Chovatelské potřeby a krmivo - výběr a prodej

Pokud jste chovatel jakéhokoliv zvířete, tak jistě máte zkušenost, že zejména pro ne příliš časté typy mazlíčků (což jsou skoro všechny vyjma psů, koček, papoušků, rybiček a běžných hlodavců) je těžké sehnat krmivo. Existují místa, kde ale výběr mají.

Jakou stravu může vaše zvíře potřebovat?

Záleží samozřejmě na specifikaci druhu, ale některé prodejny s produkty pro zvířata mají pocit, že dva druhy směsí pro zvíře plus nějaký pamlsek stačí. Zvíře ale potřebuje rovněž vytříbenou stravu, vitamíny a specifické doplňkové zdroje, kterými by se živilo v běžné přírodě. Když dáte například hlodavci směs potravy, kde se vám zrovna sesype více přidaných pamlsků (např. banán) než užitečnější potrava (např. slunečnicové semeno), jež jsou smíchány v sáčku, tak zvířeti zrovna nezajistíte vyváženou potravu. Proto dbejte na to, v jakém množství a co zvířeti dáváte a nezapomeňte i na jiné produkty.

kočka a pes

Superprémiová krmiva a veterinární diety SPECIFIC

SPECIFIC® je  komplexní řada** superprémiových krmiv** a veterinárních klinických diet, která pomáhá poskytnout a vybalancovat přesné nutriční potřeby nejen po celou doby života psů a koček, ale i v období jejich nemocí, rekonvalescence nebo oslabení.

Proč si vybrat SPECIFIC?

Zkušenosti společnosti s výzkumem, vývojem a výrobou krmení a klinických diet začaly před 30 lety. Její dlouhodobá a úzká spolupráce s mnoha veterinárními univerzitami, veterinárními lékaři a sestrami neustále rozšiřuje znalosti a zkušenosti s optimálními nutričními požadavky zdravých i nemocných psů a koček.

Prémiová kvalita a široké spektrum možností použití je dáno také tím, že je tato značka od roku 1988 prodávána výhradně prostřednictvím veterinárních lékařů pod značkou Vet Exlusive.

Tato situace přináší:

  • psům a kočkám nejlepší výživu pro dané životní období či řešení správné výživy v období nemoci
  • majitelům a chovatelům psů a koček možnost získat odpovědi na všechny své otázky z oblasti výživy
  • veterinárním lékařům možnost podílet se na vývoji dalších speciálních klinických diet

SPECIFIC® je zárukou kvality a odpovědnosti

SPECIFIC® znamená individuální přístup k výživě zvířete

SPECIFIC® je projevem zodpovědného přítupu chovatele k výživě svého psa a kočky

SPECIFIC® umožňuje, že VÍTE, ČÍM KRMÍTE a kam se obrátit s Vašimi dotazy

SPECIFIC® získáte od konkrétní osoby, kterou znáte

SPECIFIC® v otázkách a odpovědích

  • Proč ho nenajdete ve svém supermarketu?
  • Proč ho nekoupíte v ZOO obchodu?
  • Proč není reklama v televizi, časopisech a na bilboardech?

Je to snadné. Společnost se od samého začátku maximálně soustředí na kvalitu a nikoliv na kvantitu. Filozofií značky SPECIFIC® je individuální přístup ke každé kočce a psovi a důkladná znalost jejich návyků, životního prostředí a zdravotního stavu. PROTO je SPECIFIC® k dispozici výhradně u veterinárních lékařů a jejich obchodů. Nabídnou Vám poradenství při výběru vhodného krmiva nebo diety právě pro Vaše zvíře, protože ho dokonale znají. I v případě návštěvy pro Vás dosud nového pracoviště bude lékař nebo kvalifikovaný personál schopen zodpovědně vybrat vhodné krmivo a dietu na základě vámi poskytnutých podrobných informací.

Chovatelské potřeby a krmivo - výběr a prodej

Obchody s potřebami pro zvířata, to není to samé jako obchody s produkty pro lidi. Každé zvíře má své specifické potřeby a váží se k němu i různé produkty.

Koňské potřeby

Pokud vlastníte koně nebo chodíte za nějakým ustájeným, tak asi víte, že péče o toto šlechetné zvíře není levná záležitost. Jako potravu můžete tomuto zvířeti dopřát? Granule, müsli, vitamíny nebo minerály, ovšem v dostatečném množství. Pro péči pro koně je pak dobré mýt ohlávky, uzdy, deky, kování, sedla, podbřišníky, třmeny, udidla, vodítka, lonže, chrániče poprsníky nebo třeba produkty, které pečují o kopyta a o koně samotného. Pokud vám záleží na koníkovi, tak mnohdy není od věci si zakoupit monitorovací systém, který vám dá vědět, co se koněm děje.

Mezi koňské potřeby pak spadají i produkty pro jezdce. Abyste měli komfort a užili si jízdu na koni, tak si pořiďte jezdecké oblečení, ochranné rukavice, přilbu nebo prádlo či produkty, které vás ochrání před zimou nebo pokud spadnete.

