Instalatérské a topenářské práce - Bruntál a okolí

Instalatérské a topenářské práce jsou vázány s vodou, teplem a kanalizací. Tyto práce jsou vhodné při rekonstrukcích, renovacích nebo výstavbách rodinných domů, v bytech a podobně. Všechny práce jsou určeny pro širokospektrou veřejnost.

Instalatérské a topenářské práce - Bruntál a okolí

Hledáte-li odborníka přes instalatérské a topenářské práce a bydlíte v oblasti Bruntálu nebo okolí, máme pro Vás tip na firmu Štulo M&M s.r.o. . U firmy Štulo M&M s.r.o. můžete poptávat služby týkající se instalatérských prací, topenářských prací a montáží solárních systému. Více informací o službách firmy Štulo M&M s.r.o. naleznete na internetových stránkách http://www.stulo.cz/. Kontaktovat pana Štulu můžete na tel. čísle +420 608 474 274, na e-mailu stulo.mlad@gmail.com.

Instalatérské a topenářské práce - Bruntál

Pro ucelenou představu o panu Martinovi Štulovi, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

1) Jak vznikl název ŠTULO M+M s.r.o

 • Název vznikl z našeho příjmení a jmen rodinných členů.

2) Jak dlouho se této činnosti věnujete?

 • Otec od roku 1974 a já od roku 1998 a následně byla v roce 2015 převedena na s.r.o.

3) Co Vás inspirovalo k této činnosti

 • Dlouholetá praxe.

4) Děláte zakázky převážně v Bruntále nebo i v jiné oblasti ?

 • Zakázky děláme olomoucký a moravskoslezsky kraj dle velikosti zakázky.

5) Jaké byly odezvy Vaších klientů z počátku?

 • Pozitivní, byly a jsme k zákazníkům vstřícní jsme schopni zákazníkovi poskytnout kompletní služby.

6) S jakými zakázkami se na Vám klienti nejčastěji obracejí?

 • Vše co se týče vodoinstalace a vytápění, ale v poslední době lidi zajímá ekonomičnost a ekologičnost vytápění.

7) Děláte také vypracování cenových nabídek a projektovou dokumentaci?

 • Ano děláme cenová nabídka je samozřejmostí a projektovou dokumentaci nám vypracovává spolupracující projektantská firma.

8) Děláte také plynové revize?

 • Ne plynové revize neděláme, ale máme smluvního revizního technika provádíme revize kotlů na tuhá paliva a solární panely.

9) Děláte také montáž solárních panelů

 • Ano montáž solárních panelů provádíme.

10) Děláte ještě nějaké ostatní činnosti s tím spojené?

 • S naší činností spojenou součást provádíme prodej tuhých paliv.

11) Snažíte se vždy stihnout práci v dodrženém termínu?

 • Ano, vždy předáváme dílo ( zakázku ) v předem domluveném termínu.

Instalatérské práce Bruntál

Máte problémy s odpady, vodovodním zařízením a jim podobné, potom tuto problematiku zahrnují instalatérské práce. Při jakékoliv opravě nebo montáži je nutné objednat si profesionálního instalatéra. Na základě jakékoliv havárie nebo montáže Vás obeznámí se všemi možnostmi montáže a s Vaším podpisovým souhlasem o provedení renovace začne práci realizovat. Montáž vyžaduje také nechat si vyhotovit návrh, který přesně určí, kudy a jak rozvody vody povedou. Instalatér Vám také rád poradí jak správně volit možnosti s ohledem na celkovou úsporu vody a pokud používáte bojlery, tak také jak ušetřit na energii. Ale také všechny možnosti využití materiálu s následným výběrem. Před celkovým ukončením Vám předvede tlakovou zkoušku. Po ukončení vystavuje fakturu za odvedenou práci a také záruční i pozáruční servis. Instalatérské práce zahrnují například:

 • instalace přívodů a rozvodů vody, instalace sanitárního zařízení
 • opravy netěsností, rozvodů vody, rekonstrukce přívodů a rozvodů vody,
 • výměna vodoměrů, svářečské a klempířské práce veškeré opravy a rekonstrukce vodovodních potrubí
 • opravy a výměny tlakové vody
 • výměny vodoměrných sestav, rozvody vody a odpadů, drobné opravy, poruchy a havárie
 • rekonstrukce kanalizací, připojování sanitární techniky a spotřebičů
 • montáže koupelen, dřezy, pisoáry, vodovodní baterie a mnoho dalších instalatérských prací

Topenářské práce Bruntál

Jsou spojené s rozvody topení a montáží tepelného zařízení - kotlů. Pokud se rozhodnete pro montáž nebo demontáž tepelných rozvodů a kotlů, je nutné vyhotovit projekt. Projekt zahrnuje veškeré možnosti rozvodů potrubí, volbu umístění tepelných zdrojů a podobně. Projektant Vám přesně určí tyto rozvody a umístění a to vše na základě efektivního řešení s ohledem na úsporu tepla, jeho rozlohy a úspory energie. Veškeré topenářské práce se odvíjí na Vašem základním rozhodnutí. A to, pro jakou formu vytápění se rozhodnete. Každá forma vytápění vyžaduje odbornou práci a hlavně zkušenosti, proto by tuto práci měl vykonávat zkušený instalatér.

