Pronájem vysoušečů

Problémů s vlhkými stavbami je velmi mnoho. A poslední dobou se přidaly i problémy se záplavami v různém rozsahu. Vydatné srážky dokáží zvednout vodu tak, že zaplaví dům i jeho okolí. Rychlím řešením je vysoušení zdí.

Žít, bydlet a pracovat ve zdravotně nezávadných prostorách, by mělo být samozřejmostí. Ne vždy tomu tak je. Staré zástavby velmi často bojují se zvýšenou vlhkostí. A právě zde najdeme řadu klasických i modernizovaných bytů a zvláště pak různých pracovišť. Ať již jde o kancelářské prostory, prodejny, nebo malé provozovny. Všichni majitelé se potýkají s řešením vyšší vlhkosti budov. Ta často nebývá ani stejná po celý rok. U některých budov je problémem jen v určitých obdobích roku. Jinde jde o problém celoroční. Podle stavu vlhkosti se pak hledá řešení. Tam, kde není jiná možnost, pomáhají vysoušeče. Ty nacházejí uplatnění zejména u budov, které buď mají být opravovány, nebo byly postiženy nějakým vodním živlem.

Voda může být i nepřítel

Vydatné deště, bouřky, záplavy, to vše sebou nese i zvýšení vlhkosti i zaplavení spodních částí budov. Když voda opadne, zůstane nepříjemné vlhko. A nejen to. Následuje okopání opadávající omítky, vysoušení zdí a opravy. Pokud by se totiž nic nedělalo, tak časem začne dům podléhat zkáze. Začnou vznikat plísně, houby a vše se projeví na stavu domu a časem i na zdraví jeho návštěvníků a obyvatel. Navíc vlhký dům je problém vytopit. Tepelná pohoda je zde velmi špatná. A to i přesto, že se spotřebuje mnohem více energie na vytápění než v případě, kdy byl objekt suchý. Jediným řešením tedy je** vysušení objektu** a jeho následná úprava.

Jak vysušit objekt?

Vysušení objektu je složitá záležitost. Je nutné ho provést jako celek. A nejlépe po zpracování projektu odbornou firmou. Tyto firmy mají v nabídce i speciální vysoušeče staveb. Na základě prohlídky objektu vám doporučí vysoušeč, který je vhodný a účinný. Vysoušení budovy probíhá delší dobu. Rozhodně nejde o nic překotného. Má to však i výhodu. Čím pomaleji se objekt vysuší, tím budou zdi v lepším stavu. A pokud se následně provede vše tak, jak má, pak bude budova suchá dlouhodobě.

Správná vlhkost objektu

Ne každá vlhkost objektu je škodlivá. Možnou a vhodnou vlhkost různých objektů ukazuje odborná tabulka, která udává, jaká tolerance vlhkosti ještě může být, kdy je vlhkost ještě v mezích, a kdy již je nutné ji řešit. Pokud uvedenou tabulku nemáte k dispozici, pak i tehdy poznáte, kdy je vlhkost škodlivá. Obecně vyšší vlhkost mají mít sklepní a některé skladové prostory. Pak také některé výrobní haly, farmaceutické provozy, sklady léků, a haly pro zpracování i skladování potravin. Kromě toho vlhčí prostory mívají i historické památky, kostely, hrady, zámky a také stará muzea. Na pracovištích, která spadají do kancelářských prací, ale i ve školách a dalších zařízeních je určitá vlhkost příjemná a zdravá. A co se týče novostaveb, panelových a některých bytových domů, tak zde je spíše problém se suchem. Vzduch se zde naopak zvlhčuje.

Nadměrná vlhkost objektu

Pokud je vlhkost vyšší, než je přípustná míra, pak dochází k problémům. Většinou se jako první objeví** vlhké skvrny na zdech.** Následně se objeví plíseň. Najít ji můžete na zdech, na oknech, na nábytku, ale pokud jde o sklepní a skladové prostory tak i na uskladněném ovoci a zelenině, a na dalších věcech. V tomto okamžiku je třeba začít hledat možnosti odvlhčení objektu.

