Průmyslové šicí stroje - druhy

O módu byl a vždy bude zájem, ať už ze strany spotřebitelů nebo návrhářů. I v současnosti se některé módní kousky šijí ručně, ovšem převládá šití na strojích. Jinak by to ani nešlo, už z důvodu počtu obyvatel a cen, které by byly několikanásobně vyšší.

Šicí stroje ušli od svého vzniku, notný kus cesty. Kromě domácích šicích strojů, nabízí výrobci i širokou řadu šicích strojů průmyslových. Při výběru příslušného stroje je dobré se zaměřit především na kvalitu šicího stroje; zda prošel stroj testováním, jakými funkcemi stroj disponuje, jaké látky je možné používat, po jak dlouhou dobu je poskytována záruka, jak je to s dokoupením příslušenství apod.

Jak vybírat šicí stroj?

Výběr domácích i průmyslových šicích strojů, co se týká výrobců a modelů, je bohatý. Nakoupit je možné stroj nejen v kamenném obchodu, ale i na internetu, vždy však nejlépe od renomovaného obchodníka, který spolupracuje, respektive nabízí osvědčené a kvalitní značky šicích strojů, které disponují, kromě jiného certifikátem kvality.

Na trhu jsou bohužel i výrobci a s nimi související obchodníci, kteří nabízí ne zrovna kvalitní šicí stroje. V případě, že byste si takový stroj pořídili, může se lehce stát, že nebudete spokojeni s výkonem, funkcemi a celkovou spolehlivostí. Pořízení takového stroje je sice levnější záležitostí, ovšem za jakou cenu – menší spokojenost, poruchovost, kratší doba záruky apod., a v konečném důsledku se může stát, že brzy budete nuceni zakoupit stroj nový, což se Vám v závěru prodraží, než, kdybyste zakoupili stroj sice dražší, ovšem známé značky.

Typy průmyslových šicích strojů

Na trhu jsou k dostání** průmyslové šicí stroje** světoznámých značek, osvědčených konstrukcí a s nejmodernějšími technologiemi. Typů průmyslových šicích strojů je velké množství. Níže Vám představujeme nejčastější druhy.

Šicí stroj na uzavírání pytlů

Speciální šicí stroj, tzv. sešívačka, nebo chcete-li zašívačka pytlů o nejrůznějším materiálu – papír, juta, látka, plast. Pytlovací šicí stroj je možné pořídit od cca 4 000 Kč. Jejich cena se však může přesáhnout i částku 300 000 Kč, tento stroje je však již doplněn dopravním pásem. Modely pytlovacích šicích strojů se liší délkou stehu, šíří sešívaného materiálu, výkonem, váhou, druhy sešívaného materiálu aj.

Šicí stroje s vázaným stehem, jednojehlové

Vybírat můžete ze šicích strojů se spodním podáváním, šicích strojů s vázaným stehem a jehelním podáváním, šicích strojů s vázaným stehem se spodním i patkovým podáváním, šicích strojů s vázaným stehem s potrojným podáváním.

Jednojehlový ramenový šicí stroj s trojím podáváním

Šicí stroj umožňující patkové, spodní a jehelní podávání. Stroj je určený pro šití, lemování a prošívání například bot, batohů, tašek, čepic apod.

Jednojehlový plochý šicí stroj s trojím podáváním

Šicí stroj, který disponuje patkovým, spodním, jehelním podáváním. Stroj je přímo určený pro těžší materiály, jako jsou stany, batohy, plachty, markýzy, batohy apod.

Dvoujehlový plochý šicí stroj s trojím podáváním

Tak, jako v případě výše uvedeného, i tento typ šicího stroje je určený pro těžší materiály, ovšem s tím rozdílem, že se jedná o dvoujehlový stroj.

Čtyřjehlový šicí stroj plochý s vázaným stehem

Šicí stroj disponující nejrůznějším rozpichem jehel. Stroj je využitelný pro šití těžkých materiálů, jako jsou nábytkové potahy, padáky, nepromokavé oděvy, stany, plachty, obuv a další.

Cik cak šicí stroj

Stroj s cik cak stehem, určený pro lehké i střední materiály. Stroje se liší kupříkladu rychlostí šití, maximální délkou a šířkou stehů, výbavou, sestavou patek pro cik cak stehy apod. U šicího stroje cik cak je možné nastavit pozice jehly při samotném začátku šití, aby byla vpravo, vlevo, uprostřed.

Dírkovací šicí stroj

Šicí stroj dírkovací s vázaným stehem, který zajišťuje automatický prosek dírek pro jejich následné obšití. U šicího stroje si můžete libovolně nastavit délku a šířku příslušné dírky, ale také kupříkladu nastavit počet stehů dírky. Dírkovací stroj je využitelný například pro obleky, džíny, kalhoty, halenky, košile atd., prostě všude, kde u oděvního kousku je knoflík. Vychytávky šicích strojů dírkovacích spočívají v přítlaku patek pro různě odlišný materiál, nastavení cyklování dírek, volbě proseku dírky před/ po šití, případně vůbec.

