Výživové poradenství Zlín

Kdo by nechtěl být zdravý, štíhlý a v kondici? Oproti jiným, má toto přání smysl a zdá se být i splnitelné, vždyť nevyžaduje žádné oběti, jen náš čas, trpělivost a obrovskou motivaci se sebou něco udělat. Ukazuje se však, že jen snaha nestačí.

Informace o zdravé životosprávě

K tomu, abychom získali dobrou fyzickou kondici a udržovali zdravý životní styl, potřebujeme mít kromě odhodlání a výdrže i kvalitní a účinné informace, které by nás v naší snaze podporovaly. Kdo však už někdy držel dietu nebo se snažil o dodržování zdravé životosprávy, určitě dosvědčí, že rady a pokyny „jak na to“ se od sebe často liší. Navíc, tak často zmiňované žebříčky doporučených a zakázaných potravin mění svá pořadí a dopátrat se, které jsou ty nejdůvěryhodnější asi nelze. Také lékařská věda a její výzkum nejsou vždy nápomocní našim snahám, jejich nejnovější objevy a poznatky někdy popírají zavedené skutečnosti.

Zakázaná čokoláda je už zase vychvalovaná do nebes, místo margarínu můžeme zase používat máslo, tolikrát doporučované ovoce máme omezit, alkohol nepít, ale zároveň dvě deci červeného jsou zdravé pro naše tělo, stejně jako pivo v malém množství a poslední titulky v novinách oznamují, že vajíčka nejsou našemu organismu tak nebezpečná, jak se vědci domnívali. Nestíháme číst všechny novinky, natož je dodržovat, prostě informací je spousta a my v nich máme zmatek.

Jak začít žít zdravě?

Jak máme dodržovat rady typu: „Jezte nejpozději v šest hodin večer a nejraději něco lehkého," když nám do spánku zbývá pěkných pár hodin provázených kručením žaludku a kdo vydrží opravdu nejíst, nemůže pak v noci usnout hladem. Co je větší hrůza: tuky nebo cukry? Na druhou stranu některé vitamíny se bez přítomnosti tuku nerozpustí a náš organismus je nedokáže zpracovat a cukry svou energií startují proces trávení. Dát na rady, že zeleninou nic nezkazíme, je opravdu moudré, ale nesměli bychom mít pak problémy se zažíváním, protože salátové okurky nás tlačí na žaludku, syrová cibule nám způsobuje křeče, kedlubny a květák nadýmají.

Co tedy jíst, aby to bylo zdravé a chutné a mělo to zároveň příznivý vliv na naši kondici?

Další z moudrých radí, že máme jíst menší porce - ale jak malé? Určitě jste si všimli, že někdo říká malá porce a pro vás to je zásoba na celý den a navíc, každý má přece jinou fyziognomii, věk i energetický výdej. Jak se tedy vyznat ve světě zdravého životního režimu, kvalitního stravování a k tomu ještě zhubnout nebo získat pěkné svaly?

Pomoc výživového poradce

K cestě za zdravím pomocí správného stravovacího režimu nám pomůže výživový poradce. Výživový poradce je zde pro to, aby nám nejenom v začátcích odborně poradil, ale po celou dobu nás vedl správným směrem, na jehož konci se budeme cítit mnohem lépe. Nejen očistíme svůj organismus od škodlivin, ale zároveň můžeme také docílit vytvarování naší postavy, získat lepší imunitu, dobré zažívání i duševní pohodu a pocit, že jsme omládli o pěkných pár let. A zapomeňme na drastické diety nebo hladovění. Lidé většinou nemají nadváhu proto, že jedí příliš mnoho, ale proto, že jedí špatně. Díky výživovému poradci lze nejen zdravě zhubnout, ale novou váhu si také udržet po zbytek života.

Detoxikace organismu navrátí ztracenou energii

Cesta, na kterou se s osobním výživovým poradcem vydáte, má i své zákruty, které na vás budou číhat v pochutinách, do té doby oblíbených a vyhledávaných. Už to nebude tabulka čokolády na posezení, ale jeden nebo dva čtverečky a ještě nejlépe hořké. Naštěstí nebude potřeba kategorických zákazů a příkazů, dostanete hlavně doporučení, která vám postupem času půjdou dodržovat stále lépe a lépe. Díky kvalitní výživě plné živin vás hříšné myšlenky brzy opustí, přestane vás „honit mlsná,“ nebudete mít ani hlad a s radostí budete sledovat ručičku na váze. Samozřejmě, že výsledky nebudou okamžité, přicházejí pomalu, ale jsou naštěstí trvalého rázu, protože díky pozvolnému přechodu na zdravý životní režim nedochází ke známému JO-JO efektu.

Navíc ve vašem těle dochází k detoxikaci organismu, tzn. že tělo prochází očistou a zbavuje se jedovatých látek (toxinů), které jste průběhu let nezdravým způsobem života získali. Toxiny jsou velice nebezpečné látky mající původ v různých mikroorganismech, chemických přípravcích, kterými se obklopujeme a hlavně v potravinách. Dnes už jsou téměř všechny potraviny chemicky upravené. Prodlužuje se záruční doba, je potřeba přilepšit chuť nebo vůni potravin, ale také někdy nahradit kvalitní složky jinými, levnějšími, protože zákazníci žádají nízké ceny. Lékaři varují, že v dnešní době může mít průměrný dospělý člověk v těle i několik kilogramů toxinů. Jejich dlouhodobá přítomnost v lidském těle a pomalá odstranitelnost způsobují poruchy zdraví, jako jsou různé chronické nemoci a zdravotní problémy.

Toxiny naše tělo vstřebává automaticky při kontaktu s nimi, hůře se jich zbavuje, proto je tak nutná pravidelná očista organismu. Ne každý však ví, že detoxikaci nelze provádět u každého člověka stejně. Každý jsme jiný: někdo má toxinů v sobě více, jiný méně, někdo užívá léky, jiný ne, každý máme jiné zdravotní potíže i stravovací návyky. Proto se každý člověk musí čistit trochu jinak. Například pitný režim je extrémně důležitý – jinak se bude čistit člověk, který zvládne vypít 3 litry vody a jinak ten, kdo vypije 3 kávy, 2 deci vína a vodu žádnou.

Co vás čeká u výživového poradce?

Kompletní analýza tělesné skladby na metabolické váze, při které zjistíme množství celkových tuků v těle, vnitřních tuků, vody, svalové hmoty, vápníku a minerálů v kostech, rychlost metabolismu, metabolický věk apod. Součástí analýzy je samozřejmě vyhodnocení a vysvětlení všech naměřených hodnot. Vyšetření tělesných parametrů na speciální váze je prvním krokem k tomu, abychom mohli vytvořit celkový pohled na stav klienta. Dále rozebereme zdravotní stav a denní režim, tzn. stravování, pitný režim, pohyb a jejich vzájemné vlivy na současnou kondici. Na základě zjištěných hodnot sestavíme individuální řešení. Tato individuální konzultace i s vyhodnocením a poradenstvím trvá 60 - 90 minut.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13507 (magazinpodnikani.cz#1885)


Přidat komentář