Škodlivost vlhkých objektů

Ačkoli se určitá vlhkost objektu doporučuje pro zdravý pobyt a dýchání, tak ta nadměrná je škodlivá. Má negativní vliv na pohybový aparát, dýchání, alergie, astma, kožní problémy a mnohé další. Dlouhodobý pobyt ve vlhku přináší problémy, které se mohou stát chronickými a často velmi bolestivými.

Jak na suchý objekt?

Vysušení objektu není jednoduché. Vždy je nutná studie, která zhodnotí daný objekt, jeho stav i možnosti. Na základě zjištěných poznatků se pak vypracuje projekt postupného vysušení objektu, a pokud je tu možnost, tak i zajištění trvale suchého objektu pomocí různých metod. K těm patří podřezání a izolování budovy, infuzní clony nebo injektáže, tlakové injektáže, či výhřevné tyče.

Měření termohydrografem

Termohydrograf je přístroj, který umí změřit teplotu a vlhkost jednotlivých místností. Je vhodné ho kombinovat s měřením termokamerou. Jediným omezením je, že termokamera udává nejpřesnější výsledky při venkovních teplotách pod bodem mrazu. Termohydrograf se instaluje na dobu asi čtrnácti dnů, po kterou neustále měří a zaznamenává zjištěné údaje. Ty se pak vyhodnotí a stanoví se postup vysoušení. Měření oběma přístroji pak vede k výpočtu rosného bodu, který je důležitý pro určení postupu vysoušení.

Vysoušení rozestavěných budov

Klasicky stavěné zděné budovy se staví tak, že se jeden rok postaví hrubá stavba a druhý rok se na jaře ve stavbě pokračuje. Často však dochází k problému, který počátek stavby na jaře odsune a to až o několik týdnů. Důvodem bývá vysoká vlhkost. Ta se do stavby dostane s vydatnými dešti nebo sněhovými přeháňkami. Řešením je** zapůjčení vysoušeče** a postupné vysušení celé stavby. To začátek jarní výstavby posune významně dopředu.

Vysoušení objektu po havárii

K havárii v budově dojde velmi rychle. Stačí ucpaný odpad, spadená vypouštěcí hadice od pračky, poškozené splachování záchodu, prasklé těsnění vodovodní baterie, nebo špatně zavřená okna při bouřce. Ve všech případech dochází k úniku vody tam, kde voda nemá co dělat. Navlhnou tak zdi, podlahy, voda proteče k sousedům, a ti mají mokré stropy, stěny a v případě velkého úniku vody i podlahy. I zde pomohou speciální vysoušeče, které se dají zapůjčit v půjčovně. Vysoušeče pomalu a účinně vysuší všechny zasažené prostory a přitom zanechají jen velmi málo škod. Vysoušení by mělo probíhat trvale, ale pozvolna, což zajistí vyšší účinnost. Běžně vysušení objektu po havárii vody trvá asi dva týdny.

Vysoušení po záplavách

Velké množství vody dokáže zničit celý dům. Tam, kde byly záplavy menšího rázu, pomohou speciální vysoušeče, které urychlí počátek oprav. Než se začne s opravami, musí být objekt vysušený. Velké profesionální vysoušeče vysouší pomalu a účinně. Tak dosahují kvalitního vysušení bez zbytečného dalšího poškození zdí.

Pronájem vysoušečů

Kvalitní vysoušeče najdete v půjčovnách profesionálních firem, které se zabývají problémy s vlhkostí budov. Tyto vysoušeče jsou dostatečně velké a výkonné, aby si poradily nejen s vlhkou zdí, ale i se zdí zasaženou havárií vody a mokrou tak, že by se dala ždímat. Vždy je však důležité vyslechnout si postup, jak daný objekt vysušit. Odborníci, kteří vám vysoušeče pronajmou, vám vysvětlí, jak je používat, jak postižený objekt vysoušet, kam vysoušeč umístit, a jak dlouho bude potřeba vysoušet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14299 (magazinpodnikani.cz#3276)


Přidat komentář