Knoflíkovací šicí stroj

Jak již název napovídá, jedná se o šicí stroj, který je určený pro přišívání dírkových knoflíků (dvou a čtyř dírkových). U šicího stroje můžete nastavit rozměry pro různě velké knoflíky, dále přišít knoflík v různém tvaru – písmeno Z, X, nebo obrácené C.

Šicí stroj s vázaným stehem, úzké ramínko

Šicí stroj, který disponuje úzkým volným ramenem, oceníte při šití atypických tvarů, kdy je u běžných šicích strojů velmi obtížné se dostat do všech míst.

Overlock, nabídka overlocků

Na trhu jsou k dostání overlocky 3nitné; overlocky 4nitné; overlocky 5nitné. Overlock si poradí se sešitím, stříháním a začišťováním v jednom jediném pracovním chodu. Overlock, jako obnitkovací šicí stroj slouží kromě obnitkování i začištění lemů, šití ozdobných lemů aj. Kupříkladu, šijí-li se pleteniny a látky z pružných materiálů, představují overlocky skvělé pomocníky. Některé modely umožňují ruční nastavení přítlaku patky, a to dle právě druhu materiálu, se kterým se pracuje. Overlocky lze pořídit za cenu od cca 3 000 Kč. Jsou však i modely s cenou kolem 23 000 Kč.

Overlock je speciálním šicím strojem, který se může pochlubit nejrůznějšími funkcemi: automatické napětí nití; rolovací steh pro lemování; ozdobný steh s horním krytím; řetízkový dvounitný steh; obnitkovací dvou a tříjehlový steh; šití obrub; slepý steh; regulace šířky ořezu. Overlock také nabízí regulování délky a šířky stehu.

Interlock, nabídka interlocků

K dostání jsou interlocky se spodním a horním krytím ploché; interlocky se spodním a horním krytím s ramínkem.

Coverlock, nabídka coverlocků

Tak jako overlocky, i coverlocky se řadí mezi speciální šicí stroje. Coverlock v podstatě vychází z overlocku, s tím rozdílem, že coverlock disponuje prodlouženým volným ramenem. Tento stroj zakončuje spodem, a to krycím stehem neboli prádlovým stehem. Coverlock se používá u oděvů z pletenin a úpletů, jedná se především o tílka, topy, trička, mikiny, vesty apod. Šicí stroj může šít kromě zmíněného krycího stehu, i stehu řetízkového, který je často využíván pro dekorativní účely. Coverlock se dá pořídit kolem 8 000 Kč.

I coverlock je více než klasický šicí stroj. Kdo si pořídí overlock, měl by i coverlock, který slouží k dokončování veškerých druhů oděvů i dekorací. Nenahraditelný je pro pleteniny, tílka, trika, mikiny, sportovní oblečení, plavky. Je-li potřeba oděv ozdobit dekorativními nitěmi, je coverlock tím pravým pomocníkem. Coverlock se může pochlubit plynule nastavitelným diferenciálem, délkou stehu, nastavitelným přítlakem patky, ale kupříkladu i snadným navlékáním nití.

Poutkovací šicí stroj

Některé oděvní kousky si nelze představit bez praktického poutka: mikiny, kabáty, ale také kalhoty, šortky, sukně (poutka pro pásek).

Šicí stroj se slepým stehem

Speciální šicí stroj, který šije tzv. slepý steh, tj. z jedné strany není vůbec viditelný. Stroj je využitelný například pro zkracování nejrůznějších kusů oděvů, jako jsou kalhoty, tílka, trička, mikiny, sukně atd. bez toho, aby byl vidět steh.

Vícejehlový šicí stroj

Dvoujehlové šicí stroje jsou naprostou nezbytností například pro všívání zipů, a to v pouhé jediné operaci.

Vyšívací stroj

Šicí stroj sloužící pro nejrůznější výšivky, kdy vyšívá podle předdefinovaných formátů, nebo je možné vyšít zcela kreativní výtvory. Fantazii se rozhodně meze nekladou. Vyšívací stroj lze pořídit od cca 13 000 Kč. Ovšem jsou i speciální modely, u kterých se cena vyšplhá i na částku 200 000 Kč, v tom případě však můžete očekávat skvělé vychytávky jako barevný dotykový LCD displej; změny barev; automatické navlékání jehel; kombinace a skládání vzorů a mnohé další. Vyšívací stroj za pomoci speciálních softwarů je možné používat pro nejrůznější výšivky.

Šicí stroj pro našívání korálků

Šicí stroj, který umožňuje automatické našívání korálků o nejrůznější velikosti, v různé vzdálenosti.

Příslušenství pro průmyslové šicí stroje

Kromě samotných šicích strojů určitě oceníte nejrůznější** příslušenství**, které zpříjemní Vaši práci, kupříkladu židličky, jehly, patky, šroubováky, pinzety, převíječky nití, lampičky, olej, ale také manipulační technika.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12776 (magazinpodnikani.cz#294)


Přidat komentář