Tak jako u vodo-instalatérských prací je potřebný podpisový souhlas, potom to platí i u topenářských prací. Před ukončením práce se také provádí tlaková zkouška, na jejímž základě se Vám vyhotoví faktura a následný servis. Topenářské práce zahrnují:

 • prodej i montáž kotlů a jejich následnou revizi, například kotle na plyn, biomasu, olejové kotle, na tuhá paliva a střední i velké kotle
 • všechny topenářské práce v jakémkoliv rozsahu
 • podlahové vytápění
 • opravy i rekonstrukce
 • poradenství a realizace návrhů
 • vyhledávání a posuzování závad topných systémů a mnoho dalších prací

Plynové topenářské práce Bruntál

Pokud se rozhodnete pro plynové vytápění, je nutné tuto práci přenechat zásadně profesionálně vyškoleným řemeslníkům. A to zejména pouze těm, kteří mají na tuto práci osvědčení a oprávnění. Při montážích nebo opravách plynového vytápění Vám každý instalatér nabídne, abyste využili možnosti této kontroly. Je to potřebné zejména k poradenství, ohledně údržby a používání, ale také o přesvědčení Vás o bezpečnosti odvedené práce instalatérem.

Solární systémy, montáž solárních systémů firmou Bruntál

Potenciál sluneční energie je neskutečně veliký a proto by byla škoda jej nevyužívat, když to jde navíc zadarmo. Slunce nám může vytápět dům, ohřívat užitkovou vodu nebo vodu v bazénu. Přitom montáže solárních systémů jsou vcelku jednoduché. Solární kolektory musí být správně nadimenzované a umístí se na střechu s určitým sklonem. Ideální sklon je asi 45 stupňů. Pokud chcete kolektor umístit na zem anebo na rovnou střechu, v těchto případech se používají speciální konzoly, na které se kolektor umístí a tyto konzole zajišťují optimální skon kolektoru. Montáž dále zahrnuje i propojení kolektoru s předávací plochou měděným potrubím, dále se oběhovým čerpadlem zajistí oběh teplonosného média a zapojí se regulace. V tomto okamžiku může odběr energie začít. Výměník je možné umístit různými způsoby a to např. do akumulační nádrže, bojleru, apod. Vše je však nejlepší řešit podle konkrétní stavby a požadavků investora. Využívání sluneční energie je i zajímavým doplněním systému s tepelným čerpadlem. Pokud zvolíte systém země-voda, je přímo ideální, pokud je možné zemní kolektor dobíjet přebytečnou energií ze solárního systému. Solární kolektor tak rychleji a kvalitněji regeneruje. Více Vám o této problematice jistě sdělí firma, která solární kolektory montuje.

Rekonstrukce bytových jader Bruntál

Rekonstrukce bytových jader patří mezi nejčastěji prováděné druhy rekonstrukcí. Je to dáno tím, že je ještě mnoho panelákových bytů s původním umakartovým jádrem, které je zcela nevyhovující a proto se stále více lidí snaží provést jeho výměnu. Dalším důvodem, proč se k rekonstrukci bytového jádra rozhodneme je také nutnost zlepšení životního standartu, což znamená, že nám naše stará koupelna již nevyhovuje.

Co je s rekonstrukcí bytového jádra spojeno?

Stejně tak, jako u jiného druhu rekonstrukce potřebujeme projekt a stavební povolení, platí totéž i u rekonstrukce bytových jader. Také zde je nutnost profesionálního provedení a proto je důležité oslovit odbornou stavební firmu. Jestliže již stavební firmu máme vybránu a máte také projekt, měli bychom se poohlédnout po zařizovacích předmětech a stavebním materiálu, jako jsou obklady a dlažby, druh podlahy, vytápění atd. Mnohé stavební firmy mají již své ověřené dodavatele a tak si můžeme vybírat z jejich katalogů, přičemž můžeme počítat také s tím, že bude pořizovací cena daleko nižší, než v běžném obchodě.

Odvoz stavebních sutin Bruntál

Každá rekonstrukce ať již malá či velká s sebou přináší problém, kterým jsou stavební sutiny. Mnohé stavební firmy jsou ochotny odvést stavební sutiny, jako součást celé dodávky rekonstrukce. V případě, že toto ve smlouvě nemáme, měli bychom tento problém řešit ještě před tím, než se rekonstrukcí samotnou započneme. Je zde potřeba se zmínit o faktu, že stavební sutiny nelze odvézt kamkoli a je tedy potřeba opatřit si potřebná povolení, která nás opravňují danou stavební suť odvézt na danou skládku. Představa, že lze stavební suť odvézt na jakoukoli skládku je velmi mylná a navezeme-li ji dokonce mimo regulérní skládku, vystavujeme se velmi vysoké pokutě a velkým problémům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12967 (magazinpodnikani.cz#666)


Přidat komentář