Čalounické práce - Brno

Čalouníci jsou vyhledáváni vždy, když je potřeba opravit čalounění nějakého Vašeho oblíbeného kusu nábytku, se kterým se prostě nehodláte rozloučit. Čalouník je tak trochu jako kouzelník.

Mnoho z nás ve svém životě dospělo k rozhodnutí nechat si očalounit náš nejoblíbenější kus nábytku, jakým může být například starožitné křeslo nebo pohodlná pohovka. K tomu, abychom schopného čalouníka vůbec našli, potřebujeme velkou špetku trpělivosti.

Nabídka čalounických prací v Brně

Čalouníci zvládnou očalounit:

 • Sedací soupravy
 • Křesla
 • Kancelářské a kuchyňské židle
 • Starožitný sedací nábytek
 • Potahy matrací a postelí
 • Rohové lavice
 • Čalounění dveří
 • Čalounění interiérů
 • Šití záclon a závěsů
 • Šití rukojetí na slepecké hole
 • Auto čalounictví

Čalounění látkou, kůží, koženkou Brno

Čalounické suroviny, kterými se nábytek plní, musí vytvářet měkkou a pružnou vrstvu, což je článek mezi tělem a pevnou konstrukcí. Při našem zatížení musí působit protitlakem a musí být tedy pružné. U historického nábytku jsou používány materiály živočišného původu jako například koňské žíně, nebo původu rostlinného, čímž může být například koudel, Afrik, mořská tráva a kapok.

K tomu, aby mohli čalouníci potahové materiály přichytit, slouží různé čalounické hřebíky. Největší revolucí bylo v minulosti používání pružin, které se používají již od 2. poloviny 18. století a poprvé je použili Francouzi. Dnes jsou tyto pružiny vyráběny z ocele. V druhé polovině 20. století, v období, kdy nastal obrovský rozmach čalounictví, jsou tyto pružiny nahrazovány polyuretanovou pěnou, která zároveň slouží jako výplňový materiál. Dalšími materiály jsou:

 • Kůže
 • Čalounická kůže
 • Auto kůže
 • Koženky
 • Látky
 • Střechovice apod.

Restaurování nábytku, čalounění starožitného nábytku Brno

Schopný čalouník může také provádět restaurování nábytku, přičemž musí dodržet veškerý technologický postup, který je ve vztahu se starožitným nábytkem potřeba. Všechny použité materiály musí být zcela totožné s tím, co je na nábytku, který je restaurován. Musí tedy odpovídat dobovému zařazení rekonstruovaného nábytku. K restaurování starožitného nábytku patří kromě čalounění také truhlářské opravy dřevěných částí, kterými jsou řezby, zlacení, výplety a kování.

Očalounění dveří, polstrování dveří Brno

Čalouníci nabízejí velké množství služeb. Potřebujete-li tedy opolstrovat své vstupní bytové dveře, klidně se na čalouníka obraťte. Asi se ptáte, proč si lidé dávají opolstrovat dveře? Hlavní výhodou tohoto počínání je, že se tím Vaše dveře odhluční, což v praxi znamená, že nebude slyšet hluk za dveřmi a to jak z venku tak zevnitř. Nespornou výhodou očalouněných dveří je také fakt, že tím šetříte teplo, které jinak skrz Vaše dveře uniká.

Brno a okolí profesionální čalouník

Mnozí z Vás si myslí, že čalouník je zbytečný, a že než si nechat nábytek opět očalounit vyjde Vás levněji, když si pořídíte rovnou nový kus. Ve své podstatě máte asi pravdu, ale najdou se lidé, kteří mají ke svému nábytku jakousi citovou vazbu a ta jim prostě nedovolí daný kus nábytku vyměnit za nový. V tomto případě je čalouník jedinou vhodnou volbou. Jeho velkou výhodou je, že čalouníci mají díky své práci jedinečnou možnost očalounit Vám oblíbený nábytek pouze dokonale kvalitními materiály a profesionálním způsobem.

Jak schopného čalouníka Brno najdete?