Psí potřeby

Máte-li pejska, tak je příhodné mu zařídit pelíšek. Ten může být klasický, ve formě postýlky anebo těm venkovním plemenům kupte boudu, aby se měl pes kam schovat. Rovněž myslete na přepravku, až ji budete náhle potřebovat, tak nebude čas ji shánět. Obojky, náhubky nebo vodítka pak tvoří nezbytnou součást výbavy každého páníčka. Nezbytností jsou pro některá rozverná plemena nebo štěňata hračky, tak tomu svému mazlíkovi můžete též nějakou dopřát. Klasické potřeby, jako jsou misky, které jsou speciálně zatížené, aby psovi neujížděly, nebo krmivo (granule a konzervy) či pamlsky jsou pak vhodnou stravou pro psa. Vyhněte se tomu, že jej budete krmit lidskou potravou. Sice může žadonit a nebude vypadat, že mu váš oběd vadí, ale je lepší mu dopřát psí stravu.

pejsek a kočička

Potřeby pro kočky

Kočky mají obdobné potřeby jako psi. I ony by měly dostávat speciální kočičí stravu, mít svůj pelíšek a některé domestikované kočky i obojek. Protože ale někdy jsou kočky uzavřené v bytě, tak je třeba je naučit na záchůdek, který pohltí i případný zápach z exkrementů.

Potřeby pro hlodavce

Králíci, činčily, křečci, morčata a jiné druhy hlodavců mají kromě základních potřeb i jednu vlastnost, kterou napovídá jejich druhové zařazení. Jsou to hlodavci a tudíž si musí neustále obrušovat své hlodáky, aby jim nepřerostly. Dopřejte jim třeba minerální kameny, kterými si zuby nejen obrousí, ale zároveň do sebe dostanou i vitamíny.

Pro hlodavce je rovněž typické, že si rádi hrají, a tak jim pořiďte nějaký domeček nebo kolotoč, kde se vyřádí. Nezbytností je pak samozřejmě bezpečná klec, protože volně pobíhající hlodavec po bytě znamená, že si bude brousit hlodáky na nábytku, botách, kabelech a všem, co mu přijde do cesty.

Potřeby pro ptáky

Papoušci, andulky, korely a jiní nejsou příliš nároční na údržbu. Stačí jim prostorná klec, zrní, nějaká napáječka s vodou a krmítko, odkud mohou zobat. Dejte si pozor, jaký druh ptáka pěstujete. Exotické ptactvo a venkovní ptactvo mají každý zvlášť jiné potřeby, proto je třeba jim dopřát specifickou stravu.

papoušek

Potřeby pro rybičky

Akvária s rybičkami si lidé často pořizují proto, aby měli pěkné zákoutí v pokoji. Proto o akvárium dobře pečujte. Dbejte na to, aby se ve vodě nepřemnožily řasy, hlídejte teploměrem teplotu vody, kupte si čerpadlo, filtr a také samozřejmě krmení pro rybičky. Pro dotvoření pěkného akvária pak můžete přidat do vody i dekorace a rostliny, ve kterých se ryby rády schovávají.

Potřeby pro zemědělská zvířata

Prasata, drůbež, skot, ovce nebo kozy potřebují také zvláštní péči. Pro snazší uspořádanost pořiďte drůbeži kotce, kde se budou moci napájet, okroužkujte si jednotlivé kusy a nezapomeňte na krmítka. Prasatům zase dopřejte péči repelentů, protože obtížný hmyz v chlívě činí zvíře stresem, a to se odráží i na kvalitě masa. Nezapomeňte na různé ohradníky, díky kterým se ke zvířeti nikdo nedostane anebo vám neuteče.

Terapie se zvířaty

Práce se zvířaty samozřejmě není jen starost, ale také radost, ostatně proto si lidé zvíře pořizují. Poznejte proto více služby, které některá centra nabízejí. Nemusí se nutně jednat jen o práci se zvířaty jako takovými, ale zkuste využít i jinou léčivou stránku přírody, nechte se zvěčnit se svým zvířetem nebo si na památku nechte nakreslit portrét.

Jízda na koni

Asi znáte blahodárné účinky, které se dostavují při** jízdě na koni**. Tato metodika má pozitivní vliv na celý pohybový aparát, psychiku člověka, odbourává nedůvěru a úzkost a navodí vám lepší náladu, protože se uklidníte.

EFT a energetické hologramy vědomí

Tato metoda pracuje s** energickými drahami tzv. meridány**. Jedná se o jakousi akupunkturu, ale bez použití jehel, kdy se uvolníte, zklidníte a soustředíte se na daný problém, který následně vytěsníte na dlouhou dobu nebo napořád, protože působením vědomí a soustředěním se na problém uvolníte negaci.

Bachova květová terapie

Možná jste slyšeli o blahodárných účincích Bachových esencí. Při léčbě za pomocí rostlin se rovněž soustředí daný jedinec na svůj problém a skrze psychiku se odstraňuje i fyzická zátěž. Jedná se o terapeutický účinek, který odstraní jak bloky psychické, tak i fyzické. Jednotlivé bylinné produkty se rovněž dají zakoupit v příslušných obchodech a tam, kde tuto terapii poskytují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12861 (magazinpodnikani.cz#445)


Přidat komentář