace vodoměru Hradec Králové

Co to vlastně vodoměr je? Jedná se o zařízení, které slouží k měření průtočného objemu vody. Vodoměr musí být instalován na každé vodovodní přípojce a jeho instalaci, druh, velikost a opravy zabezpečuje jeho provozovatel. Vodoměr tedy máme v každé domácnosti a naší povinností je podrobit jej úřednímu ověření tzv. ocejchování, což je prováděno v těchto lhůtách:

 • Vodoměr na studenou vodu každých 6 let.
 • Vodoměr na teplou vodu každé 4 roky.

Vodovodní baterie - automatická regulace vody, bezdotykové baterie

Vodovodní baterie byla ještě donedávna pouze věcí, která je nutná k tomu, aby mohla dopravit vodu na místo jejího určení. Dnes již však znamená vodovodní baterie také otázku stylu, elegance a designu. Klíčovým a nejdůležitějším úkolem vodovodní baterie však stále zůstává spouštění vody, ať již v umyvadle, dřezu, vaně či sprchovém koutě. Dnešní moderní vodovodní baterie však jsou velmi inteligentní, neboť dokážou například automaticky zregulovat vodu na její neměnnou teplotu, dále zde máme bezdotykové vodovodní baterie apod.

Jak vybírat vodovodní baterii?

Při jejím výběru bychom se měli držet v první řadě velikosti umyvadla, dřezu, sprchového koutu nebo vany. Pro dřezovou vodovodní baterii vybírejte zejména ty, které mají vyšší krk proto, aby se pod něj vešlo nádobí. Při výběru vodovodní baterie na umyvadlo by se hodila bezdotyková a u vany je to vlastně jedno, neboť ve vaně je vždy místa dost.

Topenářské práce, rozvody topení Hradec Králové

instalatérskými pracemi jdou ruku v ruce také práce topenářské. Takže pokud máte schopného instalatéra, tak máte zároveň také schopného topenáře a nejen to. Zkušený topenář si poradí se vším, co se jen trošičku týká našeho domácího tepla, ať již je to dodávka nebo montáž zařizovacích předmětů, jako jsou radiátory, kotle nebo instalační materiály.

Co všechno pro Vás může udělat topenář?Topenářské práce Hradec králové

 • Topenář provede ve Vašem domově nové rozvody topení.
 • Také provede instalaci a montáž podlahového topení, které je v současnosti velmi vyhledávané.
 • Vymění termostatické ventily.
 • Provede instalaci patních měřičů tepla.
 • Topenář umí montáž kotlů a otopných těles.
 • Dále provádí výměny radiátorů a hydraulickou regulaci topných systémů.
 • Do náplně práce patří také instalace poměrového měření spotřeby tepla a následné rozúčtování nákladů.
 • Kompletní topenářský servis.
 • Topenáři také umí provést kompletní rekonstrukci kotelen a výměníků.
 • Práce topenáře rovněž obsahuje projektovou a poradenskou činnost v oblasti vytápění, což obnáší meziobjektovou regulaci pro snížení nákladů. Dále je také schopen zpracovat projekt pro výměnu a zregulování termostatických ventilů. Topenář Vám provede regulaci průtoků teplé užitkové vody.

Běžně používané materiály pro rozvod topné soustavy jsou měď, železo a plasty.

Měřiče tepla digitální, měřiče tepla odpařovací

Měřiče tepla se používají na měření vytápění, chlazení nebo kombinací obojího. Měřiče tepla se montují na topení, kdy se jedná buďto o měřiče digitální nebo odpařovací.

Podlahové topení

Termostatické ventily, regulace teploty v bytě

Vhodné termostatické ventily jsou na všech radiátorech a slouží především k tomu, abychom si mohli regulovat teplotu radiátoru a tím také teplotu v dané místnosti. Mechanizmus přednastavení umožňuje precizní nastavení vypočítaného průtoku. Při koupi termostatického ventilu máte na výběr mezi hlavicí plynovou a kapalinovou s možností odděleného čidla, které se používají na radiátorech, používaných v uzavřených místnostech.

Druhy vytápění podle typu paliva

Druhy vytápění podle typu paliva jsou:

Využívání plynu při vytápění

Při** využívání plynu při vytápění** je teplo vyráběno plynovým kotlem a šířeno topnou vodou nebo ohřátým vzduchem.

Kapalná paliva pro vytápění

Tento druh tepla je** vyráběn kotlem na tuhá paliva** a dále je šířen topnou vodou nebo ohřátým vzduchem.

Elektřina užívaná k topení

Využíváte-li k vytápění svého domova elektřinu, mohou zdrojem tepla být:

 • Akumulační kamna
 • Přímotopné kabely v podlahách
 • Infračervené panely nebo přímotopy
 • Topná vložka v koupelnových žebřících
 • Klimatizační jednotky s možností ohřevu vzduchu

Fosilní paliva

Fosilními palivy rozumíme uhlí, koks apod. Používáte-li k výrobě domácího tepla tato paliva, pak je teplo vyráběno kotlem určeným na tuhá paliva a šířeno topnou vodou nebo ohřátým vzduchem.

Obnovitelné zdroje - solární kolektory, tepelná čerpadla

Dřevo je spalováno v kamnech nebo krbové vložce a následně je rozšířeno po domě či bytě topnou vodou, ohřátým vzduchem nebo je odváděno do akumulační nádoby.*** *Sluneční energie je nejlepším druhem vytápění a zároveň také nejlevnějším. Zdrojem tepla u tohoto druhu vytápění mohou být tepelné čerpadlo a solární kolektory. Tepelné čerpadlo je poháněno většinou elektrickou energií. Zdrojem tepelné energie je zde voda, zemský povrch nebo také okolní vzduch. Solární kolektory jsou zařízením, které využívají k ohřevu pracovní kapaliny fototermální přeměnu.

Ať již si vyberete způsob vytápění, jaký chcete, výsledek bude stejný. Vhodně zvoleným způsobem vytápění docílíte toho, že budete mít doma krásně teplo a tím se stane Váš domov místem, kde se budete všichni stále a rádi vracet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12956 (magazinpodnikani.cz#645)


Diskuze a zkušenosti

dumbytovy@seznam.cz | 31.10.2014 18:08
Re: Instalatérské a topenářské práce - Hradec Králové Poptávám 18 měřičů na radiátory.- malý nájemní dům ve Smiřicích. Topení plynové.S pozdravem-Rudolfová.


Přidat komentář