Dobrého čalouníka najdete nejlépe tak, že Vám jej někdo doporučí. Pokud se tedy právě nacházíte v situaci, kdy čalouníka nutně potřebujete, poptejte se na něj ve Vašem okolí. Nejlepší je totiž doporučení, nebo-li reference. Pokud v okolí Vašich známých nepochodíte, nezoufejte, neboť je zde ještě internet, který skrývá netušené možnosti. Stačí pouze do vyhledávače zadat čalounictví a poté si již podle svých kritérií najdete toho svého. Další výhodou internetu je fakt, že si přímo v pohodlí Vašeho křesla můžete prohlédnout také veškerou jejich dosavadní práci, což Vám značně ulehčí výběr.

Máte-li již vybráno, je na čase vybraného kandidáta navštívit osobně a detailně s ním prodiskutovat veškerý potřebný postup opravy Vašeho nábytku. Profesionální čalouník Vám detailně popíše jak bude pracovat a spolu s Vámi probere všechny materiály, které na opravu bude používat. Pokud již máte postup opravy probrán, je na čase se zeptat na vše, co Vás zajímá, ať již je to látka, která bude použita, nebo způsob, jakým se bude oprava provádět. No, a pokud již máte všechny otázky vyřešeny je na řadě sepsání smlouvy, ve které musí být uvedeny veškeré detaily, které jste probírali ústně. Tím předejdete případným komplikacím, které mohou vzniknout při opravě, jako je například špatně zvolený technologický postup či nekvalitní materiály.

Brno čalounění interiéru automobilu

Máte-li problém s vybledlými potahy či daleko hůře máte děravé sedačky, vyhledejte služeb čalouníka. Ne všichni čalouníci však provádějí také čalounění v automobilech, proto je potřeba hledat velmi důkladně. Ještě, než někomu svěříte své auto, je nutné podívat se na to, jak vypadá práce, kterou již má čalouník za sebou. Většinou ji najdete na internetových stránkách, a pokud ne, je potřeba se na ni informovat osobně.

čalouníkem musíte vždy předem probrat důležité věci, které se týkají technologických postupů a použitých materiálů, neboť až bude na Vašem automobilu pracovat, bude na vše pozdě. Také nezapomeňte všechny tyto detaily zapracovat také do smlouvy, na které vždy trvejte a to ještě před tím, než mu auto přivezete k předělání.

Autočalounictví je samostatným druhem čalounictví. Autočalouníci Brno umí opravit čalounění jak v historických vozech tak veteránech nebo v super moderních autech. Ve Vašem automobilu mohou autočalouníci opravit koberce, stropy, boky, sedačky apod. Jednou z činností takovéto kompletní opravy interiéru jsou například boky do veteránů, které se většinou neopravují, ale zhotovují se celé nové, protože sololit ve dveřích je většinou špatný a již přesně nesedí. Do sedaček veteránů se používají originální materiály, jako jsou žíně nebo molitany. Při interiéru v kůži je potřeba, aby ve finále vše dokonale sedělo a ladilo, a proto se většinou provádí kompletní interiér vozu na míru

Jak pečovat o čalounění v automobilech?

O své plechové miláčky se staráme mnohdy daleko lépe než o nábytek, který máme doma. Auta jsou našim koníčkem, naší vášní a podle toho k nim také přistupujeme. O čalounění v automobilech se musíme pravidelně starat a používat bychom měli pouze kvalitní prostředky. Nejlepším způsobem je odvézt Váš automobil do ruční myčky, kde se Vám o jeho interiér dokonale postarají. Vy si můžete koupit například vlhčené ubrousky či různé spreje, které se prodávají přímo na interiéry automobilů. Chcete-li, aby Váš automobil a také jeho interiér vypadal vždy dokonale, je opravdu potřeba si na něj dávat pozor a sledovat vše, co se  sním děje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12949 (magazinpodnikani.cz#632)


Diskuze a zkušenosti

brucou@seznam.cz | 28.05.2015 16:03
Re: Čalounické práce - Brno POTŘEBOVAL BYCH VĚDĚT KOLIK BY STALO,OČALOUNIT SEDAČKU DVOUSEDÁK


Přidat komentář